Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem játszik nyílt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem játszik nyílt lapokkal a férjem az anyagiakat illetően?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, külön kasszán voltunk eddig teljesen.

Jóval kevesebbet keresek, mégis mindenen ő filléreskedik, pl. parkolójegy, tintapatron nyomtatáshoz, fűtés-melegvíz használat és hasonló dolgok, de persze a cigarettára nem sajnálja. Közben vett egy autót, amivel villoghat, persze azt mondja, nekem ahhoz semmi közöm kb.

Semmit nem tudok a pénzügyeiről, ő igen az enyémről. Nagy dolgokban gondolkodik, hogy lakás külföldön vagy ház itthon, de mikor mondom, üljünk le és beszéljük meg, hogy tudnánk elérni mindezt, valahogy elodázza, a végén meg nagy veszekedéssé fajul, hogy én mit képzelek, ő hitelt vesz majd fel, én meg azt élvezem. Erről pedig szó sem volt.

Egy éve az egyik legjobb barátja elszólta magát, hogy a férjem kezességet vállalt valami családtagért. Mikor rákérdeztem, mondta, hogy az a családtag fizeti a hitelét rendesen.

Közben a gyerektémát is erőlteti, de nem mondja meg, mennyi félretett pénze van, hogy tudjunk ezzel is számolni. Pedig ha én nem tudok dolgozni fél évig, valamiből élnünk is kellene ugye.

Kezdem úgy érezni, a fizetésével kapcsolatban is hazudik. Hiszen ha valaki közel €5000 keres, mégis min aggodalmaskodik?!

Köszönöm a válaszokat előre is.


2021. febr. 27. 19:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Rendben, senkit nem fogok itt győzködni.

Arra lettem volna kíváncsi, történt-e mással hasonló, hogy ennyire nem avatta be a férje/felesége az anyagi dolgokba, pláne gyerekvállalás előtt.

Aki tud normálisan válaszolni, annak köszönöm.

2021. febr. 27. 21:48
 12/20 anonim ***** válasza:
97%

A házasságban vagyonközösség van. Ha felvesz a férj vagy a feleség a másik háta mögött hitelt az is közös, mind a kettejükön behajtják. A fizetésetek is közös, akármennyire nyomjátok ezt a különkassza dolgot. Még ameddig egyedül vagytok lehet ezzel szórakozni, de onnantól, hogy gyerek van, nem.

Szerintem ezt igenis beszéljétek meg. Mondd el ezt neki is így, hogy te is szeretnél gyereket, de miből gondolta, hiszen nincs félretett pénzetek. Mert te nem tudsz arról, hogy neki lenne, tehát akkor nyilván nincs, neked pedig nincsen. Ha erre azt mondja, hogy semmi közöd hozzá, meg lehúzod a hitellel. Nyugodtan világosítsd fel, hogy már házasok vagytok, nem egészen úgy működik a dolog, ahogy gondolja.

Ha annyira fél attól, hogy majd pórul jár (sok pasi manapság fél, hogy kirakja az asszony a "saját" házából válásnál), akkor gondold végig ezt a házasságot alaposan, mert gyerekkel még rosszabb lesz. Majd a kevés fizudból spórolhatod ki, hogy miből veszel neki új cipőt, mert ő nem ad pénzt, mert szerinte jó az, amit 2 hónapja vettetek, hiába nőtte már ki a kölyök...

2021. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
36%
"Nagy dolgokban gondolkodik, hogy lakás külföldön vagy ház itthon" és Ausztriábán éltek. Kicsit üti egymást ez a két információ nem? -.-"
2021. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#12

Köszönöm.

2021. febr. 27. 22:23
 15/20 anonim ***** válasza:
97%
Ez így nem házasság, de még kapcsolat se. Gyereket ne vállaljatok, az a biztos. Nyilván fölényeskedik a férjed, mert ő keres többet és ezzel tisztában van. Azért ferdít, meg nem mondja el az igazat, mert nem akarja hogy az ő pénzén "élősködj" (tudom ne azt teszed, van kereseted), msot csak azt írtam le, ahogy a férjed gondolkodik. Egyébként ha felveszi a hitelt, az közös lesz, mivel házasságban vagyonközösség van. Én nem nagyon erőltetném ezt a házasságot így.
2021. febr. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem házasság.
2021. febr. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Úgy döntöttem, hagyom a francba az egészet.

Majd mást biztos jobban értékel, azt a nőt majd nem kell “eltartani”.

Aztán találjon ennyi idősen olyat, aki független és gyermektelen.

2021. febr. 28. 08:28
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi 21 éve vagyunk együtt, pár éve ezt csinálja. Soha nem tudtam, mennyit keres, mennyi pénze van. És nem oly rég kiderült, hogy szinte mindenben kamuzott. Míg én magamnak semmit nem veszek, mert nem marad rá pénz, addig ő is autót vett magának. És természetesen én vagyok a hisztis p....csa,mert b nem értem meg. Ha én lennék a te helyedben, mennék ettől az embertől. Évek alatt még rosszabb lesz. Nem tekint társnak. Menekülj!
2021. febr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#18

Köszönöm neked is.


Teljesen azt érzem, hogy kamuzik a fizuját illetően is.

Bár vállalkozó, de akkor sem kereshet annyit, amennyit

mond.

2021. febr. 28. 10:01
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt vmi simli van. Ennyi pénz nem tisztességesen jön azért nem akar beszélni róla.
2022. febr. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!