Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most tényleg velem van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg velem van a probléma? Én látom rosszul?

Figyelt kérdés
Megkaptam ma reggel a férjemtől, hogy neki olyan uncsi, hogy én állandóan álmos vagyok, meg fáradt. Mert amikor egyetemre jártam, akkor mindig fáradt voltam. Megjegyzem, egy óvodás, illetve később elsős gyerek, munka és háztartás mellett csináltam, nulla segítséggel. Most home office van, hajnal 4kor kelek, mert napközben nem tudok dolgozni. Most azt hányta a szememre, hogy 11kor este miért nincs kedvem mosolyogni rá. Persze az hülyeség, hogy ő egy órára átvegye a gyereket, hogy legyen időm a hobbimra, vagy kicsit magamra. Ő viszont h ugyanúgy éli a napjait, dolgozik, él a hobbijának. És persze most közölte, ő nem marad itthon hétfőn a gyerekkel, mikor nekem egyszer egy héten be kell mennem a munkahelyemre.
2020. ápr. 18. 11:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Még egy jól beetette nő
2020. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem.
2020. ápr. 18. 11:06
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Veled van a probléma, ill. a kapcsolattal, hogy ennyire nincs munkamegosztás, segítség, megbecsülés, és hogy ez így alakulhatott.
2020. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát, eleinte a rózsaszín köd, kedveskedni akartam. Aztán megszokás lett a jó. Mikor meg kértem csendben, hangosabban, veszekedtem vele, semmi nem használ. Úgy gondolja, ez a nő dolga, hogy minden házimunkát megcsináljon. Hiába beszéltünk róla, hogy nem csak én eszek, b nem csak én koszolok.
2020. ápr. 18. 11:09
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a nő dolga a házimunka ...csak egyes férfiak szerint az...

F.

2020. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

A tipikus, túlhajszol anyuka vagy, aki hiába vn házasságban, érdemileg egyedül neveli a gyerekét. Magadnak tetted ilyenné.

Megpróbáltad vele megbeszélni, úgy igazán ezt, vagy csak panaszkodni jöttél ide?

2020. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Már megpróbáltuk megbeszélni. Ideig óráig van némi változás, aztán minden megy tovább úgy , mint régen. Pl ő számon kéri, hogy a munka, a gyerek otthoni tanítása mellett miért csak egyszerű kajákat főzök és miért nincs elmosogatva és úgy alapjáraton patika rend, addig ő míg egy napot itthon volt a gyerekkel, semmit nem csinált mellette, mert hát ez nagyon fárasztó. Se bevásárlás, holott egy falat kenyér nem volt otthon, sem főzés, sem annyi, hogy kiszedje a gépből a ruhát és kiteregessen. Mikor megkérdeztem, hogy ez nálam miért elvárás, azt mondta, hogy ez a dolgom és ő amúgy is nagyon elfáradt.
2020. ápr. 18. 11:34
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#4


Most megtanulhattad saját károdon, hogy az elkényeztetésnek mi a következménye. Ebből már jól nem jössz ki. A férjed elkényelmesedett, és amíg mellette maradsz és továbbra is elvégzel helyette mindent, addig nem is fogja megtanulni, hogy felnőtt emberként neki is van keze, lába, amit használni illene az otthoni teendőknél. Sokan elkövetik ezt a hibát, hogy a rózsaszín ködben mindent megengednek, elnéznek a másiknak, amivel aztán szépen vissza is él a hőn szeretett fél. Nála a szép szó már nem lesz hatásos. Drasztikus lépésekre lesz szükséged, és még így sem biztos a siker.

2020. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, hogy nem raktam el a ruháit, nem főztem napokig, de semmi hatása nem volt. Sőt, még én voltam szemét.
2020. ápr. 18. 11:37
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Első komolyabb kapcsolatomban ugyanígy elb.sztam. Eleinte le akartam nyűgözni, körbe ugráltam, főztem, csacsiragyi az egész lakás, a kert, ha volt 5 percem, akkor torna, hogy szép legyek neki. Megbecsülte? A nagy lóf..szt! Képes volt este felkelteni, hogy csinálják neki szörpöt. Este 9-kor ugrottam palacsintát sütni, aztán reggel ordított, hogy miért nem mosogattam el utána. Cserébe annyira értékelt, hogy félrekúrt, mert hogy velem túl könnyű és unatkozott. Anyád!

Ott is hagytam.

Tanultam az esetből. A következő páromnak nem nyaltam fényesre a se.ggét. Ha a konyhába ment, én is ugyanúgy megkértem, hogy hozzon egy pohár vizet. Nem csak talpig csiniben látott. Volt, hogy nem értem rá takarítani, és nem kértem érte elnézést. Hanem megkértem, hogy csinálja meg. Láss csodát, kialakult egy munkamegosztás. A pasi pedig nem riadt el, hanem elvett feleségül.

Ma is, a gyerek körül is ugyanúgy megcsinál mindent.

Megtanultam, hogy nagy igazság, és nem csak a gyereknevelésre igaz: Kezdd úgy, ahogy folytatni szeretnéd!

Ne azzal indíts, hogy eleinte mindent te csinálsz, aztán majd biztos besegít. Nem fog, mert így szokta meg.

Ebből is következik, hogy nálatok ez veszett fejsze nyele. Nem fog a férjed vàltozni. Te azt döntsd el, hogy jobb így, mint egyedül, de akkor ne b.tasd, vagy te nem akarsz így élni örökké, és akkor válj el. Középút nincs, mert ahoz a férjednek kéne változtatnia, de neki ez nem érdeke.

2020. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!