Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a jó hozzáállás, ha folyama...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó hozzáállás, ha folyamatosan bánt a férjem testvére és nem akarom, hogy ez megmérgezze a házasságunkat?

Figyelt kérdés
2019. okt. 27. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nem a te problémádnak kellene lennie, a férjednek kéne ezt megoldani és kiállni melletted. Mondtad már neki ezt, kérted, hogy tegyen valamit?

De egyébként egy stabil kapcsolatban semmit nem fog befolyásolni a rokonság hozzáállása. Ha a férjednek te vagy fontos akkor nem fogja érdekelni, hogy ki mit mond rólad. Bár ebben az esetben valószínűleg kiállna melletted és megvédene.

2019. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerős.
2019. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Beszéltünk erről a férjemmel,többször is, sokat. Ő is látja, hogy milyen a viselkedése és többször szólt neki, hogy fejezze be, de nem használt. Tulajdonképpen nemcsak nekem szól ez, ő alapvetően is mindenkivel ilyen. Az egész családban mindenkivel vannak konfliktusai. Van egy másik testvérük, akivel nagyon jól kijövök, az anyósommal is kifejezetten szerettük egymást, amíg élt. Minden más rokonával jó a viszonyunk, de ez a testvér már nagyon megtépázta az idegeimet. Ő egyedül él, gyermektelen, betegeskedik, megkeseredett és nagyjából az egész világra haragszik ezek miatt. Mindenkibe belemar és nem veszi észre, hogy emiatt magányos. Tudom, hogy legjobb lenne nem foglalkozni vele. A többiek néha visszaszólnak neki, de többnyire ráhagyják és nem foglalkoznak vele. Nekem ez nem igazán megy. Hosszú évek alatt sok sérelem ért tőle és egyre nehezebben viselem. Elkeseredésemben kifakadok a férjemnek, hogy nem bírom tovább. Nem akarom, hogy közénk álljon. Semmi más bajunk nincs egymással, annyi nehéz helyzetet megoldottunk már, ami csak közelebb hozott egymáshoz, de ezzel nem tudunk mit kezdeni. Ha nem szólunk vissza, mikor megbánt, akkor azért rossz a hangulat, ha a férjem szól neki, akkor meg azért drámázik és az se jó. Messze lakik szerencsére, évente csak pár alkalomról van szó, de szó szerint rosszul vagyok, ha megyünk hozzájuk, gyomoridegem van, stb. Nem tudom, hogyan kezeljem ezt.
2019. okt. 27. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj már problémát akkor olyasmiből ami nem is az. Évi pár találkozásból egy beteg, megkeseredett emberrel ne csinálj már hatalmas veszélyforrást a kapcsolatodra mert egyáltalán nem az.
2019. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, valóban igaza lehet annak, aki azt mondta, ebből nem kell problémát csinálni. Azt hiszem, valójában nekem az a legnagyobb problémám ezzel kapcsolatban, hogy zavar, hogy nem sikerült mindenkivel jó kapcsolatot kialakítanom. Az is igaz, hogy ez nem rólam szól, mert neki tulajdonképpen senkivel sincs jó kapcsolata. Valahol sajnálom amiatt, hogy magányos, de nem lehet senkit megmenteni, ha nem akarja. Másrészt bennem valamiért az van, hogy a párunk családjával muszáj jóban lenni. Nálunk, az én rokonaimmal jó a kapcsolat, nincs feszültség. Otthon, a saját családunkban a férjemmel szintén béke van. Náluk is, mindaddig, míg a testvére meg nem érkezik. Nehezen viselem a feszültséget, egyszerűen nem fér össze a fejemben a család fogalmával. Talán nem kellene ehhez ragaszkodnom és tudomásul kell vennem, hogy egy családban mindenféle ember van. Az életünkre gyakorolt hatása pedig gyakorlatilag úgyis nulla, nem kell vele foglalkozni. Logikus, bár nem könnyű magamévá tenni ezt. Akkor vagyok zaklatott még 1-2 napig, mikor találkozom vele. Az évek során szépen fokozatosan redukáltuk a találkozások számát, szerintem a jövőben ez tovább fog csökkenni. Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 28. 09:35
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Tipikusan az az ember vagy, akinek csendes, unalmas mederben folyik a kis élete, ezért saját magának generál konfliktust, hogy végre történjen vele valami érdekes is. Ingerszegény a környezeted, ezért fújod fel ezt ennyire.

Mert miről is van itt szó? Egy olyan rokon, akivel alig találkozol, de már veszélyben van miatta a házasságod :D hagyjuk már. Meghallgatnám azért a sógorod/sógornőd szájából is a történetet, aki valószínűleg le sem szarja a fejed. Ha megtudná, hogy milyen szavakkal minősíted meg hogy milyen hisztit rendezel miatta, max kiröhögne.

"Másrészt bennem valamiért az van, hogy a párunk családjával muszáj jóban lenni." Magadat csapod be ilyen álszent szövegekkel. Ahogy már mondtam, azért keresed, azért mész hozzá, mert az uncsi életedet felpörgeti a gyűlölködés, nem mert annyira jóba akarsz vele lenni :D

2019. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha te mondod. Jó szórakozást neked.
2019. okt. 28. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, én ezt mondom, és mennyire eltaláltam, hiszen nekem nem írtál kisregényeket, ahogy eddig :D én veled ellentétben jól szórakozok, nem szükséges kiborulnom és hisztiznem a férjem testvére miatt.
2019. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!