Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Háztartásbeli feleségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Háztartásbeli feleségnek mennyi "zsebpénzt" szokás adni? Ő szeretné, hogy különítsünk el neki egy összeget, hogy jobban tudjunk spórolni.

Figyelt kérdés

A házasság elején még mindketten dolgoztunk, tehát természetes volt, hogy mindenki annyit vesz ki, amennyit akar. De tény, hogy feleségem két kézzel szórja a pénzt. Ez most tűnt fel, mióta kevesebből kell gazdálkodnunk.

Egyébként próbáltam diplomatikusan hozzáállni, feleségem volt aki javasolta, pedig ez a zsebpénz dolog nekem pont ugyanannyira kínos, mint amennyire hangzik.

De saját bevallása szerint, bűntudata van bármire költ, akár fontos akár nem, és közben meg nem tudja hol a határ.

Nekem mindegy, jó úgy h kap egy másik kártyát amire beállítok limitet, már csak a kérdés h mennyit? Mert ebben teljesen ötletem sincs és persze ha mégis mondok egy számot nem is értünk benne egyet. A fizum olyan 400e, szokásos rezsi meg kaja költségeken túl nagy költségeink nincsenek, én szeretném ha minél több menne megtakarításra. Én ritkán veszek viszonylag drága dolgokat, ő meg ugye folyton vesz, (venne) kis és nagy értékben is, mindenfélét...


2021. ápr. 6. 21:56
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
18%

Ja előkerült a varázsszó: a feminista 😂 Nincs több kérdésem.

Aludj el szépen Kisbalázs 😊

2021. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
49%

#1 a párom 300-350et keres, 2 gyerekünk van és simán eléldegélünk belőle úgy, hogy havonta megy 2 helyre megtakarítás is...


Szerintem hülyeség az a zsebpénz, beszéljétek meg a kiadásokat aztán jólvan

2021. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%

Határozzátok meg, mi az, ami belefér, figyelembe véve, hogy megtakarítást szeretnétek növelni. Én "felesleges" dolgokra átlagosan max. havi 5000 Ft-ot költök, de ti valószínűleg más helyzetben vagytok, többet megengedhettek magatoknak. Én kiszámolnám, hogy mennyi a kötelező kiadás, amit ő szokott kifizeti (rezsi, kaja, stb.) és ahhoz adnék hozzá 10, max 20 ezret. Ez is már jelentősen lejjebb van, mint a havi 200 ezer elfolyt pénz, de pont emiatt nem tudom mennyire reális nálatok.


Elvontabb megnevezés talán a konyhapénz, vagy a költőpénz.

2021. ápr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
94%

Én sem nagyon tudok erre mit mondani. Nekünk a kaja havi 120 ezer körül van, 50 a többi költség (rezsi, kocsi casco, közösköltség stb.)


Az egyik hónapban írjátok össze a kiadásaitokat és a szükséges minimumhoz csapjatok hozzá valamennyit.

2021. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
36%

Az nem tűnik fel hogy a kamus egy eddig dolgozó, tehát a közösbe korábban beleadó nőt akar kiskorúsítani és kontrollálni, zsebpénzt adni onnan ami az övé is?

Legalább jól lenne megírva a történet.

2021. ápr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
94%
Havi 100 ezret magara kolt? Mire? (En is no vagyok.)
2021. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
97%

Én azért válaszolok, ha nem gond. Hasonló helyzetben voltunk 1 évig. Párom 400 ezret keres, én semennyit, mert kirúgtak. Albérlet a fővárosban. Én nagyjából semmire nem mertem így költeni (kellett egy kabát, új farmer, és télen kiborultam, hogy nincsenek ruháim), így 3x10 ezret költöttem kb fél év alatt magamra. Pár apróság persze még, ami kellett, bár ez saját pénzből, megtakarításból, de ettől függetlenül nem volt pofám vásárolgatni.

Meddig lesz még ez a helyzet, hogy nem dolgozik, és miért nem tud?

Én nagyon spórolós vagyok, ezért én azt mondanám, hogy havi 20 ezer Ft-ot költhet a fizetésemből magára, a kencéire, cipőkre, ruhákra... Nem fog tudni egy hónapban új cipőt, ruhát és egy mac rúzst venni, de valószínűleg nincs is rá szüksége... 🤷🏻‍♀️

25N

2021. ápr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
2%
Nincs olyan nő, aki magával kapcsolatban a "zsebpénz" szót használná.
2021. ápr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
17%

hat pedig 400 ezer nem az a kategoria, amibol ma bp-n ket ember NORMALISAN megel. en azt nem nevezem eletnek, hogy minden egyes vasarlasnal (legyen az etel, ruhanemu, muszaki cikk vagy egyeb) garasoskodni kell meg centizgetni, hogy maradjon ho vegere.

ti voltatok boltban mostanaban?! egy atlagos gyumolcsle 5-600 ft, es akkor meg csak a kommersz hohes c-rol beszeltunk, nem a frissen facsart akarmikrol. persze ez nem letszukseglet, nyilvan, megvan az ember nelkule blabla, de ez csak egy pelda volt. en egyedul elek havi 350-bol sajat lakasban, tehat alberletre nem kell kolteni, es jol elvagyok belole, de azert nem olyan jol. tudok felretenni, de azert nekem is meg kell fognom a penzt eleg sokszor, hogy ne usszon el, tehat nem koltok nagyon ugymond luxus dolgokra sem. elkepzelni nem tudom, ettol 50-nel tobbol 2 ember hogy el meg NORMALISAN. persze kenyeren-parizsin el lehet tengodni x ideig, de ennyi penz nem 2 emberre lett kitalalva.


de hogy a parktikus reszere terjek: nincs a felesegednek SEMMI tartaleka? elkepzelni nem tudom, milyen felnott ember, akinek nincs legalabb 2-300 ezer forintja elrakva veszhelyzetekre.

miert nem megy el munkanelkulire? havi 120 ezer forint, 3 honapig jar.

illetve ha egyik sem opcio, akkor bizony neked kell fieztni minden haztartasi alapdolgot, elelmiszert, tisztiszereket stb, viszont uj ruha/smink, akarmi vasarlas NINCSEN, maximum ha valami tonkremegy. nem is ertem, mire kene koltenie, ha nem csinal semmit, itthon van egesz nap egyedul, most eljarogatni nem lehet, utazni, beulni nem lehet.. en biztos nem adnek neki kulon zsebpenzt, mert 400bol egy masik embert penzelni nonszensz, meg kell beszelnie minden kiadast veled es kesz.

erdekes, ismerek parokat, ahol az egyik fel elvesztette a munkajat, de sosem fajulr odaig a dolog, hogy konkretan 0 bevetel es tartalek nelkul a masikkal tartatta el magat.

2021. ápr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 Savlekotő ***** válasza:
22%
Normális nőnek fizetése van nem kuncsorog egy tus fürdő áráért és nem áll le ilyen szintű fisszel..
2021. ápr. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!