Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Negyvenes, házas férfi vagyok rendezett családi élettel és körülményekkel. Viszont itt jön a DE!


Az utóbbi évben kijött rajta egyfajta pszichés blokk vagy gát, vagy nem is tudom mi. Kétszer voltam szerelmes az életben, de sajnos egyikkel sem jött össze egy hosszabb kapcsolat, egyéb okok miatt. A jelenlegi feleségem nagyon tetszett, de a stílusával, a hidegségével elnyomta azt az érzést, és így elfojtva el is halt bennem. A problémám az, hogy sosem szeretkeztem még olyan nővel, akibe szerelmes lettem volna, és vica- versa. A feleségem sosem volt szerelmes belém, és ezt mindig is éreztem, viszont az életben nagyon jól tudunk együtt működni. Sőt, soha ennyire passzos nőt nem találtam eddig, csak hát érzelmileg ott van az a bizonyos DE. Egyre jobban azt érzem, hogy szeretőre van szükségem, mert az a hegyomlásnyi kiadatlan érzelmi töltet, adni és kapni akarás már megőrjít. Viszont ezzel meg szembe megyek önmagammal és a családommal.


A másik oldalon meg azt érzem, hogy egy rakás kudarc és szerencsétlenség vagyok, egy szerethetetlen senki. Hiába van meg mindenem, mindenünk, de ez az érzés csak erősödik. A feleségem olyan mint egy tükör, a cselekedeteiből azt érzem hogy csak jó fej vagyok, de semmi testiség, semmi lelki törődés, semmi.


Lassan azon kaptam magam, hogy állandóan mások házasságát figyelem, és irigykedem. Érzelmileg tök egyedül érzem magam, és lehet hogy pont ezért 0-24-ben csak a szex jár az eszembe. Lehet hogy csak a törődés és a közelség érzése miatt. Pár év alatt rengeteg nőt ismertem meg, és egyúttal gázoltam beléjük. Sosem feküdtem le egyikkel sem, de nagyon jólesett a részükről a figyelem, majd mondtam nekik hogy nincs értelme.


Részemről a válás nem járható út, mert a családomat nem fogom otthagyni. A felépített életemet nem fogom romba dönteni. Van még más megoldás???



2020. ápr. 2. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

A szerető nem arra való, hogy az érzelmeidet éld meg mellette; bár nálatok ezek szerint szex sincs, úgyhogy a kapcsolatotok nagy rakás..

Nincs megoldás, ha nem lépsz ki a házasságodból, mert ebbe felesleges mást belerángatnod, ha magad sem tudsz tudatos lenni!

2020. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a fő probléma hogy itt a felrséged érzelmeire és gondolkodására csak következtetsz, és erre alapozva hoznál döntéseket?? Ha beszêlsz a feleségeddel őszintén még meglepetések is érhetnek. Lehet neki ugyanezek a dolgok hiányoznak,csak nem mondja, vagy oka van hogy nem tudja irányodba kimutatni az érzéseit. Ha tényleg annyira passzoltok egy őszinte beszélgetéssel nem rontasz el semmit. Lehet hogy kapsz elhajlási engedélyt vagy nekiálltok dolgozni a kapcsolaton.
2020. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Mégis milyen jogon rángatsz bele a szar életedbe egy harmadik személyt? Önzö, gerinctelen, jellemtelen vagy.

Vagy válj el és kezdj új életet vagy éld azt amit választottál.

2020. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az érzéseid, a romantikus éned mással éled meg, és csodálkozol, hogy a feleséged hűvös. Oké.

Az, hogy a "jelenlegi feleségem", egy csodás freudi elszólás. Amint találsz jobbat, mint a nejed, már pattansz is meg a pichába. Ne is áltasd magad.

2020. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ha már le akartam volna pattanni, lett volna kivel. A feleségemmel már sokat beszéltünk a dologról, de azt mondta, tőle ez a max amit kaphatok. Ő így nevelkedett, őt sosem szeretgették meg, a szülei is teljesen távolságtartók egymással és mindenkivel. Én anno azt hittem, hogyha kihozom őt ebből a világból, tetszeni fog neki hogy érzelmi magasságokat élhet meg. De ma már tudom hogy itt óriásit hibáztam. Én ezzel szemben egy gondoskodó, figyelmes érzelem gazdag családban nőttem fel. Tetszett hogy meg kellett ostromolni a várat.


Szóval az az eset nem áll fenn, hogy én miattam ilyen.

2020. ápr. 2. 20:31
 6/11 Barnabas333 ***** válasza:
0%
Ha találsz, egy szerető lehet megoldás. Én is ilyen cipőben járok. 42f korábban ezt én is elítéltem volna de ma már...
2020. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös Azt írtad, hogy te sem voltál belé szerelmes. Belementél egy érzelmek nélküli kapcsolatba, elvetted, utána a szex is kihűlt.

Nem az a kérdés, hogy ki a hibás (mindketten), hanem minek akarsz így élni!? Ha érzelmekre vágysz, akkor egy harmadik személyt is tönkre akarsz tenni, pedig ketten pont elegen vagytok!

2020. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Én szeretői oldalról tudok tapasztalatot megosztani, nálunk is kb. ez a helyzet. Majdnem ugyanezeket a szavakat hallottam a férfitól, akinek a szeretője vagyok, otthon náluk nincs intimitás, nincs szeretet, gyengédség, inkább csak ridegség, hideg kapcsolat, de mint szülők mégis jól tudnak együttműködni, afféle szövetségként, a gyerekekért mindent, közös ház, vagyon, stb. Szeretet nélkül nagyon rossz lehet egy házasságban élni, ezt ő is tudja és érzi, de nem fog lépni soha, addig legalábbis biztos nem, amíg a gyerekek fel nem nőnek. Így viszont, akármennyire nem helyes, megvan az életében a szerelem is, csak épp nem otthon. Ennek ellenére nem gondolom, hogy ez jó megoldás, mert látom rajta, hogy őrlődik, szeretne mindenhol, minden téren megfelelni, de ez így nem kivitelezhető.
2020. ápr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Élvezd amit felépitettel!
2020. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pofon egyszerű! El kell válni! Ami ennyire nem megy és üres annak ott a vége! Csak raboljátok egymás idejét!
2020. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!