Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A kapcsolatban párjuknál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatban párjuknál jelentősen rosszabbul keresők nagy része valóban ellenzi a házassági vagyonjogi szerződést?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi az oka ennek?

Már eleve arra gondolnak, hogy válás esetén vinni akarnak a társ vagyonából?



2019. nov. 13. 14:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Bizonyosan én keresnék rosszabbul, de nem zavarna. De belevesszük azt is, hogyha a végén tönkreteszi/eltöri/megsemmisíti a számomra fontos dolgokat, emlékeket, akkor fizetni fog mindegyikért. Eszmei értéket természetesen ami elég nagy ahhoz, hogy ne tegye ezt sima gonoszságból vagy sértődöttségből, mert "haha, dögöljön meg ez a hülye Edricus"
2019. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
57%

Nekem nincs keresetem még jóformán, gyakornok vagyok egyetem mellett. Nálunk én javasoltam például ezt, a párom túlságosan "adakozó". És nagyon kedves tőle, de nekem ehhez nincs pofám. Ráadásul egy nem lepapírozott vagyonszerzés borzalmasan sokáig elhúzódó vagyonmegosztási pereket eredményezhet, nem csak házasság alatt, élettársi kapcsolatban is. A szüleim hét (!) éven keresztül jártak bíróságra, utána is csak azért nem, mert a további kereseteket elutasította apám részéről a bíróság. Jobb, ha tiszta minden. Nem tudni, mit hoz az élet, hiába jó most minden a másikkal és nekiadnád pillanatnyilag az életedet is. A szüleim is két gyerek és 28 év házasság után váltak... Jobb a biztos, az egyértelmű, az igazolható, akár szegény vagy, akár nem. Akár sokat teszel bele, akár nem. Végső soron szívás lesz belőle enélkül úgy is.

23n

2019. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%

"a gyereknevelésért nem fizetnek"


Hajaj, olvass utána a szerzésnek élettársi kapcsolatban például :D A francokat nem fizetnek, közreműködésnek könyvelik el, akkor is, ha a férj keres egyedül és hagyja az asszonyt konyhatölteléknek. És milyen helyesen teszik!

2019. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
59%

Jajjj de jo, hogy a férjem nem így gondolkozik. 7 ev utan hazasodtunk, én sales-es voltam, Magyarorszagon kbm 250-300 nettot keresnék, ferjem IT zseni, ennek a tobbszoroset, de kulfoldre koltoztunk sajat céget alapitani amiben persze ő az agytröszt, en még vizumra varok, nem dolgozok.


A te elmondasod alapjan ha tegyük fel sikeres lenne a cégünk es 10 év mulva elvalbank nekem szinte semmi nem jarna. Otthon hagytam a családomat, a barataimat, a sajat lakásomat, hogy w férjem mellett legyek és az ő álmait kövessük, ez semmit nem ér? Nélkülem egyedül ő sem mert volna ebbe sz egészbe belevagni. Akkor hogy idls van ez? Kíváncsi vagyok a véleményedre, de tényleg!

2019. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%

#14


Számodra ez mindenképp győzelem, így kell kikerülni az olyan szar dolgokat az életben, mint munka meg ilyenek. Szép teljesítmény amúgy, még ha nem is valami dicsőséges úton sikerült elérni. Már csak meg kell tartani az aranytojást tojó tyúkot (esetedben kakast).

2019. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Aki akarja az aláírja aki pedig nem az keres mást. Aki jelentős vagyonnal lép egy házasságba és a másik félnek nincs vagyona, akkor felmerül a szerződés gondolata.

A szerelem egyszer kiszáll az ablakon a mindennapi gondok maradnak.

Aki nem írja alá, az kb. kijelenti hogy a másik pénzére is utazik.


Persze ha közösen alapítanak céget vagy az egyik fél az álmai reményében külföldre megy és a családja követi illetve feladja az eddigi életet cserében, ilyen esetben egy kártalanítás elvárható válás esetên.

2019. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%
#14 Én ugyan így vagyok, és nem, semmi nem járna nekem a cégünkből csak az osztalékom és amit beleraktam. És pontosan azért mert a munkát és szakértelmet a párom rakta és rakja bele. És ez így korrekt. Arra, hogy néhány marketing meg cégvezetési dolgot én csinálok ne járjon már nekem a cég fele azon felül az anyagi részen és munkán kívül amit beleraktam. Nem is tudom hogy gondolod, hogy neked járjon egy cégből bármi is hogyha gyakorlatilag nem is dolgozol rajta csak kapott tőled egy kis bíztatást a párod. Ne mondd már, hogy korrektnek éreznéd vinni egy olyan cégnek a felét amiért nem sokat tettél... Az, hogy te nem tudod a saját álmaidat megvalósítani a párod mellett nem áldozat hanem egy szar kapcsolat és lustaság.
2019. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%
#17, hát beszarok rajtatok komolyan. 😂😂😂😂😂👍👍👍 Pár év múlva meg majd itt sirsz, hogy 2 gyerekkel a férjed kisemmizett mig neki csili-vili otthona, huszoneves barátnője es menő cége van, te hazakenyszerulsz a szuleidhez a panelba es ehhez még asszisztálsz is.
2019. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#18 Én biztosan nem, azok sem akiknek nincs a párjukkal közös vagyonuk. Pontosan azért mert ez azt jelenti, hogy egyedül is vagyunk olyan anyagi helyzetben amiben semmi szükségünk a párunk pénzére és nincs szükség arra, hogy kisemmizzük váláskor. Soha nem élnék úgy kapcsolatban vagy vállalnék úgy gyereket, hogy az én önálló anyagi szintem nulla, hogy én egyedül eltartani se tudnám még magamat sem. Aki így él együtt valakivel, így vállal gyereket az magára vessen. És itt jön ki nagyon szépen a pénzéhesség amikor valaki egyedül nem is tud és nem is akar érvényesülni csak a párja pénzére tapad rá piócaként.
2019. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Na azért egy cégnek vinni a felét amibe lóf..sz munkát nem fektettél szerintem is pofátlanság.

OK legyen benne tulajdonrész ami az övé és a párja kivásárolja ha szétmennek de azért vinni a felét úr isten..

Nekem a pofám leszakadna ha megrövidíteném a férjem súlyos milliókkal amikor ő egész nap a cégen dolgozik én meg még csak tudást se tudok hozzáadni.

A cég tényleg nem olyasmi aminek a felét jogosan lehet követelni ha semmi munkád nincsen benne.

Gyerekkel visszaköltözni az ősökhöz én csak olyan nőt láttam még aki ugyan ilyen volt mint a 14es és magától semmit nem tudott letenni az asztalra. Válás után eléldegélt mint hal a vízben de mivel addig semmit nem tudott az életével kezdeni dolgozni se tudott elmenni úgyhogy anya apa pénzéből nevelte a gyereket.

Az ilyenek szoktak keresni hirtelen egy új balekot aki pénzeli őket.

2019. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!