Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lakodalmas kutya kérdés. Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakodalmas kutya kérdés. Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Decemberben osztottuk ki a meghívóinkat, jövő hónapban lesz az esküvőnk. Nem vertük nagy dobra, én pl kifejezetten senkinek nem szóltam róla, aki nincs meghívva, de a párom is csak a csalájval és a meghívottaival beszélt róla.

Így most szembesültem először azzal a problémával, hogy egy régi ismerős (akivel évek óta nem is beszéltem/találkoztam már) meglátta a meghívót az unokatesómnál, aztán mikor legközelebb találkozott anyámmal az utcán, már mondta neki, hogy nem baj, hogy nem hívtuk meg, de attól ő még el fog jönni a lakziba legalább inni egy párat.

Ez azért bosszantó, mert ha ő így gondolja, mások is így fogják, és rengeteg nem meghívott ismerősünk van a városba ahol a lakzi lesz. Nem véletlenül húztunk egy határt a vendéglistánál.

A plusz kiadás is egy elég nyomós oka, ami miatt nem szeretném, hogy bejöjjenek, de az még inkább aggaszt, hogy ismerem őket. A hétköznapokban nincs gond velük, illetve egy sima átlagos szombat estén még vicces is ahogy viselkednek piásan, de semmiképp nem az esküvőnkön.


Van egy olyan lehetőségünk, hogy bezáratjuk az étterem külső kapuit. Van udvara, ahol lehet cigizni, telefonálni, bármi, amit szeretnének a vendégek, viszont az autók, a parkoló a kapukon kívül van. Nem tudom mennyire mászkálnának az emberek a kocsijukhoz, mert akkor mindig ki-be kell zárogatni a kaput. Úgy akkor meg simán megolja a beslisszolást aki akarja...


Szóval ti az ilyen dolgokat hogyan tudtátok megoldani?


2019. febr. 12. 12:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A karszalagos megoldás, amit az egyik válaszoló javasolt, nekem nagyon tetszik.

Felhívtok egy biztonsági szolgálatot, kértek két ôrt, akik kapnak egy listát a meghívottak nevével és a listán szereplô vendégek érkezéskor kapnak karszalagot, amivel ki-be tudnak menni. Biztos van cég, aki ezeknek a gyártásával foglalkozik, de ha van energiátok, ti is készíthettek, csak legyen strapabíró anyagból.

2019. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Túlzás a biztonsági szolgálat, olyan mintha börtönbuli lenne. Szólni kell a vendégeknek, hogy az ebédre mindenki pontosan jelenjen meg és foglalják el a helyüket. Még az is egy megoldás hogy annyi szék és asztal ahány ember. Ha meg valaki bejut, annak nem kell találni és ne is igyon. Bunkóság amúgy is beállítani hívatlanul lagziba.
2019. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a meghívó felmutatásával lehetne bemenni?
2019. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Privát rendezvény, a helyszinen, ahol lesztek, adj utasitásokat a személyzetnek, hogy őt (képet odanyomod nekik) ki kell tessékelni, mert hivatlan. Ha nyikorog, lehet rendőrt hivni.

Amúgy szerintem csak a szája nagy, nem fog eljönni.

2019. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora bunkók!

Ha étterembe lesztek, akkor megbeszelhetnétek nemi + pénz fejében, hogy egy ember álljon a bejáratnál és csak meghívóval lehessen bemenni. Zárt körű rendezvény, nem koleszos Alfa klubb buli...

2019. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
"Zártkörű rendezvény! Belépés CSAK meghívóval!" Pont ennyi.
2019. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem szoktam rakosgatni a meghívókat, szerintem, mivel már decemberben kiosztottátok, nem biztos, hogy mindenki tudja hova rakta (kidobta) ezért nem is biztos, hogy eltudja vinni magával "belépőként" a vacsorára.
2019. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mifelénk szűrujjasnak hívják a hívatlan vendégeket.
2019. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
91%

Errefelé tátogatóknak hívják az ilyet, és a kikérésen szerelik le. Vidéki rokonainknál még él a szokás somogyban.

Azok az ismerősök, akik nincsenek meghívva a lagziba akármilyen okból, odasereglenek a fiús/lányos házhoz a kikérésre, és amíg tart a készülődés reggeltől, meg maga a kikérés, vőfélyes banzáj, addig a rokonok süteményt meg (kicsit modernizálva) piát osztanak, kvázi cserébe a jókivánságokért. Be nem hívják őket, kint sereglenek az utcán, de így ők is meg vannak vendégelve, és nincs ez a hiszti, hogy de pistabáttya akkor is odaállít hívatlanul.


Esetleg ez megoldás lehet, már ha egyáltalán terveztek kikérést.

A karszalos ötlet egyébként szerintem se rossz. :)

2019. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!