Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem akar házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, én 29, ő 32 éves. Körülebül 3 éve jegyzett el, azóta viszont nem történt semmi előrelépés az ügyben. Nyilván mindig volt valami kimondatlan indok, ami miatt nem kezdtük el szervezni az esküvőt - például nehéz hónapjaink voltak, most pedig akár a vírusra is rá lehetne fogni. Pedig mindig is minimális esküvőt szerettem volna, semmi felhajtás.

A problémám az, hogy ha megpróbáltam megbeszélni a dolgot, hogy nekem ez fontos lenne, akkor kaptam egy nyugtató, de mégis kitérő választ, majd vártam tovább türelmesen. Mostanra ez a türelem kicsit elveszett, egyre frusztráltabbnak érzem magamat, sajnos volt, hogy nekitámadtam ezzel, mire jött a klasszikus "pont emiatt a viselkedés miatt nem akarom" visszatámadás. Most már kezdem azt gondolni, hogy bármennyire is nem vagyok ez a fajta, de talán erőszakosabbnak kellett volna lennem az elejétől fogva. Vagy inkább el se jegyzett volna.

Természetesen mindenki válaszát szívesen veszem, de elsősorban olyanokét várom, akiknek volt már ilyen "élményben" része. Ti mit tettétek? Mi lett a vége? Meddig lehet elviselni ezt a bizonytalanságot, vagy hogyan oldjam fel magamban? Úgy érzem, képtelen lennék még egy évet várni, de rákényszeríteni sem akarom. Nálatok ez hogy volt?


Köszönöm a válaszokat, tanácsokat előre is! :)



2021. márc. 21. 19:03
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vakon tapogatózol, hanem nem veszed tudomásul a nyilvánvalót. Ezt hívják önámításnak.
2021. márc. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
67%
Bocsanat csak kikivankozik belolem. Ilyen helyzetben 10 lanybol 9 biztos "veletlenul" teherbe esett volna. Te nagyon rendes, becsuletes vagy kerdezo.
2021. márc. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
59%
#12 Igaz ! Nálunk meg is történt, na ezután vetettem le vele gyűrüt!
2021. márc. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne bánd, hogy nem vagy a felesége. A leírás alapján ez az ember a legkevésbé sem tisztel.

Ha fontos lennél neki, akkor nem derogálna neki egy 15 perces hivatali ügyintézés, hogy bementek két tanúval aláírni, még akkor sem, ha neki nem fontos a házasság.

Ahogy írták: két ok lehetséges: nem akar házasodni (nem egyszerűen "nem fontos" neki, hanem konkrétan ellen van) vagy nem téged akar elvenni.

Megkérdezném tőle egy nyugodt pillanatban, hogy mégis egy kéttanús esküvővel mégis mire várunk, de ha nem ad érdemi választ, akkor két út van: lenyeled a békát, hogy sosem leszel a felsége, vagy megköszönöd neki az elmúlt éveket.

2021. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
#14 Kérdés, hogy a kérdezőnek elég-e, hogy hivatalos az együttélésük, vagy a nagy habos-babos esküvőre vágyik a szive. Mert nőknél általában ez a nagy álom, amikor ők vannak a középpontban, nem is a papír miatt akarnak annyira házasodni.
2021. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, hálás vagyok.

Nekem elég lenne egy kis esküvő, sosem vágytam nagy felhajtásra. Nem arról van szó, hogy összeírtam 100-200 embert, ruhák után vadászok és hívogatom a szervezőket, és ezzel mentem az agyára. Segítettem már egy pár barátnőm esküvőjében, na ott ez a helyzet állt fent. Sokaknál egyébként szintén ez volt, mármint majdhogynem rá kellett vezetni a pasit, hogy kérje már meg a kezüket, majd vegye már el őket. Holott szeretik egymást, egész egyszerűen csak belekényelmesedtek a helyzetbe. Ebből gondoltam, hogy ez talán valami modernkori "probléma", hogy noszogatásra szorulnak, nem tudom. Valahol megértem, legalábbis próbálom, de mégiscsak nő vagyok. Én nem tudok 40 éves koromig várni a családalapítással, és úgy érzem, ezt nem nagyon érti meg.

Természetesen az sem megoldás, hogy "véletlen" teherbe esek, ilyenek meg sem fordultak a fejemben. Pont ez a bajom. Hogy azt szerettem volna, hogy ezek gördülékenyen menjenek, és ne is kelljen ezeket ezredjére is átbeszélni, meg vitatkozni rajtuk. Én egy harmonikus, jó családot szeretnék, főleg, mert nekem rossz jutott.

Lehet igazatok van, és rá kéne még egyszer, egyenesen kérdeznem, hogy mire várunk. Persze, csak egy papír. De ha ennyire csak papír, akkor miért nem esünk túl rajta.

2021. márc. 22. 11:04
 17/56 anonim ***** válasza:
68%

Persze, csak egy papír. De ha ennyire csak papír, akkor miért nem esünk túl rajta.


Mert onnantól már más jogi dolgok vonatkoznak rátok, ami miatt nehezebb a szakítás.

Szerintem ha erölteted, akkor csak rosszabb. Mit teszel ha azt mondja, hogy nem akar esküvőt? Elhagyod, csak mert nem akarja, miközben jól megvagytok? Biztos megér ennyit egy esküvő?

2021. márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, minek jegyzett el, mikor láthatóan sose akar megházasodni - vagy téged nem akar elvenni.

Arra gondoltam, hogy a gyűrűt is te "noszogattad" ki belőle, de mivel azt írtad, hogy nem így történt, maximum úgy tudom elképzelni, mint egy foglalót. Mások látják, hogy rajtad a gyűrű, neked egy hamis biztonságérzetet ad, neki meg igazából egyszer volt egy nagyobb kiadása - már ha egyáltalán normális gyűrűt vett - és ennyivel úgy gondolta, hogy befogja a szádat, jogilag meg semmi kötelezettsége nincs feléd.

Az alapján amit írtál, nekem nem tűnik túl jónak ez a kapcsolat, hiába tart 8 éve. Nem vagytok őszinték egymáshoz, nem tudtok alap dolgokat megbeszélni. Ja, és tiszta hülyének néz téged. Támad, amikor a jövőről akarsz vele beszélni, sőt, egy idomított kutyaként tekint rád, aki nem érdemli meg a jutalomfalatot, mert nem úgy viselkedik, ahogy a gazdi elvárja.

Szerinted ez változni fog valaha? Még ha pár éven belül valahogy kierőlteti magából az esküvőt, a gyerek miatt is könyörögni akarsz? Neki bőven van ideje, neked egyre kevesebb.

2021. márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
83%

#17 Miért vannak meg jól szerinted? A nő szenved, mert feleség szeretne lenni, a férfi meg nem hajlandó egy semmiséget megtenni érte. Viszont hazudik neki, mellébeszél, húzza az idejét.

Ja, és elég szomorú az, hogy valaki azért nem akar házasodni, mert utána nehezebb a szakítás :D Ezek szerint az illető nem azzal szeretné leélni az életét, akivel most van.

2021. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak.

Ha el is vesz, minden vitánál ezt fogod hallgatni. Úgy csinál, mintha a házasság valami kegy lenne, amit ő nagy kegyesen megad neked, ha akar. Tudod, kinek kéne ez...

2021. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!