Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi ez a divatos, süket duma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a divatos, süket duma arról, hogy a "házasság=darab papír"? :D Miért jó érzés bárkinek is ezzel áltatnia magát?

Figyelt kérdés

Hogy lehet a legmélyebb elköteleződést lealjasítani pusztán a papírmunkára?


Nem tudom, ki hogy van vele, de ha valaki a másikat csak "élettársamnak" hívja, vagy még annak se, csak holmi "lakótárs extrákkal" funkciójú a kapcsolatuk, mert még arra sem veszi a fáradtságot, hogy a párját, akivel megosztja az életét, feleségemnek vagy férjemnek hívja...hát fuhh, én ettől az álszentségtől falnak megyek. Mi ez a gyávaság, amit modern, korszerű gondolkodásnak álcáznak egyesek? Ha nem nyűg valakivel együtt lakni, miért nyűg hivatalossá tenni a kapcsolatot?


Lehet támadni, de én akármelyik "házasságellenes" ismerős csajt kérdeztem meg, mindegyikkel az lett az eszmefuttatás vége, hogy ha úgy alakulna, és megkérnék, azért csak feleségül menne a szerelméhez...csak milyen menő már kéretni magunkat, mert miért ne, mi hercegnők vagyunk :))


Férfiaknál meg úgy láttam, semmilyen lelkesedés nincs már azokban a hosszú távú kapcsolatokban, ahol csak élnek egymás mellett, minden nélkül vagy max. élettársként.

Oké, mind a férfi, mind a női rész kicsit szélső véglet, de én csak ilyenekkel találkoztam eddig.


Szóval az örök kérdésem: ha

két ember élettársának tudja hívni a másikat, élete állítólagos nagy szerelmét, akivel ezer éve együtt lakik... egy szép, idilli napon miért nem állna a szájára a "férjem/feleségem szó", miután kimondják az igent?


Mert drága az esküvő/gyűrű?Jaja, de az autó is,meg a lakás is, arra mégis költünk ennyit. Ami fontos, arra összegyűlik előbb-utóbb a keret.

Mert véget érhet?

Persze, egy házasság is tönkremehet, ez igaz, de ott legalább van egy kinyilatkoztatott szándék arra, hogy az adott kapcsolat a végső is maradjon. Bármelyik másik kapcsolatban szabadon lehet jönni-menni, bármilyen jogi következmény, sőt akár gyerek mellett is. Ez a legkevésbé sem tűnik nekem se szeretetteljesnek, se biztonságosnak.

Mert sok a negatív példa?

Most őszintén, mire nem ebben az elmebeteg világban? :D

Mert a te otthoni példád is olyan volt, ne adj isten, te magad csalódtál sokat?

Hát...az emberi gonoszságért vagy a csalódásokért nem hiszem, hogy érdemes egy megfoghatatlan fogalmat hibáztatni. Értem, ha a szüleidnek, barátaidnak nem sikerült, lehet, neked sem sokakkal a kapcsolat - de honnan tudod, hogy a párod nem érdemelne egy kicsit több bizalmat? Ha nem bízol benne, akkor meg miért vagy még vele?


Jöhet mindenkinek mindenféle véleménye, kíváncsian várom a további érveket-ellenérveket :)



#házasság #kapcsolat #élettárs #eljegyzés nélkül
2021. febr. 17. 15:38
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez tök emberfüggő. Ez olyan, mint van, aki szerint azok szerelmesek csak, akik egy ágyban alszanak, vannak, akik külön aludva is ugyanúgy szeretik egymást. Vagy csak akkor szeretjük egymást, ha ismerjük egymást PIN kódját, ha nézzük egymást szarás közben, ha közös emailcímünk van, stb.
2021. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
36%

Hiába pontozzátok le 0%-ra, akkor is teljesen igaza van abban, hogy ma nem felnőtt módjára oldják meg a párkapcsolati gondokat az emberek, hanem eldobják egymást, mint a régi zoknit.

Akkor mi a túrónak házasodtok ha utána az első adandó alkalommal elváltok?

Tényleg be kéne tiltani a könnyű válást, mert az ilyenek miatt lesz komolytalan a házassàg intézménye.

2021. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
73%

A házasságok fele válással végződik, és még több olyan házasság, ahol a felek gyűlölik, vagy csalják egymást, de mégis együtt maradnak, szóval nem tudom, hogy miért ez lenne az elköteleződés etalonja.


Ahhoz, hogy mélyen, tiszta szívből szeress valakit nem kell házasság.

2021. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
91%
Nem válni nem kellene könnyelműen, hanem házasodni.
2021. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
69%

Mert a mai hazassag egy jogi forma

Nem tobb es nem kevesebb ...


Ha szeretsz valakit az nem jog hanem erzelem

2021. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
79%
És ha tényleg csak egy darab papírnak gondolom? 20 év és 2 gyerek után még mindig nem érzem hiányát. Soha nem vágytam esküvőre. Nem zavar, hogy a párom, nem a férjem. A kapcsolatunk eleje óta közös mindenünk, ingatlanok, autók. 2 gyerekünk van, úgyhogy nem is megalkuvásból vagyunk együtt.
2021. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
26%
Divat lett ezt hangoztatni, ennyi. Valami okos egyszer kitalálta és azóta szajkózzák.
2021. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
12%
#24. Könnyen, nem könnyelműen. Ha könnyen válsz, könnyelműen házasodsz, ha nehezen válsz, meggondolod kétszer, hogy házasodsz vagy beleteszed a házasságba azt a melót, amire eleve esküvel kötelezed magad, így meg már miért is kéne vâlni...
2021. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
28%
Önbecsapásnak jó, hogy lehessen párhuzamban a másikat palira véve megcsalatkozni.
2021. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
87%
Én azt nem értem, hogy valakit miért érdekel, hogy valaki más a világban elválik akár 6-szor?
2021. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!