Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi ez a divatos, süket duma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a divatos, süket duma arról, hogy a "házasság=darab papír"? :D Miért jó érzés bárkinek is ezzel áltatnia magát?

Figyelt kérdés

Hogy lehet a legmélyebb elköteleződést lealjasítani pusztán a papírmunkára?


Nem tudom, ki hogy van vele, de ha valaki a másikat csak "élettársamnak" hívja, vagy még annak se, csak holmi "lakótárs extrákkal" funkciójú a kapcsolatuk, mert még arra sem veszi a fáradtságot, hogy a párját, akivel megosztja az életét, feleségemnek vagy férjemnek hívja...hát fuhh, én ettől az álszentségtől falnak megyek. Mi ez a gyávaság, amit modern, korszerű gondolkodásnak álcáznak egyesek? Ha nem nyűg valakivel együtt lakni, miért nyűg hivatalossá tenni a kapcsolatot?


Lehet támadni, de én akármelyik "házasságellenes" ismerős csajt kérdeztem meg, mindegyikkel az lett az eszmefuttatás vége, hogy ha úgy alakulna, és megkérnék, azért csak feleségül menne a szerelméhez...csak milyen menő már kéretni magunkat, mert miért ne, mi hercegnők vagyunk :))


Férfiaknál meg úgy láttam, semmilyen lelkesedés nincs már azokban a hosszú távú kapcsolatokban, ahol csak élnek egymás mellett, minden nélkül vagy max. élettársként.

Oké, mind a férfi, mind a női rész kicsit szélső véglet, de én csak ilyenekkel találkoztam eddig.


Szóval az örök kérdésem: ha

két ember élettársának tudja hívni a másikat, élete állítólagos nagy szerelmét, akivel ezer éve együtt lakik... egy szép, idilli napon miért nem állna a szájára a "férjem/feleségem szó", miután kimondják az igent?


Mert drága az esküvő/gyűrű?Jaja, de az autó is,meg a lakás is, arra mégis költünk ennyit. Ami fontos, arra összegyűlik előbb-utóbb a keret.

Mert véget érhet?

Persze, egy házasság is tönkremehet, ez igaz, de ott legalább van egy kinyilatkoztatott szándék arra, hogy az adott kapcsolat a végső is maradjon. Bármelyik másik kapcsolatban szabadon lehet jönni-menni, bármilyen jogi következmény, sőt akár gyerek mellett is. Ez a legkevésbé sem tűnik nekem se szeretetteljesnek, se biztonságosnak.

Mert sok a negatív példa?

Most őszintén, mire nem ebben az elmebeteg világban? :D

Mert a te otthoni példád is olyan volt, ne adj isten, te magad csalódtál sokat?

Hát...az emberi gonoszságért vagy a csalódásokért nem hiszem, hogy érdemes egy megfoghatatlan fogalmat hibáztatni. Értem, ha a szüleidnek, barátaidnak nem sikerült, lehet, neked sem sokakkal a kapcsolat - de honnan tudod, hogy a párod nem érdemelne egy kicsit több bizalmat? Ha nem bízol benne, akkor meg miért vagy még vele?


Jöhet mindenkinek mindenféle véleménye, kíváncsian várom a további érveket-ellenérveket :)



#házasság #kapcsolat #élettárs #eljegyzés nélkül
2021. febr. 17. 15:38
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a véleményem és a történetem az egy az egyben olyan mint az #1-esé.
2021. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy látom ez leginkább onnan fakad, hogy nagyon sok pasi csak azért van az aktuális nővel, mert épp nem jut jobb. Nem igazán szerelmes, de van kit dugni, van kihez szólni, van aki elé teszi a zabát. Ebből kifolyólag esze ágában sincs elköteleződni, hogy ha úgy alakul könnyebben tudjon dobbantani. Persze az asszonynak be kell adni valamit, hogy ne hagyja el, na ennek egyik variációja ez a "jajj csak egy darab papír" szöveg. Aztán telnek múlnak az évek, persze csak megkérdezik a csajt a barátok, rokonok, hogy lesz-e esküvő, és mert legjobb védekezés a támadás, nyilván az lesz a hülye aki szerint nem csak egy papír, és neki amúgy is teljesen jó anélkül is. Aztán meg mondogatja minden adandó alkalommal, csak hogy ő maga is elhiggye ezt az ordas nagy kamut.
2021. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
65%

Tehát akkor úgy kell kiszűrni a selejt férfit, hogy nem főzünk neki és nem szexelünk vele.


Jegyzetelek.

