Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha gyereketek és párja esküvőj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha gyereketek és párja esküvőjükre olyan helyszínt választott a vacsorához, ahonnan kizárt titeket, elmennétek a házasságkötésre?

Figyelt kérdés

Nejemmel próbáltunk tanácsokat adni, belefolyni a szervezésbe, de a fiatalok mentek a saját fejük után.

Mi diétázunk, ők olyan vendéglőt választottak, ahol nem tudnak diétás ételeket biztosítani. Jeleztük az ifjú párnak, hogy ez sértő számunkra. Ha ez így marad, nem megyünk el a vendéglőbe, a lagzira. Azóta nem beszéltek velünk, nem szervezték át, még elnézést sem kértek.

Ti a helyünkbe, elmennétek a házasságkötő terembe?



2019. júl. 13. 04:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
87%
Ma már minden étteremben megoldják a különböző kívánságokat, még a gluténérzékenyeknek is tudnak ajánlani valamit! Ez csak kifogás nektek és a fiataloknak! Nem erről szól az egész. Ne szóljatok bele, a mai fiatalok már nem bírják elviselni!Az esküvőig minden letisztul, menjetek el, mert később megbánjátok! /unokáitok érkezésekor /
2019. júl. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
86%

1. Milyen diétáról van szó?

2. Milyen étterem nem tud legalább egy-két megfelelö fogást tálalni?

2019. júl. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
94%
"Együtt megbeszélés". Ez a belepofázás polkorrekt megfogalmazása. Az ő esküvőjük, az ő napjuk, az ő döntésük. Természetesen a véleményeteket kedvesen el lehet mondani, de csak rajtuk áll, hogy megfogadják-e vagy sem. Ha pedig nem, akkor azt el kell fogadni. Persze lehet drámázni, meg hisztizni, meg mártírkodni, de igazából minek? Csak eltaszítjátok őket magatoktól. Fogadjátok el, hogy az a nap nem rólatok szól és hozzátok ki belőle a legjobbat. Ennyi.
2019. júl. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
91%

Mint ételallergiás mondom, hogy sose vártam el, hogy valaki miattam másképpen étkezzen. Az még abszurd, hogy miattam az elképzelésükkel ütköző helyen tartsák az esküvőt.

De! Aki tudja, hogy mi a helyzet, mindig úgy készült, hogy számomra is legyen menü.

Ha betegség miatt nem ehettek glutént és cukrot (kulcsszavadból kiindulva), akkor elvileg tudja a gyereked mi a helyzet és inkább azon gondolkodnék el, miért nem érdekli. Ha csak most kezdtetek bele (ami hozzáteszem nem baj), akkor arra az egy napra félre lehet tenni.

2019. júl. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen mindegy, milyen étrendröl van szó, a "félretevés" a legtöbbnek nem opció, mert adott esetben komoly baja lesz!


DE! Én ugyan vegán módon étkezem (mivel allergiás vagyok minden állati fehérjére, tényleg van ilyen), de eddig egyetlen olyan étteremben nem voltam, ahol ne tudtam volna valamit enni. (Kivétel lenne talán valami kis falusi kocsma, ahol csülökpörkölt meg pacal az étlap).


Szóval a kérdezö vagy csak kitalált történetet ír, vagy bele akar kötni a "gyerekek" választásába.

Természetesen sok étterem, ha úgy kezdi valaki, hogy "diétás" étrendet akar, akkor elutasítja (föleg, ha nem nevezi meg az adott diétát), de olyan nincs, hogy ha megbeszéli a tulajdonossal, akkor nem tudnának találni olyan ételt, ami megfelel neki is.

2019. júl. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
32%

" Kizárt, hogy mindketten a pároddal cukorbetegek és gluténérzékenyek vagytok."


Megjött a 61%-os mindenbe belekötö válaszoló is!


Elöször is a lakosság jegy része cukorbeteg, illetve gluténérzékeny, és nem ritkán fordul elö a kettö együtt.

Másodszor sem a cukorbetegség, sem a gluténérzékenység nem divat.

harmadszor: AZONBAN minden étteremben böven lehet a normál étlapon is találni olyan fogásokat, amik nem tartalmaznak glutént, a cukor meg a legtöbb ételnek nem része. A cukorbeteg meg ehet elvileg akár cukrot is, csak megfelelö mennyiségben.


Ahhoz, hogy ilyen kitételek mellett lehessen bárhol is enni, nem kell diétás étel, csak kis odafigyelés, föleg a vendég részéröl.

2019. júl. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
80%
Egy pizzalázóban gluténmentes ételt biztosítani szinte lehetetlen. A szálló liszt sajnos keresztszennyeződést okoz, ami egyénenkét eltérő reakciókat okazhat. A semmitől a bőrkiütésen át hányásig bármi előfordulhat. Aki nem érintett a témában, elképzelni sem tudja, hogy milyen következményekkel járhat, ha nem tartja a diétát.
2019. júl. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim válasza:
75%
Milyen diéta?
2019. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
32%
17-es: ebben elvileg igazad van, de szerintem kizárt, hogy pizzázóban akarnának egy lakodalmat tartani.
2019. júl. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
80%

Egy alkalomra nem lehet felfüggeszteni azt a kiba...tt diétát?


"Mennek a saját fejük után"

"Próbálunk belefolyni a szervezésbe"


ÓMÁJGÁD - kinek lesz az esküvője? Miért baj, ha olyan lesz, amilyet ők szeretnének?

Biztos vagyok abban, hogy az étteremben, ha nem is pont mindenmentes diétás kaját, de tudnátok elfogadható kompromisszummal számotokra is ehető ételt.


Úgyhogy:


-nincs nekik miért elnézést kérniük

-inkább nektek kellene ezért a kavarásért

-egy hülye diéta miatt nem cseszném el a fiatalok egybekelését

-ez most kivételesen nem rólatok szól, kedves szülők, hanem a fiatalokról

-adjatok le egy picikét a mérhetetlen egótokból, ha nem akartok szívszorító nagypapi és nagymami lenni a youtuben, aki(k)re évtizedekig karácsonykor sem nyitja rá senki az ajtót.

2019. júl. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!