Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem akar házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, én 29, ő 32 éves. Körülebül 3 éve jegyzett el, azóta viszont nem történt semmi előrelépés az ügyben. Nyilván mindig volt valami kimondatlan indok, ami miatt nem kezdtük el szervezni az esküvőt - például nehéz hónapjaink voltak, most pedig akár a vírusra is rá lehetne fogni. Pedig mindig is minimális esküvőt szerettem volna, semmi felhajtás.

A problémám az, hogy ha megpróbáltam megbeszélni a dolgot, hogy nekem ez fontos lenne, akkor kaptam egy nyugtató, de mégis kitérő választ, majd vártam tovább türelmesen. Mostanra ez a türelem kicsit elveszett, egyre frusztráltabbnak érzem magamat, sajnos volt, hogy nekitámadtam ezzel, mire jött a klasszikus "pont emiatt a viselkedés miatt nem akarom" visszatámadás. Most már kezdem azt gondolni, hogy bármennyire is nem vagyok ez a fajta, de talán erőszakosabbnak kellett volna lennem az elejétől fogva. Vagy inkább el se jegyzett volna.

Természetesen mindenki válaszát szívesen veszem, de elsősorban olyanokét várom, akiknek volt már ilyen "élményben" része. Ti mit tettétek? Mi lett a vége? Meddig lehet elviselni ezt a bizonytalanságot, vagy hogyan oldjam fel magamban? Úgy érzem, képtelen lennék még egy évet várni, de rákényszeríteni sem akarom. Nálatok ez hogy volt?


Köszönöm a válaszokat, tanácsokat előre is! :)



2021. márc. 21. 19:03
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
40%
Veled..nem akar házasodni, meg is indokolta, a viselkedésed miatt. Egyébként mitől olyan nagyon fontos az a papir elárulod?
2021. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Azért fontos, amiért még rajtam kívül sokan másoknak is az, nem hiszem, hogy ezt annyira meg kéne magyaráznom. Szetetem őt, szeretnék a felesége lenni, szeretném, ha a férjem lenne, gyerekekről is szó volt már. Ráadásul ő kérte meg a kezemet, én nem erőszakoskodtam sosem.
2021. márc. 21. 19:10
 3/56 anonim ***** válasza:
33%
Akk mostmár mindenképp ideje magad alatt vágni a fát, majd ráfogni h hazudott neked. Kicsit gondolkodj már el h mi hiányzik belőled ami miatt tartózkodik tőled. Van ötleted?
2021. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy? A lényeg, hogy nem akar. Eddig sem akart, csak befogta a szád egy gyűrűvel, hogy hagyd békén. Én megértem, hogy neked ez fontos, nekem is az volt. Ahogy a férjemnek is. Viszont a te párodnak láthatóan nem az. Két opció van: Vagy egyáltalán nem akar házasodni, vagy veled nem. Te miért is akarsz hozzámenni, ha ő így gondolja? Miért is tartod jó ötletnek a házasságot vele? 10 éves házasként a "mert szeretem" bullshitet nem tudom elfogadni.
2021. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem se akar házasodni. Sokan nem hisznek a papír erejében, pénzkidobás az egész amit másra is lehetne fordítani. Annó nálunk is csak az eljegyzésig jutottunk, de igazából csak a kollégák dumálták tele a fejem, hogy kell, mert különben lelép a barátnőm. De aztán tett olyant ami után azt mondtam, hogy le lehet venni a gyűrüt is.

A környezetemben azt látom, hogy a házasság nem jelent semmit, mert a felek ugyanúgy megcsalják, átverik a másikat, vagyis csak hamis illúzió az egész.

2021. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt. A férjem nem akarta, elvett, hogy jó fej legyen velem. Minden veszekedésnél a fejemhez vágja, hogy ő sosem akart elvenni. Ha vissza lehetne menni az időben, 2x kérdezném meg, akarja e az esküvőt. Ha n másodszor is nem lenne a válasz, összepakolnék. Azért, hogy ő is megtalálja a hozzá illőt és én is azt, akinek ugyanolyan fontos a házasság, mint nekem.
2021. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


Utolsó, én is ettől tartok, hogy már csak azért venne el, mert úgy érzi, muszáj. De lehet csak túlreagálom az egészet, és nem ennyire rossz a helyzet, nem tudom. Lehet, hogy ennyi idő még "belefér", hiába, hogy időhúzásnak érzem. Nyilván utólag lesz okos az ember, de én most kicsit vakon tapogatózok.

2021. márc. 21. 20:54
 8/56 anonim ***** válasza:
92%
Az az eljegyzés, ahol nincs egyből kitűzve egy dátum is, eleve komolytalan szerintem. Elvileg ez arra való, hogy kifejezzék a házasodási szándékot. Ha nincs dátum, akkor az egész ilyen "nesze semmi" jellegű, már innen sejteni lehet, hogy esze ágában sincs elvenni. Ez a pasi a büdös életben nem vesz el, ha 3 év után még a kanyarban sincs dátum, ebben biztos lehetsz.
2021. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvérem kb 10 éve van eljegyezve, házasság már szóba sem jön, gyereket sem terveznek.

Szerintem ez annyit jelent, hogy a párodnak ez így most kényelmes, ott a kezeden a gyűrű, látják hogy foglalt vagy. Ő viszont még bármikor meggondolhatja magát, és kiléphet az egészből.

Egyet kell értenem, nem fog elvenni. Én leültetném, hogy mik a hosszú távú szándékai, mert ez így sehova nem vezet.

2021. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
79%

Viszont ha a párja tartózkodik tőle, akkor nem az lenne korrektebb, hogy különválnak, nem pedig húzza a kérdező idejét, azt amikor végre szerelmes lesz akkor dobbant?


Kérdező: neki nem fontos az esküvő, és annyira te sem, hogy ezt szorgalmazza. Majd élete nőjét elveszi 1 éven belül.


Nálunk: egy kutyás séta alatt megkérdeztem, hogy mit szeretne a közel s távoljövőben. A párom felvázolta, hogy családot... mondom oké, akkor legkésőbb ekkor szeretnék a felesége lenni, mit szól hozzá? És rá fél évre a felesége is lettem.

2021. márc. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!