Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdemes valakivel együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes valakivel együtt maradni, ha folyton vissza süpped abba a viselkedésbe, ami nekem nem elegendő?

Figyelt kérdés

Sokszor céloztam eleinte, mit érzek kevésnek. Mire vágyom. Mitől lennék én a világon a legboldogabb és elégedettebb. Nem volt elég a célzás. Utána kértem, hogy légyszi ezt így csináljuk. Így szeretném.Így esne jól. Itt egy sima kirándulásról, vasárnapi közös délutánról, együttlétről beszélek. Tényleg elkezdett minden zavarni. Mint ha azért csinálna mindent félgőzzel,hogy ne tegyen boldoggá. Év elején jöttek a fenyegetések. Hogy ne legyen ilyen közönyös. Hogy produkáljon már egy kis érzelmet. Szeressen már,másra sem vágyom. Megmondtam neki, hogy nem vagyok képes ilyen szeretettelenül együtt élni, es elhagyom. Ment a sírás rívás, megváltozik, velem akar lenni.

Eddig tartott. Megint ott vagyunk, hogy alig néz rám, alig beszél,nem érdeklődik, a puszik, csókok mint ha egy anyának adná. Folyton a munkán jár az esze. Éjjel nappal. Megbeszéltük, hogy a munka nem megy a kapcsolatunk rovasára.

Bele vagyok fásulva. Órát lehet igazítani a tapizásához, ki van számolva hány kemény érzelmetlen puszit csattint el. Megint kezdjem előről? A kérlelést, hogy szeressen? Vagy itt az idő hogy csak emlékeztessem a legutóbbi fenyegetésre?

Ha mindig ugyan oda lyukadunk ki semmi értelmét nem látom a folytatásnak. Nem harcolhatok, hogy alapjaiban megváltozzon az egyénisége. El kell engednem ugye?


2020. máj. 7. 06:30
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Ilyen.

De én nem. Egy csomó minden újat hoztam a kapcsolatunk alatt. Türelmet tanultam. Háztartást vezetni megtanultam. Gyereket nevelni megtanultam. Főzni megtanultam. Megtanultam toleránsabbnak lenni. Hűségesnek lenni. Odaadónak lenni. Sportosnak lenni. Csinosabbnak és nőiesebbnek lenni.

Mindvégig változtam, amilyennek gondoltam,hogy egy feleségnek lenni kellene.

Lehet változni, fejlődni és kell is. Az ember javá szolgálja a fejlődés. Nem lehetünk ugyanolyanok, mint 20 évesen.

Az nem lehet mentség, hogy ilyen volt.

2020. máj. 7. 08:46
 12/45 anonim ***** válasza:
24%

Egyáltalán nem passzoltok...

Minek vagytok együtt?

Csak gyötritek egymást, az egésznek meg majd a lányotok issza meg a levét.

S ilyen önző nőnek van gyereke 😡

Engedd el azt a szerencsétlent magad mellől és adj neki lehetőséget a boldogságra.

2020. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
92%

Hát a házastársak inkább a változást úgy szokták számon kérni a másikon, hogy miért lett más, mint amibe beleszerettek. Ha ő nem lett más, akkor te mibe szerettél bele?

Egyébként tényleg nem lehet, hogy unatkozol is? Van olyan személyiség, akinek kell a dráma bizonyos időközönként :) Van hobbid, ível a karriered, nem akarsz még egy gyereket vagy költözködni? :)

A személyiség egyébként nem változik. Pl. megtanulhatsz főzni, mosni, mosogatni, ha rá vagy kényszerítve, de nem fogod szeretni a házimunkát, ha addig is utáltad. Sportolhatsz, ha tetszeni akarsz, de a sportot unni fogod. Ha ő nem egy folyton tapizós fajta, viszont olyan, mint egy macska, tehát kiköveteli, hogy őt viszont simogassák, akkor neked meg hisztizned kell érte nála. Minden kapcsolatban van valami, ami idegesít a másikban. Mérlegeld, hogy ez már olyan indok-e, amiért érdemes az egészet kikukáznod.

