Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnék elfelejteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék elfelejteni valakit?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt egyszer találkoztam valakivel, akibe első látásra belezúgtam. Egy félreértés miatt elutasított engem, és nem lettünk egy pár.

Ő pár hónapja írt nekem, és kiderült, hogy egy félreértés okozta a történteket.

Én azóta megházasodtam, így határozottan elutasítottam a közeledését. Szeretem a házastársamat, de sosem volt olyan erős az iránta érzett vonzalmam, mint az említett valaki felé. A párkapcsolatunk kezd szerelemből szereteté alakulni, aminek részben örülök, de hiányzik a szerelem is.

Nem hiszek a nagy Ő-ben, de abban igen, hogy csak ideiglenesen találnám meg benne azt, amit remélek. Végtére is, nem akarok illúziókat kergetni, valószínűleg a másik személy felé érzett szerelmem is szereteté alakulna. Ha egyáltalán olyan, mint akinek képzelem...

Nem akarok elválni, nekem fontos a házastársam, de túl nehéz nem gondolni arra a másik személyre.

Ti hogyan felejtetek el valakit?



2020. júl. 10. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Megházasodtál? felelősséget vállaltál egy másik személy iránt? Akkor értelmetlen a kérdésed.
2020. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

A kérdés a felejtésről szól.

2020. júl. 10. 14:00
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
2 Nem érted? értelmetlen a kérdésed.
2020. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akarattal nem lehet felejteni (van erre valami mondás "Ne gondolj a fehér elefántra"). Az embernek vannak ilyen "mi lett volna ha" csomagjai (ilyen Hufnágel Pistik:D), és mindig jönnek újabb kísértések.

Amit elképzelsz a másikkal, éld meg a házastársaddal. Szerintem hülyeség ez a szerelem elmúlik és szeretetté alakul... ez akkor van, ha nem kommunikáltok eleget és nincs kettesben töltött idő, mert minden más sürgősebb (főleg, amikor kisgyerekek lesznek) és nincsenek ünnepek, csak hétköznapok, munka, telefonnyomkodás és ki nem mondott teljesítmény-méricskélés. Persze, hogy vannak hullámvölgyek, meg persze, hogy már ismeritek egymást, de attól még a szerelem ott tud lenni, csak táplálni kell. Ha meglepetést, izgalmat akarsz, akkor kezdeményezz ilyesmiket. Menjetek wellness hétvégére, színházba, vagy ami feltölti a párod is és régen csináltátok - és persze sok szex.

2020. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem értelmetlen. Miatta ne borítsad fel az eddigi életed. Viszont, a felejtés nehéz dolog, mert nem kaptad meg rajongásod tárgyát. Talán az idő mindent megold. Töröld ki a számát-ez az első lépés.
2020. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg feledni vágysz, addig emlékezel....
2020. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És legyél kicsit hálásabb a házastársadért.
2020. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elfelejteni, nem is lehet. El kell engedni és feldolgozni az elengedést. Tudom, hogy ez macerás, de mindenért meg kell küzdeni.
2020. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Egyszer egy pszichologus azt mondta h ha mindenki a sajat kapcsolataba forditana mindazt az energiat (figyelem, kedveskedes, erdeklodes) amit egy kivulalloval valo ismerkedesbe fektet, sokkal kevesebb valas lenne. Mi eszerint elunk tudatosan a ferjemmel. Mindig lesz szebb es jobb es kivanatosabb de hiaba pontoztatok le az elsot, mi meghoztunk egy dontest es tartjuk magunkat hozza. Nem kell a masikra gondolni, abrandozni rola, keresni vele a kontaktot. Idovel elmulik, plane ha egyidejuleg apolod a meglevo kapcsolatodat.
2020. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!

Számítottam a tiédhez hasonló válaszokra.

Senki nem fog ódákat zengeni a tisztaságodról/különlegességedről, ha erre várnál.


Félreértettél, bár nem lepődtem meg a szövegértéseden, mert elég a helyesírásodra ránézni.

Nem, szó sincs kontakt keresésről. Nem, és nem múlik el. Évek óta nem tudom elfelejteni, kevesebb/több intenzitással felé terelődnek a gondolataim.

Már több hónapja (azelőtt is párszor), hogy én elutasítottam, de nem egyszerű a felejtés. Neked valószínűleg elég felületes érzelmi életed lehet, hogy szerettél valakit ÉS elutasított, és te elfelejtetted.

A gondolatokat nem lehet irányítani, de a tetteket igen.


Tanuld meg:

Nem ítélkezhetsz mások felett, addig amíg az ő életüket nem éled.

2020. júl. 10. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!