Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem nem akar még gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar még gyereket, én már nagyon vágyom rá. Nem akarom siettetni, de mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt többször is mondta már, hogy akar gyereket, bár nem mondja, mennyit és mikor. Én tudom, hogy 2-t vagy 3-at szeretnék, ő úgy van vele, hogy majd meglátjuk. Lassan 8 éve vagyunk együtt, ebből 1,5 éve házasok. 26-27 évesek vagyunk és nem is vagyunk elkésve, de úgy gondolom, lassan már kellene tervezni.

Ő az anyagiak miatt fél belevágni, sajnos nem keres olyan jól, de vállal plusz munkát, amivel egész jól kiegészíti, így azért 200-at hazahoz. Várható, hogy 1-2 éven belül jobban fog keresni. Nekem jobb a fizetésem (nettó 40 ezerrel) és én is dolgozom azon felül. Van saját lakásunk, autónk, igaz hitelünk is, de kifizethető. Minden hónapban rakok félre, de valahogy mindig közbejön valami extra kiadás, ami miatt nem tudunk annyit, mint eltervezünk. Azért sosem éhezünk hó végén sem, mindig van mit enni, tudunk tankolni, nem kell spórolni a rezsin, stb.


Én szeretnék már próbálkozni a babával, mert tartok tőle, hogy mi van, ha nem sikerül teherbe esnem. Ugyan diagnosztizált betegségem nincs, de sokáig szedtem fogamzásgátlót, és mióta abbahagytam (3 hónapja) 25 napos ciklusaim vannak, pedig sose volt rendszertelen, se túl hosszú, 28-29 napos volt tinikoromtól kezdve. Túlsúlyos is vagyok, amin dolgozom, amennyire a munkám engedi, sportolni járok.


Egyszerűen érzem azt, hogy karok gyereket, tőle akarom, és azt, hogy család legyünk. A szexet is gyakrabban kívánom emiatt a késztetés miatt, míg a férjem nem. A férjemet biztosítottam róla, hogy türelmesen várok, amíg úgy nem érzi, készen áll rá. De jó lenne tudnom, hogy a férfiaknál mennyi ideig normális az, hogy ennyire félnek belevágni? Mit tegyek, hogy ez az időszak könnyebben elviselhető legyen? Aki járt hasonló cipőben, megírná a tapasztalatait?


Bocsi, hogy hosszú lett.



2019. nov. 30. 14:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

9-essel egyet értek. Normálisan megfogalmazta.


Én csak annyit tennék még hozzá, hogy ilyenkor gyakran megtörténik az, hogy a férfi sokkal többet dolgozik mert 1 munkahelyen nem keres annyit.


És ez a következőkhöz vezet ---> alig van otthon, ha otthon is van fáradt, nincs ideje a gyerekekkel foglalkozni, fáradt is a gyerekekhez.

---> Ezek miatt te is fáradt leszel, nyűgös hisztis, és azt fogod hinni, hogy a férjed lesz**ar téged, nem akar a gyerekekkel foglalkozni, nem akar veled szexelni, talán más van neki...

--> nem segít a házimunkában a gyerekekben ....


Magyarul csinál neked 2-3 gyereket. Ja és bocs itt még csak 1 gyerekről van szó...


Szóval jelenleg eszetekbe se jusson gyereket csinálni míg ez nincs átrágva és megoldva!

2019. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Andi80018 ***** válasza:
100%
Adom a 11-est, valóban így van. Szerintem neked van egy elképzelésed az egészről, ami full idealizált. Egyszerűen nem tudod beleképzelni abba a helyzetbe, ami természetesen normális. Nálunk több volt a bevétel, 8 évvel ezelőtt, és kb. a 0-ra kellett azokat a dolgokat lecsökkenteni, amik előtte megvoltak. Pl ha egy alap dolgot nézünk: betegség. 10 ezer alatt alig jössz ki a patikából, pedig csak orrspray, vitamin, ilyesmiket veszel meg. Ja, és ha mondjuk tápszer kell a gyereknek, az sem két forint, mert ugye nincs arra biztosíték, hogy fogsz tudni minimum fél évig szoptatni. Szóval alaposan beszéljétek át, mert nem játék. Azt is át kell gondolni, ha mondjuk netalán tán a párod lerobban, és nem tud ideig-óráig bevételhez jutni. Szóval a kockázati tényezőket is bele kell venni. Ha van egyébként szülői segítség, bármilyen is, az mondjuk előny lehet.
2019. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
óó egy jó nagyszülő az kincset ér! (márcsak azért is mert nem kér pénzt mint a bébiszitter)
2019. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
A pénzügyen kicsit javítanotok kell, mert havi 200+CSED/GYED-ből éhen fogtok dölgeni. Szóval a párodnak valahol igaza van ezügyben. Az tényleg aggasztó viszont, hogy a téma annyival le van tudva, hogy "majd egyszer"
2019. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazatok is van abban, hogy anyagilag stabilabbnak kell lennünk. A bökkenő csak az, hogy a férjem tanár, azt pedig gondolom nem kell magyaráznom, milyen siralmas a helyzetük... Ennyi erővel egy tanárnak ne is legyen gyereke?
2019. nov. 30. 21:05
 16/20 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen mindegy, mit akar szegény férjed. Te eldöntötted, hogy neked márpedig gyerek kell. Nagyon remélem, hogy van annyi esze, hogy nem bízza rád a védekezést...
2019. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon nincs igazad, és nem is értem ismeretlenül hogy mérsz ilyet feltételezni.
2019. dec. 2. 06:28
 18/20 anonim ***** válasza:
44%
Vigyázz, nehogy úgy járj, mint mi! 28 körül vágtunk bele a babaprojektbe, de sajnos kiderült, hogy természetes úton nem valószínű, hogy lehet gyerekünk! És sajnos ismerek több párt akik hasonló helyzetbe vannak. Most ezzel nem riogatni akarlak, de benne van a pakliban, hogy 2-3 év rámegy mire összejön a gyerek.
2019. dec. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
Szomorú, de sajnos ilyen fizetés mellett én nem mernék belevágni, egy gyerekbe sem, nemhogy háromba. Sajnos olyan világot élünk, hogy az egyik félnek muszáj ennél jóval többet keresnie, a másiknak meg családbarát munkahely kell. Elég ritka, mikor valaki jól is keres és nem kell túlóráznia, bármikor el mehet táppénzre stb...
2019. dec. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A gyerekvállallással gyökeresen meg fog változni az életed: búcsút inthetsz hosszú évekre minden szabadidődnek, a gyerek nevelés nem csak móka és kacagás, kemény robot, amiben csak magadra számíthatsz elsősorban.
2020. márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!