Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdemes valakivel együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes valakivel együtt maradni, ha folyton vissza süpped abba a viselkedésbe, ami nekem nem elegendő?

Figyelt kérdés

Sokszor céloztam eleinte, mit érzek kevésnek. Mire vágyom. Mitől lennék én a világon a legboldogabb és elégedettebb. Nem volt elég a célzás. Utána kértem, hogy légyszi ezt így csináljuk. Így szeretném.Így esne jól. Itt egy sima kirándulásról, vasárnapi közös délutánról, együttlétről beszélek. Tényleg elkezdett minden zavarni. Mint ha azért csinálna mindent félgőzzel,hogy ne tegyen boldoggá. Év elején jöttek a fenyegetések. Hogy ne legyen ilyen közönyös. Hogy produkáljon már egy kis érzelmet. Szeressen már,másra sem vágyom. Megmondtam neki, hogy nem vagyok képes ilyen szeretettelenül együtt élni, es elhagyom. Ment a sírás rívás, megváltozik, velem akar lenni.

Eddig tartott. Megint ott vagyunk, hogy alig néz rám, alig beszél,nem érdeklődik, a puszik, csókok mint ha egy anyának adná. Folyton a munkán jár az esze. Éjjel nappal. Megbeszéltük, hogy a munka nem megy a kapcsolatunk rovasára.

Bele vagyok fásulva. Órát lehet igazítani a tapizásához, ki van számolva hány kemény érzelmetlen puszit csattint el. Megint kezdjem előről? A kérlelést, hogy szeressen? Vagy itt az idő hogy csak emlékeztessem a legutóbbi fenyegetésre?

Ha mindig ugyan oda lyukadunk ki semmi értelmét nem látom a folytatásnak. Nem harcolhatok, hogy alapjaiban megváltozzon az egyénisége. El kell engednem ugye?


2020. máj. 7. 06:30
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Én maximálisan hasznosnak tartottam a 82 %-os véleményét.

Szerintem is így működnek a férfiak.

Amit tettem,amiken változtattam mindig a közös ügyért, jóért történt.

Bíztam benne, hogy jobban tetszem neki, értékesebbnek lát. Azt gondoltam, hogy akkor jobban szeret es megbecsül. Sose másért, nem más férfiért vagy elismeréséért.

Nekem kezdetektől tetszett, az évek alatt sármosodott, elég sokáig egyre jobban es jobban szerettem. 7 év után házasodtunk,azt sem mondhatom, hogy elhamarkodtuk, vagy fejest ugrottam volna bele. Ott volt egy emelkedése a kapcsolatunknak, ami miatt igent mondtam neki.

De azóta inkább visszafejlődés, sem mint fejlődés.

Egy privát válaszoló annyira szíven ütött egy hasonlattal, azt írta nehéz így, ha egy pohár vízben több érzelem van. És milyen igaz.

2020. máj. 7. 10:47
 32/45 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom, hogy így érzel, de azt meg kell értened, hogy vannak ilyen típusú emberek. Ez egy személyiségjegy. Nézz utána a Jung-féle típusoknak, gondolom reálos, vezető beállítottságú a férjed. Te meg segítőkész, empatikus, romantikus. Ez a 2 típus teljesen ellentéte egymásnak. Ha akarna sem tudna változni, mert erőltetett lenne az egész, amit te is éreznél rajta.

Én ugyanolyan típus vagyok, mint a férjed, csak nőben. Nem igénylem a romantikát, a romantikus filmektől meg egyenesen hányingerem van. Nem szeretnék csöpögős esküvőt meg egész nap egymást ölelgetni, puszilgatni. Mondhatni olyan vagyok, mint egy férfi. Ez minden egyes eddigi kapcsolatomban vitaforrás volt, mert a másik elvárta volna, hogy legyek romantikusabb. Mikor próbáltam az lenni, akkor teljesen erőltetett volt, magamban kiröhögtem magamat és nem tudtam komolyan venni az egész szituációt. Sok kapcsolatomba került, mire rájöttem, hogy egy ugyanilyen érzelmi igényszinttel rendelkező párt kell keresnem, mint én. Meg is találtam és lehet szerinted mi is úgy nézünk ki neked, mint egy testvérpár, de nekünk ezzel nincsen bajunk. Nem is szeretünk mások előtt csókot váltani stb. Abban igazad van, hogy ez egy neveltetésnek az eredménye, mert mindkettőnk családjában tabutéma volt a szexualitás és ez a mai napig bennünk van.

Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy a férjed ilyen személyiség és ha fejreállsz sem fogsz tudni változtatni rajta. Képzeld azt, hogy például nem vallásos. Te pedig ráerőltetnéd a vallásodat. Lehet, hogy egy ideig a kedvedért mutatja, küzd érted és elmegy veled templomba. De neki ez mind kényszerből van és egy idő után abba fogja hagyni az egészet, mert ez nem ő , nem az ő személyisége, ő ateista. Ahogy egy ateistát sem tudsz rábeszélni hosszútávon a hívő életre, úgy egy kevésbé romantikus személyt sem fogsz tudni rábeszélni arra, hogy úgy viselkedjen veled, mint a filmekben.

Az, hogy erőlteted, meg küzdesz, azt én inkább hisztinek mondanám és a férjed is valszeg így gondolja. A másik meg, hogy te változtatsz a külsődön, főzöl stb mind magadért teszed. Azért magadért, mert ő nem kérte tőled, hogy változz meg ezekben. Nyilván tetszeni akarsz neki, de ezek a dolgok úgymond 'apróságok' az mellett, hogy neki ki kéne fordítania a teljes személyiségét, hogy az neked megfeleljen. És attól, hogy nem puszilgat egész nap meg ölelget mások előtt állandóan, még szerethet téged ugyanúgy, mint te őt. Csak ő másképp fejezi ki magát. Ha megfenyegeted azzal, hogy elhagyod, akkor egy ideig biztosan hajtani fog meg romantikázni, de előbb-utóbb visszatér minden a régibe, mert hosszútávon senki sem tudja ennyire megjátszani a személyisége ellentettjét.

2020. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
90%

# 30 Nem úgy értettem, hogy mindegyik férfi csak addig szeret, ha elég a teljesítményed. Az tényleg régen rossz. (Bár azért a tipikus nő is ilyen, csak neki nem szex és a kényelem fontos, hanem az udvarlás és az anyagi biztonság. Nem lehet számon kérni a másikon, hogy a hibáinkkal együtt önzetlenül szeressen, ha mi sem tudjuk őt. Bár kérdés, létezik-e ennyire önzetlen szeretet.)

Hanem hogy magától a tipikus férfi nem érti, hogy a nő mit szeretne, és hát ezekkel teljesen nemromantikusan rá lehet venni. Pl. ha nem hajlandó kommunikálni, akkor esténként előbb beszélgessünk, utána bújok ágyba veled. Ez egy tipikus fogatókönyv egy ilyen "üzletre", amit nem csak első randin, otthon is meg lehet valósítani és mindenki jól jár. Nagyon sok tetteiben gondoskodó, kötelességtudó férfi van, aki mondjuk még az anyóst is hajlandó pelenkázni, mégis nehezen fejez ki érzelmeket és nehezen nyílik meg. Persze mérlegelni kell, hogy ha ez mindig ennyire "munkás" még szerethető marad-e, és elég-e a többi kötelék, ami összeköt vele.

2020. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
59%

"Bíztam benne, hogy jobban tetszem neki, értékesebbnek lát. Azt gondoltam, hogy akkor jobban szeret es megbecsül." Itt a fő probléma... ezt kapcsolatot azért "kaptad", h megtanuld szeretni magad (ne mások visszajelzésétől függj). Na és, ha már eljutottál ide, akkor vannak további lépések... ugye sejted mi?

Ez sokkal mélyebb lélektani dolog, gondolom az apaképed is hasonló, mint a férjed, magyarul gyerekkorodban nem kaptál elég szeretetet, visszajelzést.

Nem illetek össze a férjeddel. Csak két választásod van, és sajnos egyik sem a legrózsásabb. Volt anyósom szerint: vagy megszoksz, vagy megszöksz. Kedves volt a vénbanya, máig is az. :))

2020. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Megint érdekes vélemények es jellemrajzok születtek.

