Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőn szabad a szolgáltat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőn szabad a szolgáltatóknak (vőfély, fotós, videós) külön engedély nélkül enni/inni az állófogadáskor?

Figyelt kérdés

Esküvői szolgáltató vagyok, és ez örök dilemma.


Ha nem mondta külön valaki (menyasszony, após, stb.) nem is esik jól, illetve nem is tudom eldönteni, hogy illik-e, hiszen nem nekem készült, hanem a vendégeknek.

Másrészt úgy érzem, hogy 3 perc szünet belefér, a kínálgatott sütiből és pogiból pedig biztos jut nekem is, főleg amikor reggeltől kísérem a menyasszonyt és máskor alkalmam sem volt enni.


A legjobb, amikor már a fogadás elején mondják, hogy nyugodtan egyek. De nem is egyszer előfordult már, hogy a végén jött oda a menyasszony, hogy ugye én is ettem. (Hát nem, mert nem mondta senki.) Ezekkel utólag nem tudok mit kezdeni, hiába folyt a nyálam, amikor kínálgatták a pincérek.


Szóval, szerintetek, ha nem mondja senki személyesen nekem, hogy vegyek nyugodtan, akkor szabad-e, illik-e fogyasztanom az állófogadáskor?



2019. jan. 19. 03:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel, mi is többet kalkuláltunk, igaz nálunk ebéd lesz és előtte csak minimális vendégvárás, de az ebédre természetesen rendeltünk menüt a szolgáltatóinknak is.

Ha nem mondja senki előre, esetleg 1-1 pogin nem kaphatja fel senki a vizet, maximum mondod mosolyogva hogy ne haragudjanak, de majdnem eldőltél, hátha észreveszik magukat.

Kis esküvőnél, mondjuk egy rövid, 4-6 órás rendelkezésre állásnál talán ki lehet bírni 1-1 falattal + főétkezés, 10-12 óránál itt-ott enni azért ne legyen luxus, nem rabszolgát vettek hanem szakembert.

2019. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Termeszetes!

Mi vacsorat is ugyanugy kertünk nekik.Es nem ök fizettek.

Sztem nyugodtan igyatok meg 1 üditöt.es egyetek is par sütemenyt

2019. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ilyen nyámnyila.. Nehéz elhinnem, hogy tényleg ebben a bizniszben mozogsz.. A szolgáltatók is bele vannak számolva a létszámba. Vagy esetenként egy hasonló de egyszerűbb menüt kapnak mivel ők nem érnek rá úgy, mint a násznép tagjai. Most akkor szerinted miért ne fogadhatnál el bármi süteményt vagy egyebet? Lehet hogy nem mindenkinek jut eszébe hogy oda menjen a szolgáltatókhoz és szóljon hogy egyenek.. Általában az ember izgul és jobb esetben ez az egyetlen esküvője, míg neked nem..
2019. jan. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Fel se merül, hogy esküvő alatt alkoholizáljak! :D


És a vacsorára eddig kivétel nélkül meghívtak. Ilyenkor általában jelzik, hogy mindenre a vendégük vagyok, és ilyenkor nincs is kérdés.


A kérdés inkább akkor jön elő, amikor kisebb esküvőt fotózom, és a vacsorán/bulin már ott sem vagyok.


És nem arról szól a kérdés, hogy éhenhalás ellen szabad-e ennem, hanem arról, hogy mindig szívesen ennék pár finom falatot - és van-e olyan menyasszony/vőlegény, akinek ez ellenszenves lenne.

Tehát egy 4-5 órás kíséretnél fel se merül, hogy rákérdezzek, hogy ellátásról kell-e gondoskodnom magamnak, hiszen ennyit ki lehet bírni kaja nélkül. :)

2019. jan. 22. 01:01
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi is számolunk a szolgáltatókkal. Persze egyrészt alkoholt semelyik szolgáltató sem, másrészt meg a pincérek és éttermének csak annyira nyúljanak hozzá míg feltálalják ... gondolom nem jár rosszul az agyam, de az nem volna illendő.
2019. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Általában a helyszín szolgáltatója felszámol egy csökkentett kaja és pia árat a szolgáltatóknak, amit az ifjú pár fizet. Itt egy pálda a mi éttermünk árajánlatából: Kiszolgáló személyzet menü 6500 Ft/ fő. Ide tartozik a zenekar, ceremóniamester, fotós. Ők is majdnem ugyanazt a kaját kapják, mint a vendégek, csak mondjuk az ő táljukon nem lesz kacsacomb.

Szerintem fogyassz akkor is, ha nem mondták. Persze nem kétpofára zabálni, de órákon keresztül ott vagy, alap dolog, hogy eszel.

2019. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
25%
#16: A fotós, a filmes, a ceremóniamester és a zenészek NEM kiszolgáló személyzet.
2019. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Bár szerintem alap, hogy ugyanúgy vendégnek számítanak, de szerintem jobb előre letisztázni, tehát mikor megkeres és beszéltek mindenféléről.
2019. márc. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!