Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem érzem jól magam a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzem jól magam a házasságomban, felbontása helyett inkább megoldani szeretném, hogyan kezdhetnék hozzá?

Figyelt kérdés
2021. jún. 10. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene fejtened, hogy miért nem érzed jól magad. Ha meg tudod fogalmazni, akkor pedig változtatni rajta. Nyilván, ha ez nem, vagy nem csak rajtad múlik, akkor leülsz a pároddal, és megbeszélitek.
2021. jún. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk leírhatnád hogy mi a probléma.. így elég nehéz bármit is mondani.
2021. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem igazán írtál semmit arról, hogy Miért nem érzed magad jól a házasságodban?

Talán tudnánk konkrétabb tippeket adni, mint "menjetek házassági tanácsadóhoz" stb.

2021. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A férjem szerint minden rendben van, ő nem lát semmi problémát, és azt mondja hogy ha nem vagyok boldog akkor váljunk el. Én pont ezt szeretném elkerülni, de így vele nem tudom megbeszélni a dolgokat. Igazából elég összetett a dolog sok problémát érzek, de amit konkrétan meg is tudok fogalmazni, hogy úgy érzem nem kezel igazi mellérendelt társaként, inkább valami alárendelt szerepet próbál rám erőltetni. Nekem ez viszont nem tetszik, és ha szóvá teszem, még a lehető legfinomabb fogalmazással és hangszínnel is, akkor veszekedés lesz belőle. Arra gondoltam hogy valahogy a viselkedésemmel vagy a tetteimmel valahogy kivívhatnám.
2021. jún. 10. 17:49
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy vízcsap, amit meg tudsz javítani, a kapcsolathoz két ember kell. A leírásod alapján a férjedet nem érdekli annyira a dolog, hogy energiát fektessen bele, vagy akár csak átgondolja.


"azt mondja hogy ha nem vagyok boldog akkor váljunk el"


Itt vége is a történetnek. Ha ő nem akar változtatni,akkor nem is fog, max. annyit érsz majd el, hogy ő fogja kezdeményezni a válást.

2021. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt mindig ilyen?
2021. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem, kezdetben nagyon harmonikusan működtünk együtt
2021. jún. 10. 18:00
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz a boldogtalanságod oka. Tapasztalataim szerint azzal, amikor a párod / házastársad annyit vakkant a megoldáskeresésedre, hogy "nem tetszik, he? akko' váljunk el pasztmek", nem lehet túl sokat kezdeni.


Konkrétan kinyilvánította, hogy nem kíván változtatni a házasság dinamikáján. Ami téged boldogtalanná tesz. És őt is.

Az ultimátum még segíthet, de onnan már csak egy lépés a válás. Próbát megér.

2021. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
4-es Ha jól sejtem, mert általában ez szokott lenni, úgy érzed, hogy házicseléd lettél, és ő mint családfenntartó előkelő idegenként jár-kel a lakásban. Na ezen a legnehezebb változtatni, mert ez általában a kezdetektől így van, csak a lángoló szerelem időszakában ez nem jelentett problémát, és nem hoztad fel, ő meg most nem érti, hogy mit kellene változtatni, hiszen eddig is jól ment.
2021. jún. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Leírhatnád miben nyilvánul meg az alárendelt szerep kérdező. Azt is leírhatnád, hogy amikor harmonikus volt is ez volt e vagy akkor mi volt a felállás.
2021. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!