Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit mondjak nekik? (kérdésed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondjak nekik? (kérdésed túl rövid. )

Figyelt kérdés

Párom rokonának megyünk esküvőre jövőhéten. Nem a mi generációnk, csupa 2o év különbség van köztünk:)

A nő felkért, hogy tegezzem, a férfi nem. Emiatt vagyok "kínban"?! Csak nem mondhatom, hogy sziasztok, gratulálok:) vagy szia, jó napot kívánok:D gratulálok:D

Tudom, elméletileg hülye kérdés, de most épp ezen akadtam fenn...valamint azon, hogy vigyünk-e virágot? :D


köszi a válaszokatXD


2010. jún. 25. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan tegezném, ha házasok, akkor nem kezelem őket másképpen.. :) A pasi tuti csak elfelejtette mondani, mert nekik ilyen nem jut eszükbe, de nem lesz belőle gond. És persze rokonok is, szóval én tegezném. És nem vinnék virágot, esküvőre nem szokás, lesz csokra biztosan a menyasszonynak!
2010. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: amikor gratulálás van, akkor nem kell feltétlen köszönni, csak mondod,hogy "Gartulálok" és puszi.
2010. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

jó...de előbb utóbb muszáj lesz vagy tegeznem vagy magáznom, mert először hozzuk megyünk és ott leszünk két napot:) :-S


köszi a válaszokat:)

2010. jún. 25. 12:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a nő mondta, hogy tegezd, ezért udvariasságból nem szabad lemagáznod, szerintem észre se fogja venni a pasi, hogy letegezted, vagy lemagáztad. Köszönj nekik tegezve, úgy, hogy a csaj is, meg a pasi is ott van előtted, így ha később maguk között felháborodna a férfi, majd mondja neki az asszony, hogy "én mondtam neki"..

Nálam is ez volt, hogy anyósom mondta, hogy tegezzem, apósom nem, aztán gondolom 1-2 hét után rászólt anyósom apósomra, hogy "mondjad már a lánynak, hogy tegezzen", mert utána mondta, hogy tegezzem:D De ugyanez volt visszafelé, barátomnak se mondta először apám, azt én mondtam neki, hogy "apu, mondjad már neki, hogy tegezzen", mire ő, "hát nem egyértelmű neki, hogy tegezzen?" Szóval lehet, hogy a férfiak természetesnek veszik, hogy veszed a lapot és letegezed őket:d

2010. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de ha már nem gyerek, akkor - ha nő vagy - neked kell felajánlani, hogy tegeződjetek.

Szerintem is csak gratulálj, de mikor legközelebb találkoztok, kérdezd meg, hogy tegeződhetnétek-e.

2010. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az etikett szerint a nőnek kell megkérni, korkülönbség ebben az esetben nem számít (kivéve ha főnököd a férfi, akkor nem neked kell ezt felajánlani). Tehát lehet hogy tisztában van ezzel, s ő várja a felkérést. :)
2010. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Húsz vagyok. Azért bőven lehetnék a pasinak gyereke szóval szerintem nem én kell felkérjem a tegezésre...:-S

Szégyellem csak úgy letegezni:-S

2010. jún. 25. 13:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem vannak ilyen rokonaim, ahol az egyiket tegezem a másikat magázom, sima ügy, kétféleképpen köszönök.

A barátnőm például apukámat magázza, anyumat tegezi, kétféleképpen szokott köszönni, a gyerekük lehetne, szerintem ebben az esetben a barátnőmnek nem kell felajánlani, apum például szereti, ha magázzák, nem véletlenül nem mondta. Apum eddig egy pasimnak se mondta soha, hogy tegezzék le, csak anyukám...

Néhány évvel vagyok csak nálad idősebb. Tehát én azt mondom köszönj mindkettőnek külön!

Virágot az esküvőre nem kell vinni, nem szokás, meg úgy is csak gond van vele, a menyasszonynak van csokra...

2010. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És ő tegez téged vagy magáz? Ha tegez nyugodtan tegezheted te is, húsz évesen már nem vagy kisgyerek és ő sem egy 80 éves bácsi. Ha pedig magáz akkor te ajánld fel hogy tegeződjetek. Egyáltalán nem gáz, ez így a jó, biztosan nem fogja rossz néven venni.
2010. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha 20 éves vagy, akkor bizony neked kell felajánlani. Tudom, furcsa, neked ezt még szokni kell, mert már mások szemében is felnőtt vagy, úgy is kezelnek téged.


Nekem a lépcsőházban lakó egyik férfi kezdett el kb. 16 éves koromban magázni. Teljesen kiakadtam, nem tudtam, mit csináljak, most 16 évesen ÉN ajánljam fel egy 40-50 éves férfinak, hogy tegezzen????


Szóval a pas nem akart udvariatlan lenni, egy felnőtt nőnek nem ajánlhatja fel a tegezést. Neked kell amjd megtenni.

2010. jún. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!