Egyet is értek veletek. Egy dolog fölött viszont elsiklatok. Ha én nem szeretgetem és ajnározom, bizony feltűnik neki, hogy megváltozik a szín. Ha mondjuk este nincs kedvem az együttléthez, mert még ki sem hűlt a távirányító és mi a fenétől lennék érzelmes hangulatban csak meresztgeti a szemét. Szereti ő, ha kényeztetve van, de csak azt tudja milyen, ha ő nem kap kedvességet.

Reálos, vezető beosztásban.

Apámnak szöges ellentéte. Apa családcentrikus, érzelmes ember volt. De csapnivaló férj. Talán azért estem ebbe a csapdába, mert nem olyan embert akartam, mint ő.

2020. máj. 7. 12:51
 36/45 anonim ***** válasza:

Köszönöm kedves 82%, így már értem mire gondoltál, nagyon szépen kifejtetted, összefoglaltad.

Mondom én, h ott az apa, mint általában mindannyiunknál...

"Az feltűnik,ha nem tud kiszipolyozni érzelmileg" - itt pontosan hogy érted ezt Kérdező? Már akkor felfigyeltem erre a mondatra, de a mostani hszólásoddal együtt kezd érdekes lenni a férjed "képe". Na meg a vizes poharas példa... :( Tényleg ennyire elhanyagol, de ő meg ennek ellenére igényli a foglalkozást?

2020. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Nem túlzok semmiben.

Van még sok-sok ilyen van, de nem azért született a poszt, hogy szapuljam.

Csak tényleg mérlegre szerettem volna tenni,hogy ennyi jár, vannak ilyen személyiségjegyek, más is tapasztalta, hogy nem lehet ott teremteni,ahol nincs táptalaj.

2020. máj. 7. 13:54
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Értem. De nem szapulni szeretném/nénk a férjedet (egy ismeretlen embert, meg amúgy sem tartom posztomnak az ítélkezést), hanem segíteni Neked. Nem ismerünk, te sem ismersz minket, de egy közös együtt gondolkozás, tapasztalat megosztás még azoknak is segít, akiknek soha nem volt ilyen problémájuk, és lehet, h ennek a posztnak segítségével nem is lesz.

Szóval most a világegyetem egyensúlyára törekszünk. :))

Írd csak le nyugodtan, ami benned van, itt megteheted.

2020. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

32-es vagyok.

Akkor nagyon jól eltaláltam, hogy reálos és vezető, bárcsak a lottó is így menne :D Az viszont érdekes, hogy ő meg elvárja a 'seggnyalást'. Mi úgy vagyunk vele, hogy adni sem szeretünk meg kapni se nagyon (romantikát).

Nem vagyok híve a taktikázásoknak, de ha ő kapni szereti és adni nem, akkor egy ideig legyél te is távolságtartó aztán ha felhozza, hogy nem tetszik neki, akkor majd mondhatod neki, hogy te csak annyit adsz, amennyit ő is (vagy esetleg azt is mondhatod, hogy úgy érezted túlságosan nyomulsz). Volt már ilyen exem, mikor leállt a 'babusgatás csap', akkor ő állt neki teperni, mert hiányzott neki. Lehet a férjednek is csak ez kéne, hogy legyen 'miért' meghódítania.

2020. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú hogy ennyire nem ismerted ki a párodat. Arra nem gondoltál hogy ő ilyen típus? Marpedig van ilyen s nem is szokatlan ez a dolog. Alapvetően mas vermersekletu emberek vagytok.Szeret ő de maskepp, mint ami a megszokott. Ne akard megvaltoztatni mert nem fogod. Ő ez a típus valószinű mély erzesu ember de nem tudja úgy kimutatni ahogy neked jó. Vagyis takareklangon ég ez van. Vagy elfogadod őt olyannak amilyen vagy változtatsz. Ezt te erzed csak hogy mi a jo neked. Azt nem ertem ez a kapcsolat elején nem derült ki h alapvetően más egyenisegű emberek vtok? Nem fogod tudni megváltoztatni vagy elfogadod vagy kilepsz.
2020. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!