Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy nő és egy férfi szeretne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nő és egy férfi szeretne házasságot kötni egymással, de egyikőjük elvált, előzőleg volt templomi esküvő!?

Figyelt kérdés
Római katolikus keresztény vallásúak,a kérdés az,hogy papíron házasok lessznek de pap már nem adhatja össze őket!
2019. ápr. 9. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Kérvényezni lehet, van aki összeadja őket, van pap aki nem vállalja én úgy tudom.
2019. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fruzs33 ***** válasza:
72%
Polgári esküvő is létezik.
2019. ápr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak polgári házasságot köthetnek. Csak nagyon kivételes esetben engedélyezi a pápa hogy érvénytelenítsék a házasságot. Az unkotasómét érvénytelenítette.

Ha hiszel Istenben akkor érdemes megpróbálni.

Ha nem hiszel akkor meg semmit nem ér az ilyen fogadalom. Kb olyan mintha a kutyádnak esküdnél meg hogy hű eszel a párodhoz.

2019. ápr. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

A mai világban csak azért mennek templomba, mert az olyan szép... De semmi köze a hithez. Fogadjunk, hogy a pár is csak babakorában volt lelocsolva némi vízzel és azt hiszik, hogy ők akkor most már fú de nagy keresztények, miközben azt se tudják, hogy eszik e vagy isszák a hitet...

Szabadba kell szervezni az esküvőt, valami romantikus helyre, azt kész.

2019. ápr. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 10. 08:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik egy olyan egyházjogi eljárás, hogy kimondják az előző házasságról, hogy nem voltak meg a szükséges feltételek, tehát nem volt érvényes. Erre egy egyházjogi per van. Nem megy ez föl a pápáig, hanem az egyházmegyei szinten zajlik (pár éve még kötelező volt a másodfok is Esztergomban, de Ferenc pápa levitte csak első fokig, tehát elég az egyházmegyei szint).

Ez a jogi eljárás pár évig el szokott húzódni. De ha kimondják, hogy nem volt érvényes az előző templomi házasság, akkor lehet új házasságot kötni.

Addig viszont nem lehet házasságot kötni, mert még érvényesnek számít az első.

2019. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza vanaz előttem szólónak, és ez azt hiszem csak a róm.( és görög?) katolikusoknál van. Más vallás/ egyház “ csak” megáldja a házasságot, nem szentség.

Jópár évvel ezelőtt még a pápai kérvényezés es engedélyadás ment , és 4-5 évig is húzódott.

2019. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem,még egyszer köszönöm!
2019. ápr. 10. 23:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Epp a heten volt ez az egyhazjogi targyalasom, van egy egyszeri koltsege es valoban arra epul h megprobaljak alapos vizsgalat utan kimondani h az elozo eleve ervenytelen volt.

Tavaly majusban adtam be a kervenyt, remeljuk iden elvalasztanak.

2019. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem igazi hit van benned, hanem csak kell a szép templom, mint díszlet az esküvőhöz, vannak olyan papok (sajnos) akik jó pénzért összeadnak. Az anyakönyvbe nem kerültök be, de a ceremóniát megkapjátok. A főnököm a harmadik feleséget fogyasztja, és mindhármat templomban vette el, az utolsó kettőn én magam is ott voltam, úgyhogy elhiheted, hogy pénzzel bármit elérhetsz bizonyos embereknél. Ha viszont az a lényeg, hogy Isten előtt is törvényes legyen a házasságod, akkor ahogy már előttem leírták, kérvényezni kell az érvénytelenítést.
2019. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!