Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem tetszik neki, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tetszik neki, hogy nem akarom elvenni. Miért nem lehet ezt megérteni?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, egy kis saját vállalkozásom. Nem szeretném, hogy ha pár év múlva esetleg szétmegyünk, akkor mindez feleződne, vagy csak akár magyarázkodnom kellene a bíróságon arról, hogy ki építette ezt fel.

A páromnak viszont nem tetszik a sima együttélés gondolata jogi kötöttségek nélkül, mert ő nagy esküvőről álmodott, de a hülye barátnői is egyfolytában szajkózzák, hogy miért nem veszem már el.

Miért olyan ördögtől való dolog az, hogy szeretem, mellette vagyok, de szeretnék mindene eshetőségre felkészülni? Vagy a pénzemre játszana?


2019. dec. 28. 15:21
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
93%
Te nem szereted ezt a nőt. Elvagy vele, de nem vele akarod leélni az életed. Ez nem tetszik neki.
2019. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi esszel mifele vallalkozasod van?


A vallalkozasod es a lakasod maganvagyon, nincs koze hozza. A kesobbi nyereseghez lehet, ezugyben jogasz segit.


De tenyleg, ehhez a gyk tudosklubja kell?

2019. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
2%
Nagyon jól gondolkozol, kedves kérdező! Bár nekem lett volna ennyi eszem 15 évvel ezelőtt! Amilor nősültem volt normális lakásom, egzisztenciám, komoly munkám. A feleségemnek semmi. De még egy ágynemű sem. Most van egy komoly lakasunk amit főleg én fizettem,mert mindig sokat kerestem és a csaladom is tehetős. Az övé gyakorlatilag nincstelen. Félreértés ne essék, jól megvagyunk, de ez már közös vagyon. Írjatok szerződést, ha nem akarja, akkor aranyásó. Nem lehet tudni soha, hogy hogyan végződik. A bíróság a nőket és a gyermekeket védi nagyon helyesen, de nekünk férfiaknak is védenünk kell az érdekeinket a jogi kereteken belül. Ismerek kisemmizett kollegákat is:) úgyhogy csak okosan, jobb a bajt megelőzni.
2019. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
88%

Te is az amcsi filmekből tanultad a jogot, ugye? Arra meg a legtöbben lusták, hogy megnézzék, hogy MAGYARORSZÁGON, MAGYARORSZÁGON, MAGYARORSZÁGON (tudod, ahol elvileg élsz) mi van. Közlöm: a házasság és a cég is a TIÉD, TIÉD, TIÉD marad.

Ha a házon lesz felújítás HÁZASSÁG UTÁN, és az a szegény nő számlával (névre szólóan) tudja bizonyítani, hogy ő vette pl a mosógépet, akkor azt vagy viheti magával, többet nem. A cég esetleges nyeresége (bár ha ott is ilyen ostoba vagy, hogy a filmekből tanulod a vezetést, akkor nem biztos, hogy lesz) az feleződHET. Egy jó ügyvéddel simán kiforgatod mindenével együtt és csupasz seggel kirakhatod, amikor jön az új nőci.

2019. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
92%

Kifogàsokat keresel

- A különvagyonod nem lesz közös. Felnőtt emberként ennyit igazàn tudhatnàl.

- Létezik hàzassàgi szerződés is a vilàgon, ha a pénzecskédet félted.

- neked csak nem kell eléggé, nem akarsz hivatalosan elköteleződni mellette, hogy könnyebb legyen màshoz lépni, vàlni elég maceràs. Egy épp aktuàlis baràtnő neked elég. Ezt kellene őszintén elmondanod neki, nem kifogàsokat keresni, de gyàva vagy hozzà.

A helyében elfogadnàm, hogy nem akarsz hàzasodni, és szakítanék. Meg lehet érteni. Én se lennék senkivel élethosszig egy szimpla pasim csajom kapcsolatban az biztos. Teljesen érthető ha nem tetszik neki a dolog. Bàr ha igazàn zavarni fogja, úgyis lép.

2019. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
94%
Ennel keress jobb kifogast, mert ez egy fogyatekos ötevesnek is keves.
2019. dec. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 Ollókezű Edward ***** válasza:
84%

Azért nem tetszik neki, mert nem akarsz ténylegesen elköteleződni mellette, jobbra vársz.

Ha tényleg csak a pénzed féltenéd, akkor letudnád egy vagyonjogi szerződéssel, és elvennéd, de te várod a jobbat. Ne húzd az idejét, szakíts vele, hogy találjon olyan férfit, aki tényleg őt akarja, nem egy random nőt.

2019. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
88%
Kedves 13-as válaszoló. Nem értem, hogy miért nem most köttök házassági szerződést, ha ennyire félted a vagyonod. Ugyanis ezt nem csak előtte, hanem alatta is le lehet kötni. Sőt, a házasság alatt, akár naponta is módosíthatjátok a tartalmát, ahányszor csak tetszik. Természetesen kell a közös megegyezés.
2019. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan nagyon okosnak akartok látszani. Gondolom, itt gyakorin túlteng a nők jelenléte, ezért lehetnek itt ennyire "felkészült" és öntudatos válaszolók.


Az lehet, hogy a jogi keretek elméletileg azt mondják, hogy ami házasság előtt a tiéd volt az tiéd is marad, de jó lenne megnézni a gyakorlatot: nem egy kisemmizett férfit ismerek, akinek csak a spermáját akarta az asszonyka, aztán gyerekestül, házastul lelépett, örülhetett, hogy nem kellett tartásdíjat fizetnie. 13-as nagyon jól mondja.

2019. dec. 28. 18:00
 20/44 anonim ***** válasza:
91%
Nekem sem tetszene, hiszen ez azt jelenti, hogy nem akarsz ténylegesen elköteleződni mellette. Nem maradnék melletted.
2019. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!