Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak! Felvettétek a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Felvettétek a házasságkötésnél a feleségetek nevét?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne, van-e olyan, aki úgy vette fel, hogy a sajátját nem tartotta meg. Ide indoklás is jöhet.(Pl.a párod ragaszkodott hozzá/a sajátod nem tetszett stb.) Szavazni bármire lehet, csak őszintén!😄

2020. aug. 29. 20:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

" Ennek oka meg egyszerűen az, hogy a férfi a családfő."


Miben jelenik, meg, hogy ő a családfő? Mert leginkább semmiben. Számomra egy háézasság csak egyenrangú kapcsolat lehet, ahol nincs semmilyen "fő".

2020. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem mindenki csinálja ahogy neki jó. En is azt mondom, hogy legyen egyenjogusag, legyenek egyenlőek a felek, de nekem ez mar nagyon szorszalhasogatas.
2020. aug. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
78%

Én gondolkozok rajta. Mind a vezeték-, mind a keresztnevem nagyon elterjedt, és így pont arra nem alkalmas a nevem, ami elvileg a célja lenne: hogy megkülönböztessen másoktól.

Azt sem bánnám, ha lenne valami bevett férfi változata az "X-né Y" formulának. A kötőjeles verziót ugyanis elég bénának érzem (nem beszélve arról, hogy a gyerekeid is megkapják), simán csak felvenni a feleség vezetéknevét pedig nekem kicsit olyan érzést kelt, mintha megtagadnám a családomat a párom családjáért.

2020. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
96%

Nő vagyok, így nem szavazok. De senkit sem ismerek személyesen aki felvette volna a felesége nevét, és a férjem sem. Szerintem szimplán az az oka, hogy nagyon sokáig ez nem volt szokás, és törvényileg sincs olyan nagyon régóta engedélyezve. Az emberek máshoz szoktak.

Én kötőjellel vettem fel a férjem nevét, nem volt kérdés hogy megteszem. A sima vezetéknév csere és a kötőjeles közt vacilláltam, a -né verziók szóba sem jöhettek!!! Szerintem borzalmas, öreges hangzása van. Végül hamar döntöttem. A saját nevem tucatnév, rövid is. Nem szerettem soha. Így sokkal jobban hangzik, mondhatnám hogy egyedibb. A férjem maradt a saját nevén, én se akartam volna hogy felvegye a nevem.

Semmi köze az összetartozáshoz, az a szívünkben van. Egyszerűen így éreztem jónak, és szerettem volna még egy vezetéknevet. Ennyi.

2020. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
#23 vagyok, nekem amúgy egyik férfi rokonom azért vette fel a felesége vezetéknevét, mert a sajátja szegénynek olyan hangzású volt, hogy elsőre hallásra akaratlanul is rájött az emberre a röhögőgörcs.
2020. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!