2021. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, de én nagyon szomorúnak tartom ezt. Az ünnepekre is fújjog mindenki, szörnyű... Nagyon megkeseredettek az emberek.
2021. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Értem én 13, hogy most nagyon szarkasztikus akartál lenni, de kicsit belegondolva tulajdonképpen igen.
2021. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Házasságnak annyi előnye/hátránya van, hogy jogilag is együtt lesztek, közös vagyon, könnyebben intézkedhettek a másik helyett. A korábban lévő kapcsolat ettől nem lesz jobb vagy rosszabb, aki korábban hűtlen volt ezután is az lesz, amely problémák korábban megvoltak, azok se oldódnak meg, ilyen értelmben "csak egy papír", nem szabad változást várni tőle.
2021. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem akartam szarkasztikus lenni. Ki akar egy faroknak főzni, aki csak gechirongynak használja?
2021. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
82%

Én házas vagyok, és szerintem is csak egy darab papír. Amióta végignéztem a szüleim válását már nem hiszek a tündérmesékben. Összeházasodni egy sima jogi procedúra ami bizonyos előnyökkel jár, ennyi. De nem attól a papírtól marad együtt két ember, az biztos. Nekünk nem is volt flancos esküvőnk, csak mi és a tanúk voltunk ott, meg egy fotós. Még örültünk is a covidnak, mert így készen kapott kifogásunk lett, hogy miért nem akarunk lagzit meg ilyen baromságokat. Hála istennek a férjem is pont így gondolta, szóval ezen nem vesztünk össze. (meg nagyon máson se szoktunk)

A kapcsolatunk se változott semerre amióta házasok vagyunk, a gyűrűket se hordjuk nonstop (én alapból utálom az ékszereket, meg mindketten a kezeinkkel dolgozunk, így munkanapokon fel se vesszük) Engem pl pont nem érdekel, hogy ki hogy éli az életét, a házasság eddig még egy embert se tett jobbá vagy rosszabbá, az biztos. Fura is, hogy téged ez ennyire frusztrál.

2021. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
81%

Bár én 100%-ig házasságpárti vagyok, és nem is jövök össze olyan emberrel, aki nem biztos abban, hogy meg akar házasodni, mert nekem mind érzelmileg, mind jogi szempontból fontos ez, de nem gondolom, hogy jogom lenne ítélkezni mások élete felett.

Igen, vannak olyanok, akik igenis nagyon szeretnének házasodni, csak a pasijuk nem akarja elvenni őket, ezért ők is inkább hangoztatják, hogy a házasság csak egy papír, hogy magukat nyugtassák.

Igen, olyan is van, hogy egy pasi ezt hangoztatja, mert rohadt kényelmes neki így, de valójában nem akar elköteleződni.

Bőven vannak olyanok, akik azt állítják, hogy a házasság csak egy papír, de valójában televannak feldolgozatlan traumákkal, és igenis számít az a papír, és valójában képtelen így véglegesen elköteleződni.


Ahogy vannak olyan házasságpártiak, akik csak azért akarnak házasodni, hogy magukhoz láncolni a pasit/nőt, vagy azt hiszik, ezzel megmenthetik a pocsék kapcsolatukat, meg azt hiszik, ez a elköteleződés egyetlen jele.


De azt állítani, hogy minden ember ilyen, szerintem balgaság. Van, akinek tényleg nem számít tök mindegy, miért: akár lázadásból, akár mert nem érdeklik a társadalmi konvenciók, akár bármi más indokból. Az ő párkapcsolatuk nem rosszabb vagy jobb, mint a házasságpártiaké, mivel nem rosszabb vagy jobb emberek. Szerintem hiba pusztán ezen egyetlen infó alapján minősíteni egy kapcsolatot.



És amúgy, ha csak és kizárólag praktikus oldalról nézzük: egy közös lakáshitel vagy egy gyerek sokkal nagyobb elköteleződés, mivel abból nem ugrasz ki annyira könnyedén, mint egy sima házasságból.

2021. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
68%

Te vagy a kedvenc fajta emberem, azok után, akik szerint a "gyereknél nem történhet szebb az életeddel". Képtelenek vagytok elfogadni, hogy nem mindenkinek az az életcélja, hogy megházasodjon/gyereket szüljön, és nem, hiába próbálod, nem fog "eljönni az idő" amikor máshogy érzem, mert 20 éve már így érzek, és tök jó életem van.

Tudod kik azok akiknek a vinnyogását hallgatom? A szent családos társaidét, akik összekötötték az életüket azzal a cukorral bevont pergamennel, ami azt jelzi, hogy igaz szerelem van köztük, közben meg mást se tudnak, csak a kibszott férjükről sírni.

Ez nem egy ember. Ez nem kettő.


Most komolyan mondd el, mitől változik BÁRMI, ha összeházasodsz valakivel? Volt egy szép napod, amikor felvetted a csinci ruhádat, és annyira kedves volt a rokonság (akinek a 75%-át ki nem állhatod), és minden annyira napsütés volt és lett egy papírotok...

Kb. ennyi, mert ezután is ugyanúgy megy tovább az életed. Semmi nem változik, vagy lesz jobb.

A másik kedvencem aki ahelyett, hogy kilépne a kapcsolatból házasodik, mer' ha eddig nem volt jó, akkor majd aztán' higgyed el!


Öcsém. :D

Ki tudtok akasztani ezekkel. Mert nem, nem savanyú a szőlő, de én általánosságban elhallgatom a kis sztorikat az esküvőről, megy a kölkeitekről, és SOHA nem mondom, hogy máshogy jobb lenne az életed, de persze, nekem akinek tök jól megy minden, azért kötelességem meghallgatni, hogy "házasodjál meg a Ferivel, mert különben nem szeret igazsán!"

De nyilván mindenki más jobban tudja.

Béke.

2021. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!