Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Számít a legmagasabb iskolai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számít a legmagasabb iskolai végzettség?

Figyelt kérdés

A vőlegényem (nemsokára a férjem) csak technikusit végzett, én pedig egyetemet és ha felvesznek, akkor szeptembertől kezdem a mestert levelezőn.

Ebből kifolyólag már most többet keresek, mint ő, igaz nem nagy az eltérés(nettó 30 ezer forint), később viszont ez jelentősen megnőhet.


Nekem semmi problémám ezzel, a páromnak sem, mert minden közös, szeretjük egymást és szerintem ez a lényeg. A családom viszont néha odaszurkál megjegyzéseket, hogy így soha nem fogja férfinak érezni a párom magát mellettem, ha én többet keresek.


Tényleg jelen van még ez a maradi felfogás a világban, és számít hogy ki mennyit keres vagy ez csak a szüleim berögződése?



2021. ápr. 28. 16:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem ez a "családfö", "családfenntartó", "felnézni a férfire" dolgokat.

Mi a párommal nem alá-fölé rendelt viszonyban élünk, a családot közösen tartjuk fenn, nincs olyan, hogy az egyik magasabb rangú, felnézni meg nem is akartam soha, olyan partnert kerestem, akivel egy szinten vagyunk!

Igen régen élünk együtt ilyen hozzáállással.

2021. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%

" De anya lett a családfenntartó, túl sok teher jutott rá, apa meg közben szépen elvesztette a családfői férfi szerepet. Megfordultak a szerepek. "


Már bocsánat, de miért is veszed azt természetesnek, hogy a férfi többet keres, a nő kevessebbet? Milyen alapon lesz valaki csak azért családfő, mert farka van? Milyen szerepek fordultak meg? Már régóta tanulnak és dolgoznak a nők, miért keresnének kevessebbet?

2021. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

"Sokkal inkább meghatározó általában a férfi köre, "


És még ez is.

Süt a szavaaidból a hímsovinizmus, és még észre sem veszed, hanem természetesnek tekinted.

2021. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez kettőtökön múlik. Ha titeket ez nem zavar, akkor ne érdekeljen mások véleménye.
2021. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
15%

Nem én vagyok a szexista, ők szenvedtek ebben a felállásban, ezt láttam.

Alapvetően nem is vagyok konzervatív, de mégis azt tudom mondani, hogy hiányzott gyerekkoromból az anya jelenléte, testvérem ezt komolyabban megszenvedte.


Igen, sok teger hárult anyára. Te voltál ott vagy én? :D Ez részben a neveltetése, részben a magasabb keresete miatt volt, hogy napi 10 órákat is dolgozott extrém stresszben, mert apa nem tudott volna minket eltartani.

Nálunk abszolút ment a házimunkamegosztás, egyenlőség stb, mi is hamar be lettünk vonva. De lelke mélyén azt láttam, anya szeretne picit lazítani, nő lenni, nem a családfenntartó. Már bocs, de aki ötször annyit keres, mint a párja, az nemtől függetlenül családfenntartó és kész.

Egy szóval se mondtam, hogy a férfinek kell többet keresnie, én is az egyenlőség híve vagyok ebben is. De jó, hogy kiforgatod a szavaimat.



"Sokkal inkább meghatározó általában a férfi köre, "

Ismerős családok körében ezt tapasztalom. Jó házasságban közös a baráti korz, nyilván van csajos meg pasis társaság is, de van vegyes közös. Nálunk nem volt, csak pasis apának.


Én csak azt javasoltam a kérdezőnek, hogy beszéljék át ezeket, ne csak hagyják alakulni, mert beleragadhatnak olyanba, ami egyiküknek sem kellemes.


Ha kötözködni jöttél, azért kár. Csak fel akartam hívni a figyelmet egy másik szemszögből egy lehetséges problémára, nem beleokoskodni. Remélem, ha ez eljut máshoz, akkor tudatosabban kezeli ezeket és nem fut zátonyra a dolog, mint nálunk.

2021. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15%

15 folyt.

A kör, ahol anyukámnak érvényesülnie kellett, na az igenis konzervatív, hímsoviniszta közeg volt. Ott 90% férfiak voltak, a nők kísérőként főleg. Nem nagyon tudtak együtt megjelenni ebben a vezetői közegben, apa nem illett oda. Anyukám rengeteget küzdött, hogy ne tapossák el, ettől ő maga is megkeményedett. Nagyon ártalmas ez hosszú távon.

