Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem akar házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, én 29, ő 32 éves. Körülebül 3 éve jegyzett el, azóta viszont nem történt semmi előrelépés az ügyben. Nyilván mindig volt valami kimondatlan indok, ami miatt nem kezdtük el szervezni az esküvőt - például nehéz hónapjaink voltak, most pedig akár a vírusra is rá lehetne fogni. Pedig mindig is minimális esküvőt szerettem volna, semmi felhajtás.

A problémám az, hogy ha megpróbáltam megbeszélni a dolgot, hogy nekem ez fontos lenne, akkor kaptam egy nyugtató, de mégis kitérő választ, majd vártam tovább türelmesen. Mostanra ez a türelem kicsit elveszett, egyre frusztráltabbnak érzem magamat, sajnos volt, hogy nekitámadtam ezzel, mire jött a klasszikus "pont emiatt a viselkedés miatt nem akarom" visszatámadás. Most már kezdem azt gondolni, hogy bármennyire is nem vagyok ez a fajta, de talán erőszakosabbnak kellett volna lennem az elejétől fogva. Vagy inkább el se jegyzett volna.

Természetesen mindenki válaszát szívesen veszem, de elsősorban olyanokét várom, akiknek volt már ilyen "élményben" része. Ti mit tettétek? Mi lett a vége? Meddig lehet elviselni ezt a bizonytalanságot, vagy hogyan oldjam fel magamban? Úgy érzem, képtelen lennék még egy évet várni, de rákényszeríteni sem akarom. Nálatok ez hogy volt?


Köszönöm a válaszokat, tanácsokat előre is! :)



2021. márc. 21. 19:03
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az felfoghatatlan, hogy 21. szászadban ott tartunk, hogy nem lehet ilyen egyszerű dolgokat megbeszélni, félelem, szorongás nélkül a partnerünkkel! Ha a fontos kérdésekben nem partner akkor miben az? B@szni a szomszéd Pistával is lehet, ahhoz nem kell komoly kapcsolat. Nyaralni a legjobb barátaimmal is el tudok menni. Házat felújítani szakemberekkel is lehet, pénzügyeket szintén meg lehet beszélni családdal, barátokkal, akkor?


A legtöbb lány úgy képzeli el a a dolgokaz, hogy minden megy magától. A fiúk úgy képzelik el, hogy igazából megvan minden ami jó neki egy kapcsolatban, akkor neki nem fontos ennél többet beletennie. Ezért jó szembesíteni az idővel és a tényekkel a srácokat, mert mire kitalálják, hogy jó akkor esküvő, meg kutyafarka, addigra már a nők része csak lombikozhat, ha még gyereket is szeretne. Másrészt én simán elmondtam, a páromnak, ha ő szeretne gyereket, akkor én azt X ideig tudom bevállalni. És csak a férjemnek. És nem is volt belőle semmi, megtartottuk a lagzit, jön a gyerek és élünk tovább.


Arra kérdező ne várj, hogy majd alakul, ha nem tudsz kiállni magadért, akkor mi lenne veled anyukaként?

2021. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:

Tényleg nem én kértem, hogy jegyezzen el, megírnám, ha így lenne. Teljesen nyilvánvaló volt, hogy együtt akarunk maradni, ő mondogatta azt is, hogy 2-3 gyereket szeretne, nem én nyomultam. Még csak azt sem mondhatom, hogy nem voltak, nincsenek tervek. Utólag vagyok én is csak okos, ahogy visszanézek, ezért mondtam, hogy talán kár volt ennyire türelmesnek lenni. És ezen a ponton már nem is olyan nyilvánvaló, hogy mit akar, legalábbis nekem. Mióta ez megtörtént, már semmi sem olyan gördülékeny, mint volt.

Utolsó, na igen, pont ettől tartok. Telnek az évek, én meg csak várok, miközben azért ugyebár nem annyira ráérős. Indok meg mindig mindenre található, hogy mi mikor nem alkalmas. És igen, én házasságban akarok szülni. Lehet egyébként amiatt is szakadt most el nálam a dolog, mert pár hónap és harminc leszek, és bepánikoltam. Hülyén hangzik, de ez van.

Jelenleg én is úgy látom, hogy a gyűrű egy foglaló, semmi több. Nem akarom többet győzködni magamat.

2021. márc. 22. 14:33
 23/56 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen érthető, ha ilyen idős korban, már ketyeg az óra. Ha holnap kiderül, hogy nincs komolyabb terv veled, akkor mire újra felépítesz egy kapcsolatot és odáig juttok, hogy abba mehet a gyerek is már leszel 35 és akkor még csak az első gyereknél jártok!


