Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért csak a feleségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak a feleségnek szokás felvenni a férje nevét?

Figyelt kérdés

A férjnek miért nem? Ez így teljesen egyoldalú, olyan mintha a feleség a férjéhez tartozna, annak tulajdona lenne. Sokan mondják, hogy így látszik ha a nő férjnél van. Annak nem kell látszania, hogy a férfi nős? Tudom ,hogy így szokás, de amikor manapság már annyi minden változik, akkor a névviselési szokások miért nem modernizálódnak? Mondjuk az már haladás, hogy a borzasztó né-zés kezd végleg kimenni a divatból, de szerintem az is szörnyű mikor a nő teljesen elhagyja a régi vezetéknevét és kicseréli a férje családnevével, mintha testvérek lennének.

Nők ti hogy vettétek/szeretnétek fölvenni a férjetek nevét? Férfiak ti mit gondoltok a névfelvételről? Felvennétek ti a feleségetek nevét?



2017. jún. 17. 11:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem hulyeseg a nevfelvetel, csak ki kell cserelni az okmanyokat egy rakat penzert. Btw a hazassag is hulyeseg. Azert mert szeretek valakit, es porog a szex, meg nem kene vagyonjogi szerzodest kotni. Hulyeseg a kobon
2017. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
82%
A feleségnek sem szokás egyértelműen felvenni a férj nevét, csak egy lehetőség volt régebben is, mindenki szabadon választhatott.
2017. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
100%

Én kötőjellel vettem fel a férjem nevét, mert bár olyan a lánykori nevem, amit szívesen elhagytam volna, nem tudtam megbarátkozni a gondolattal, hogy onnantól kezdve már névleg nem a régi vagyok. Viszont az anyakönyvvezetőnél megkérdezték, hogy csak én cserélem-e a nevem, szóval az opció megvan a férjnek is, hogy felvegye a feleség nevét. Az, hogy ez miért nincs így, egy jó kérdés, valóban úgy kellene, hogy mindkettejüknek kötőjelesen megjelenik a neve mellett a másik, de ne várjunk ilyen áttörő újítást a szexizmus szempontjából olyan múlt században rekedt országtól, mint amilyen Magyarország.


1. válaszolónak meg: nekem az összes okmányom (személyi, lakcímkártya, jogsi, útlevél, adókártya, tajkártya) teljesen ingyen és bérmentve lecserélték, csak vinni kellett a házassági anyakönyvi kivonatot.

2017. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
15%

Mert ha mindig mindenki hozzácsapná kötőjellel, pár generáción belül 5-6-7 soros nevek lennének, például. Szabó-Nagy-Kis-Kéri-Kolozsvári-Ábrahám-Kiss Aranka :D Ezt Te sem gondoltad át. Egyrészt. Másrészt pedig, a nő lesz a férfi családjának része és nem fordítva. Családfő, mond valamit? Értem én, hogy emancipált nőci vagy, de azért álljon már meg a menet...

Nem kötelező felvenni a férj nevét, de hogy nem venném fel a feleségem nevét, az biztos. Nem vagyok az egyenrangúság híve. Egyenjogúság? Az oké, de ne cserélődjenek már fel a nemi szerepek!


26/F

2017. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
100%
4-es, nézz utána a spanyol vezetékneveknek. Ott mindkettő vezetéknevet megkapják a gyerekek.
2017. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
100%

#4 Mindketten részei lesznek egymás családjának.... kérlek.


Én személy szerint nem támogatom a név cserélgetését. Attól, mert összekötöttük az életünket ő még ugyanaz az ember.

2017. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindketten megmaradtunk a saját nevünkön. A férjem először kicsit meglepődött, hogy én házasság után is meg akarom tartani azt a nevet, amivel felnőttem, de aztán elfogadta. Attól még egy család vagyunk és összetartozunk, hogy ez a nevünkből nem derül ki.
2017. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
100%

Kötőjellel fel fogom venni. Egyszerűen tetszik nekem ebben a formában. A férjem nem akarta az enyémet, mert neki két utóneve van, és hosszú lenne.


Egyenrangúak vagyunk a párkapcsolatunkban, a munkahelyemen is, nem kell ilyen kisstílű eszközökkel bizonygatnom, hogy akár p.csöt is növeszthetnék, annyira emancipált vagyok.


Amúgy van lehetőség felvenni a férjnek a feleség nevét akár önmagában, akár kötőjellel.

2017. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
90%
#4 Ki kell ábrándítsalak, egyenrangúság is van itt ebben a fránya Európában. :(
2017. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális szerintem, ha a férfi is felveszi a felesége nevét kötőjellel. Ha odakerül egyszer a sor én így szeretném, vagy úgy, hogy egyikünk sem változtat.
2017. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!