Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményed a lent részlet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed a lent részletezett helyzetről?

Figyelt kérdés

A férjem állítólag az országúton talált egy teknőst, már mikor hazahozta mondtam, hogy nem maradhat, mert nincs helyünk, nagyon zsúfoltan élünk a két gyerekünkkel.

Ennek ellenére másnap hazaállított egy hatalmas akváriummal, melyet hely hijján a nappali asztalára tett le, mikor ismételten mondtam, hogy nem maradhat a teknős, mert nincs helyünk akkor azt mondta, hogy inkább a számítógépet kirakja a házból, de a teknős marad, a számítógép asztalon lesz a helye.

Egyébként pedig elküldött, hogy máshol rendezkedjek ne itthon, ezt mondta a saját szüleimtől kapott lakásban nekem.

Tudom, hogy számotokra mókás a leírt helyzet... de rég idegesítettem fel magam így valamin, megcsinálta régebben is, hogy hazahozott hörcsögöt, én azt sem akartam, a hörcsögöt nem takarította, büdösödött, nem is etette, így elmpusztult.

Kezdem azt hinni, hogy a férjem megőrült...


2019. okt. 8. 07:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Azért egy teknős miatt őrültnek nevezni a saját férjed.... szerintem erős. Szereted te ez a férfit egyáltalán?

Egyébként örülj a teknősnek, a gyerek is biztos fog! Más férfiak a ribijeiket viszik haza.

2019. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Az én férjem is ilyen állatbarát, de én örülök neki!

Elhiszem hogy kicsi a lakás, de egy kicsit átrendezitek és biztos lenne hely az akváriumnak. Beszeld meg vele, hogy addig maradhat amíg gondoskodik róla. Es tenyleg örülhetsz h a ferjed allatokat szed össze, nem pedig nőket...

2019. okt. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Először úgy gondoltam, hogy pont ugyanolyan jókedélyű teremtés lehetsz, mint anyósom, aki az állatmániás gyerekei által hazahozott tücsköt-bogarat agyoncsapta, mert "állat nem való a házba".


De ez alapján:

"hazahozott hörcsögöt, én azt sem akartam, a hörcsögöt nem takarította, büdösödött, nem is etette, így elmpusztult."


Lehet hogy a férjed nem normális, de hogy te sem vagy, az teljesen biztos...

2019. okt. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Milyen teknős egyáltalán? Ha mocsári, akkor az eleve védett, tilos megtartani!
2019. okt. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik hozzászóló!


Megnéztem a képeket a neten és egyértelműen mocsári teknősről van szó!

2019. okt. 8. 08:33
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Tedd ki a csávót, tartsd meg a tekit.
2019. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Egesz addig, hogy hazahozott állatokat tok szimpi allatbaratnak tűnt a férjed ..de hogy konkrétan hagyta éhen halni a hörcsögöt...(és te is!!!) Hát az szégyen.

Sajnálom szegény állatokat, akik hozzatok kerülnek. Nem komplett a férjed, de lehet te sem, hogy ezt eddig nem láttad.

2019. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbb országút közelében előforduló teknőst nem lehet otthon tartani. Nem bírják a bezártságot, nem tudsz nekik olyan táplálékot adni, amit a természetben találnak, nem lehet egy asztalon olyan körülményeket biztosítani, amire szükségük van. Nagyra nőnek, és egy akvárium sajnos nem elég ahhoz, hogy rendesen fejlődjenek és éljenek benne. A mocsári teknős ráadásul védett, tehát tilos hazavinni, és különösen problémás, ha az ember felelőtlensége miatt elpusztul.


Ezt mindenképpen beszéld meg a férjeddel, mert ha jószándékkal hazavitte az állatot, gondolom nem az a célja, hogy megölje. De hosszútávon nem fogja tudni életben tartani még akkor sem, ha rendesen gondoskodik róla.

Ne tegyétek csak úgy ki, hanem keressetek egy ezzel foglalkozó állatvédő szervezetet (Google segít a közeletekben tevékenykedőt találni), és adjátok át nekik. Ők tudják, hogy mikor, hogyan, hol lehet visszaengedni a természetbe, hogy a legnagyobb eséllyel túlélje.


Ha a férjed ennyire vágyik egy állatra, legyél egy kicsit megértőbb vele. Jobb kompromisszumot kötni, és alaposan átgondolva olyan állat mellett dönteni, ami a legjobban passzol az életetekhez, mint elnézni, ahogy mindenfélét hazahord, majd téged hibáztat, ha nem örülsz.

Ha szeretne állatokkal jótékonykodni, annak nem az a módja, hogy vadállatokat visz haza, hanem hogy tudatosan vállal olyat, amiről gondolkodni tud. A legjobb ilyenkor az örökbefogadás, hiszen ezzel segít is egy állaton. A legtöbb állatmentő szervezet alaposan felméri, hogy a leendő gazdi elég felkészült-e, így nem siklik át olyan fontos információkon, ami miatt az állatot veszélybe sodorja.

2019. okt. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Merre laktok? Teknősmentsvárnak, vagy az illetékes természetvédelmi hatóságoknak, esetleg állatkertnek kellene szólni! A nagyon okos férjed ezt jól elcseszte...
2019. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

A mocsári teknős védett, el fog pusztulni nálatok. Szép, hogy megmentette (mitől is?), de én a helyetekben felvenném a kapcsolatot az illetékesekkel, ők szakszerűen ellátják és amint lehet, visszaengedik.


Egyébként te sem vagy jobb, végignézed ahogy éhenhal a hörcsög, ahelyett hogy felraktad volna valamilyen oldalra és elajándékoztátok volna.


Csoda, hogy a gyerekeitek túlélték...

2019. okt. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!