Szóval most már le kell ülnöd a párod elé és komolyan megbeszélni, hogy a te biológiai időd véges, ha komolyan tervez veled, akkor MOST dátumozzátok le, ha feleségül akar venni, vahy mondjja meg, hogy neki ez jó és így képzeli el az életét. (erre is fel kell készülnöd)


Akkor viszont vagy beletörődsz, hogy soha nem leszel se feleség, se anya. Vagy pedig elfogadod, hogy a párod túl gyáva volt ahhoz, hogy nyíltlapokkal játszon veled. Ami szomorú, mert egy kapcsolatnak ennél többről kéne szólnia.


Neked is fogy az időd, úgyhogy már lassan nem engedheted meg magadnak, hogy várj a semmire.

2021. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
20%
Pfff.. Ez a sok nyálas álszent duma, aztán még ti csodálkoztok azon, hogy szinte már lasszóval kell befognotok a palit aki feleségül venne titeket..? Elárulom, egyre kevesebb balekot fogtok találni erre. De ezt nyilván ti is tapasztaljátok.. :D
2021. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
40%
Az a poén, hogy sok nő annyira odavan a házasságért, de elvált nők, akikkel beszéltem, azok többnyire azt mondták, hogy semmi pluszt nem adott a kapcsolathoz.
2021. márc. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%
Engem hét év kapcsolat,ebből 3 év jegyben járás után vett el a párom. Én se noszogattam eljegyzésre, gyűrűre. Vettünk egy saját házat,amire gyűjtöttünk,amikor ez is megvolt,utána csak halasztódott mindig az esküvő téma. Most másra kell a pénz,majd ha ez összejön,az összejön,utána lehet esküvő. Aztán egyszer csak felhoztam neki egy dátumot,mit szól hozzá. Igaz kicsit noszogatni kellett,es az esküvő szervezésből se vette ki majdnem semennyire a részét, leszámítva hogy jött azért velem a megbeszélésekre .. azt mondta,hogy a felhajtást utálja,és hogy ő legyen a középpontban... Végül ugyan izgulva,remegve csak túl voltunk az esküvőn. Lehet a te pasid is olyan mint az enyém. Feleslegesnek tartja a felhajtást, pénzkidobásnak, és utál szervezkedni,viszont szeret és a házasságot meg szeretné,csak úgy van vele, ráér az még. Végül mi kompromisszumra jutottunk,hiszen ha az esküvővel lehet is,de a babával nem lehet még tíz éveket várni. Az utolsó hetekben már ő is izgatott volt és nem bánta meg az esküvőt végül.
2021. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
56%
Exeim legalább őszintén megmondták, hogy el akarnak venni vagy nem. (Nem mentem végül soha férjhez, nem különösebben bánom. Sőt.) K.rva élet, hogy nem próbálnék meg türelmes lenni meg kivárni meg igyekezni...
2021. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
56%

"Mostanra ez a türelem kicsit elveszett, egyre frusztráltabbnak érzem magamat, sajnos volt, hogy nekitámadtam ezzel, mire jött a klasszikus "pont emiatt a viselkedés miatt nem akarom" visszatámadás."


Hát ez szomorú. Hogy ebből a dologból, ami igenis, hogy férfi és nő életében EGYARÁNT fontos dolog lenne, ebből harc, veszekedés, szomorúság, keserűség származik...

2021. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
79%

24

"Pfff.. Ez a sok nyálas álszent duma, aztán még ti csodálkoztok azon, hogy szinte már lasszóval kell befognotok a palit aki feleségül venne titeket..? Elárulom, egyre kevesebb balekot fogtok találni erre. De ezt nyilván ti is tapasztaljátok.. :D"


Férfi vagy nő vagy? Miért gondolod, hogy balek az a férfi, aki elveszi azt a nőt, akit szeret?

2021. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
70%

#29 Válaszolok neked helyette. Egy incel, aki minden hasonló kérdés alá leírja, hogy minden férfi balek, aki meg akar házasodni, meg minden nő egy büdös qrva, és válás után kifosztja a férfit :D Hogy miért csinálja ezt? Mert őt egyetlen nő sem akarja "lasszóval befogni", és így próbálja meg levezetni az ebből adódó frusztrációját, hogy próbál beszólogatni másoknak.

Röhögj rajta egyet és olvass tovább.

2021. márc. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!