Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha fél évig nem volt munkám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fél évig nem volt munkám és minden házimunkát én csináltam, hogyan vegyem rá a feleségemet hogy kivegye a részét a házimunkából (újra)?

Figyelt kérdés

Tavaly megszűnt a munkahelyem, úgyhogy itthon voltam mint álláskereső plusz apróbb munkákból befolyt némi pénz. Egyértelműnek tűnt hogy minden házimunkát és ház körüli munkát én csinálok, megtanultam főzni, stb.


Januártól újra vna munkám szerencsére, viszont a feleségem nem igazán akar visszatérni a régi kerékvágáshoz. Besegít néha, csinál ezt-azt, de egyértelműen elszokott tőle.

Sőt, annyira megszokta h megjegyzéseket tesz ha valamit elfelejtek, hogy továbbra is azt csinálja..


Nehéz vele erről beszélni. Arra panaszkodik h fáradtabb mint én, meg elszokott tőle, idő kell mire megszokja. Főzni sose szeretett annyira, úgyhogy jó lenne ha mostantól azt én csinálnám..

Van hogy nekem ugrik, h azelőtt meg én voltam a lustább. Ez tény és való, de akkor is odafigyeltem h kivegyem a részem, ha nem is 50%-ban, de egy 40%-ban biztos. Máskor meg azt mondja hogy büszke rám, és hogy a javamra válik h ilyen szorgalmas lettem. És nem szeretné hogy megint eltunyuljak, stb.


Az a baj hogy így új munkahely mellett eléggé fárasztó és stresszes így.

Ti mit mondanátok a helyemben?


2021. febr. 9. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

"Az a baj hogy így új munkahely mellett eléggé fárasztó és stresszes így."


Gondolom neki is van munkahelye, neki is ugyanolyan faraszto.

2021. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Beosztani napra vagy orara pontosan kinek mi a resze stb. Konkretizalni napokra bontani stb.

Elméletekben beszelgetni felesleges.

2021. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát, ha megkérem valamire, akkor azt egyszerűen nem csinálja meg.
2021. febr. 9. 20:01
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Most tanultál meg főzni, (felnőtt "férfi" létedre) ezekszerint előtte évekig kizárólag csak a feleséged főzött, és most fel vagy háborodva, hogy fáradtan kell neki álnod munka után egyedül, ahogy neki kellett mindig?

Szegényke:(

2021. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Akkor ne csináld meg te se egy darabig, nézd meg, meddig bírja
2021. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

A régi felálláshoz, hogy mindent ő csinál nyílván nem lehet és nem is szabadna visszatérni. Én azt javaslom, hogy ülj le vele egy "tárgyalásra". Mondd el neki, hogy mivel már te is dolgozol jó lenne ha valahogy el tudnátok osztani úgy a házimunkát, hogy mindenkinek jó legyen. Kérdezd meg először ő mit lenne hajlandó bevállalni és mi az amit nagyon nem szeretne. Ezután te is mondd el és keressetek egy közös metszetet.


Másik megoldás ami kevésbé ajánlatos:

Csinálj meg pár dolgot, kb. a felét és ha megint morog akkor mondd neki hogy te már a részedet megcsináltad...a felét.. ez már az ő része.

2021. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Hogy volt a munkanélküliséged előtt, és meddig?


Nos, most ugyanaddig, csak fordítva.


Sok sikert!

2021. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Felhasználóbarátabb verzióra frissültél és nem akarja a régi szoftvert, mert az már gagyi.
2021. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Ebből válás lesz.
2021. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Alapból 50-50%ban kellett volna eddig is csinálni amikor mindkét fél dolgozik. Azelőtt ő csinálta munka mellett a házi nagyobb részét, most meg te egy jó darabig. Addig amíg ő is csinálta a többet.

Ne rinyálj, nem fog leesni a gyűrű az ujjadról.

2021. febr. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!