2020. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 Noblesse Oblige ***** válasza:
94%

"Az nem lehet mentség, hogy ilyen volt."

Akkor igazából meg is van a probléma gyökere. Most keltél fel! Te egy kockáról várod el, hogy gömb legyen.

Két fogalmat viszont keversz: "fejlődés" és "változás".

Mindeki változik, de a mérték mindenkinél más!

A fejlődés pedig többnyire tudatos energiabefektetés a változtatásba.


Ha a párod hozott jellembeli alapjai adottak, akkor azt el kellett volna fogadnod. Ezt felülírni a legnehezebb! És nem megy 1-2 hónap alatt, valakinek még sosem.


Azt látom, hogy a nagy szerelemtől elvakultan belementél egy házasságba, ahol alapjaiban nem passzoltok, de ilyenkor egyrészt rózsaszín szemüveg, másrészt reménykedtél, hogy változni fog, hiszen a jó mindig elnyeri méltó jutalmát, csak szirgalmasnak kell lenni! És most eljutottál oda, hogy belefásultál mert mégsem nyeremény sehol... és most kezdesz rájönni, hogy nem tudod megváltani a világot. Sajnos a világ nem így működik!

2020. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Nem passzolunk, de próbálkozunk.

Én önző? Te korán reggel be vagy szívva?

A lányunk mit sem vesz észre belőle.

El akartam engedni, ő nem akart engem.

Ő mindig azt mondja, hogy neki jó így, ő boldog.

Miert gondolod, hogy szerencsétlen?

Más nő már lehet 1 év után feladta volna. De minimum mással vígasztalódik.

Itt az a kérdés én miért csinálom.

Lassan elhitetitek velem, hogy valami álomvilágban élek, ahol luxus az, hogy viszont szeretnek és azt kapod amit adsz.

2020. máj. 7. 09:00
 16/45 anonim ***** válasza:
78%
Összejössz vele, gyereket szülsz neki, aztán meg fenyegeted, hogy változzon meg, mert neked ez nem jó? Röhej. Engedd inkább el hadd találjon valakit aki tényleg szereti.
2020. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
82%

#13 neked meg most,hogy jön ide, hogy van gyereke? Nem a gyerekéről ír, hanem a párkapcsolatáról.


Annyiban igaza van, azonban 13nak, hogy nem passzoltok. Sajnos ez van. Nem mindenki képes változni. Vagy elfogadod, és éltek így, vagy továbblépsz,de a szeretetet, vagy annak kimutatását nem lehet kierőszakolni.

2020. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
91%

De ezeket a változásokat magadtól, magad miatt tetted meg. Van rá igényed. A párod is változhatna, fejlődhetne az érzelmi intelligenciája, ha lenne rá igénye, ha magától észrevenné, h szükség van rá. Miattad, más miatt senki nem fog változni, sajnos ez így marad még ha a fejed tetejére állsz, akkor is.

Látja, h szenvedsz, csak nem érti, rosszabb esetben pedig nem akarja érteni. Ha esetleg a különválás mellett döntesz, talán ráébred, de inkább az lesz, h te vagy a hüle picha. Utóbbira voksolok, sajnos.

2020. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
76%

#18


Szerinted a gyerek ne veszi észre, ha az anyja folyton elégedetlenkedik?


"Marja" az apját! Lehet nem előtte, de a gyerekek sok mindent észrevesznek.

Ennyiben jön ide a gyerek.


Kérdező!

Te csak fényezed magad, higy te ezt vagy azt megtettél a kapcsolatért.


De egyszeris viszonyultá te az Ő igényeihez.


Nem passzoltok...de az akaratodat mindenkire rá akarod erőltetni.


Még ránk is, válaszadókra.


De az olyannak, mint te, hiába mondanánk bármit.


Nem látnak a saját orruknál tovább és csak az a jó, amit ők tesznek/mondanak.

2020. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan hogy veszek egy vízforralót, ami kiderül a legelső alkalommal, hogy nem működik, mert nem forral csak melegít, de nekem így is megfelel aztán 10 év múlva visszamegyek reklamálni a tescoba, hogy xar az egész.
2020. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!