De ez már másik történet. Csak leírtam, hátha segít árnyalni. Még mielőtt rám sütnéd, hogy én vagyok a hímsoviniszta. Azt írom le, amit rajta láttam. Szenvedett ebben, de el se tudta engedni, sose találta meg magát ott igazán. Oda akart tartozni, de nem tudott kibontakozni, el kellett nyomnia a női oldalát. Eltorzítja ez a személyiséget, ami a kapcsolatban is kijött. Nem működött jól így a dinamika. Írtam, hogy alap személyiség is közrejátszott ebben, de ez fokozatosan alakult ki. Fiatalok voltak és nem tudatosak. Azért osztottam meg, hátha másnak sikerül ezt elkerülnie, vagy legalább ha ilyesmiben van, jobban megérti, tud róla beszélni. Lehetőleg, mielőtt felborulna a dolog.


Sajnos én magam is tartok ennek a hatásától. Hát majd próbálom okosabban csinálni.

Szép, veszekedésmentes napot mindenkinek, és boldog házasságot, kedves kérdező!

2021. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

"Nagyon ártalmas ez hosszú távon."


Bocs, de nem az a megoldás, hogy valami tingli-tangli munkát végezzen a nő, hanem normális légkör legyen a munkahelyen, és távolítsák el az olyanokat, akik másokat lenéznek valamilyen diszkrimináció alapján.

Nem, nem kell elnyomni a női oldalát. Én pl. mérnök vagyok, jelenleg csak férfi kollégáim vannak, és nem alakulok át én is férfivá. Ugyanis nem azon múlik.

Nagyon rossz dolgot közvetítesz, nevezetesen, hogy a nők ne akarjanak karriert, a férfi többet ér, ő a főnök otthon is, stb.

A szüleid házasdsága nem biztos, hogy emiatt nem volt túl jó. Forcdított helyzetben is rengeteg a befuccsolt házasság.


Kérdező, házasodjatok nyugodtan össze és állítsd le a mérgező családod.

2021. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%
Számít, de nem a pénz miatt. Majd rá fogsz jönni idővel. A családnak viszont ehhez az égvilágon semmi köze. Érdekes család, ahol ilyen magánjellegű témában véleményt mernek nyilvánítani. Ezt is gondold át házasság előtt. Alapvető fontosságú, hogy leváljatok a szülőkről és ne érezzék feljogosítva magukat a dolgaitokba való beleszólásra. Nem is értem.
2021. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a világon semmit nem számít... nálunk nekem érettségim van, a zasszonynak:) 2 diplomája, aztán 24. évünket töltjük együtt... mondjuk én anyám iránt akkor éreztem először megvetést, amikor elkezdte nekem a "suba a subához, guba a gubához" gennyet magyarázni... mondjuk már 12-13 évesen is voltam azon a szinten, hogy ez egy elmebaj...
2021. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%

17, látom viszket a kezed a piroson :D


Nem, nem közvetítek semmi olyat, hogy a nőnek ne lehetne karriere. (Én magam is nőként ITban dolgozom, szóval nem talált :D) Azt mondom, hogy azzal van a baj, ha az egyik félnek van elég komoly karrierje, a másiknak semmi, és így aránytalanul sok teher hárul az elsőre. Ez nemtől teljesen független. Itt csak te lovagolsz a nemeken. Bár általában van működő példa arra, ha a férfi a karrierista és a nő nem az, fordítva talán kevesebb. De nem ez volt a mondandóm lényege, csak ezt szúrtad ki. A lényeg az, hogy az egyenlőtlenség általában problémás. Fel kell tudni nézni egymásra kölcsönösen.

Esetükben azért volt duplán rossz a helyzet, mert a karrierista hímsoviniszta közeg még jobban elbánt a nőkkel, nehezebb volt helytállni. De mit nem értesz azon, hogy nem 1-2 embert kell eltávolítani, ez az egésznek (multis vezetők) a kultúrája? Ismerem a műszaki, ITs közeget, az más. Nem érzem magam nőként elnyomva. Mindegy, direkt félreértesz és veszekszel.


Én az egyenlőtlenség következményeire akartam csak felhívni a figyelmet. Anyukámnak nem lett volna ennyi gondja, ha hasonló partnere van, mint ő maga. Ő maga is ezt mondta, hogy mai eszével hasonló társat választott volna, akivel mindketten abba a közegbe tartoznak, erősebb támaszok egymásnak. Azaz nem a nő ne legyen karrierista, hanem egy karrierista nőnek nem biztos, hogy elég támasz egy más közegbe illő partner. De ezt döntse el mindenki maga. Azért írtam le, mert eleinte nem biztos, hogy kijönnek ezek a problémák, így jobb tudatosítani, hogy ki legyen egyensúlyozva, jól működjön a kapcsolat, ne csak a rózsaszín köd miatt.

2021. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!