Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak! Felvettétek a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Felvettétek a házasságkötésnél a feleségetek nevét?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne, van-e olyan, aki úgy vette fel, hogy a sajátját nem tartotta meg. Ide indoklás is jöhet.(Pl.a párod ragaszkodott hozzá/a sajátod nem tetszett stb.) Szavazni bármire lehet, csak őszintén!😄

2020. aug. 29. 20:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%
Ez a biztos szerelem jele.
2020. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
14%
Az :D
2020. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan párt, akik kölcsönösen felvették egymás nevét (kötőjelesen).

Az indok annyi volt, hogy szeretik egymást, ezt fejezik ki vele - szerintem jogos. A lényeg, hogy nekik jólessen.


Én nem vettem fel a férjem nevét, ő sem az enyémet. Pedig mi is szeretjük egymást, de számunkra ez a névfelvétel-dolog nem képvisel akkora érzelmi értéket. Köszönjük, megvagyunk a saját neveinkkel, amiket addig is egy negyed évszázadon át viseltünk. Már eléggé hozzánk nőttek.

2020. aug. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%
En ismerek olyat, ahol a ferfi vette fel a nő nevét, azt hiszem kotojellel. Az en vőlegényem viszont ezt hulyesegnek tartja es szerintem is jobb az a felallas, hogy en vegyem fel az o nevét.
2020. aug. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
#14 De miért jobb az, ha te veszed fel? Ne érts félre, ennek lehet jó oka, csak úgy elviekben kérdezem, miért normális az, hogy a nő adja fel a saját nevét és nem a férfi?
2020. aug. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%

Nő vagyok, ezért nem szavazok. De nem ismerek ilyen esetet.

Ott tudom elképzelni, ha a férfinek vállalhatatlanul gáz a vezetékneve vagy pl. utálja az apját és a családját.

2020. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%
#15 a sajat vezeteknevem is megtartom, kotojellel szeretném majd felvenni, mert en igy erzem, hogy hozza tartozom. Nem feltetlen jobb, mintha o venne fel, de altalaban igy szoktak. Valószínűleg ha mas lenne a hagyomany,akkor o venne fel az en nevem.
2020. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%
Én a hagyományt kérdőjelezem meg. Ha ez valóban összetartozást fejez ki mindketten felveszitek kötőjellel. De így csak te fejezed ki, hogy hozzá tartozol, fordítva már nem így van. Ezért kérdezem, hogy szerinted miért jobb, csak mert hagyomány?
2020. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
76%

"Ott tudom elképzelni, ha a férfinek vállalhatatlanul gáz a vezetékneve...."


Miért? Egyikük neve sem fontosabb, mint ahogy a személyük sem. Ha csak a nő veszi fel, az nagyon egyoldalú. Én biztos nem venném úgy fel más nevét kötejelesen, hogy a másik nem teszi ugyanezt.

2020. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
70%

19-es, ok. De a gyakorlat azt mutatja, hogy mégsem veszi fel olyan sok férfi a feleség nevét, csak ha valamilyen nyomós indok van, amiből leírtam kettőt, ami hirtelen eszembe jutott.

Ennek oka meg egyszerűen az, hogy a férfi a családfő.

Egyébként meg a magyar névviselési szabályzat megengedi, hogy mindenki marad a házasság előtti nevén, szóval problem solved.

2020. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!