Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Családapa egészsége miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családapa egészsége miért nem számít?

Figyelt kérdés

Ez valójában nagyon széles körben jellemző, teljesen elterjedt, megszokott dolog, hogy egészségére, pihenésre, egészségre nem figyelve stresszelve dolgoznak a családjukért, aztán egyszer belehalnak, de a lényeg végülis hogy dolgos férjek akik jó egzisztenciát, biztos jövőt építettek a családjuknak.


A feleségeiknek erről mi a véleményük? Látják ezt, mondják hogy "drágám inkább ne legyen családi ház, maradjunk a lakásban, és elég évi egy nyaralás, de dolgozz fele ennyit."


Ugye ilyen úgysincs, nem mondanak ilyet. Ha meghalna a férj, szomorú, de újat még találhat utána nem?



2021. okt. 29. 08:08
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
85%

Arra senki se kényszeríti, hogy ilyen nőt vegyen el. Lett volna normális, de az nem kellett.

Senki se kényszeríti, hogy maradjon vele. El is lehet válni.

Senki se kényszeríti, hogy fogadjon szót a feleségének, különben csúnyán néz. Mondhatna akár nemet is.

Röviden: saját döntése, hogy így él.

2021. okt. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
96%

Van egy ilyen mítosz a társadalmunkban. Régen a paraszti világban az emberek többsége éves szinten jelentkezett a földbirtokosnál, hogy újabb évre felfogadja őt dolgozni. Aki kihajtotta a belét is, és kussolt, azt fölvették. Aki olyan volt, mint a dédnagyfater, aki a munkásokat lovaglópálcával csapkodó báróurat lebaszta a lóról, azok csóringerek voltak, mert mehettek napszámba a hetedik faluba.

Igen ám, csakhogy abban a világban télen elfogyott a megterhelő munka, hiába hajtottak tavasztól télig. Tudtak pihenni, nem zabáltak minden nap húst, nem részegedtek le naponta a kannásbortól. Ha dohányoztak is, a szegény réteg maga főzte a dohányát, nem volt benne ragasztó, adalék, és főleg pipáztak.

Az iparosodással korlátlan mennyiségű munkaóra lett, éjjel is dolgoznak az emberek 12 órákat.

Ha ma valaki családi házat szeretne egy kádárkocka színvonalon, a belét is kihajthatja, ha nem átlagon felüli a fizetése.

Aki nőként vállalja a mókuskereket, az is tönkre megy idő előtt. Szív, izület, vérnyomás, gyomor...45 évesen gerincsérv, visszér. Láttam tönkremenni embereket, akiket dicsértek, hogy milyen szorgalmas ember, felépítette a házát, a gyerekeinek a házát, stb.Műszak után maszekolás, háztáji ellátása, stb. Aztán 60 évesen olyan volt, mint egy 70-es, ha megérte egyáltalán.

Én meg is fogadtam, hogy nem fogok a munkának élni. Olyan hivatást keresek, ahol nem szívat szét a főnők, nem liheg a nyakamba. Szarul keresek, az igaz, de 44 évesen-lekopogom- a vérnyomásomat leszámítva nincs bajom. Nem lesz soha új crossoverem, lakásban nőnek fel a gyerekeim, de nem is hajtom szét magam, áldozok a kikapcsolódásra, pihenésre, ami nekem a peca, és nem a piázás, cigizés.

2021. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
88%

#13

Kicsit lemaradhattál, de segítek: üdv a 21. században, ahol a családok többségében az anya is dolgozik, fizetésért. Az esetek többségében a kutya nem várja el hogy apu rommá hajtsa magát - saját magán kívül.

2021. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
94%
#13: Jó s2ar családban nőttél fel. Látszik, hogy a nevelésedre már nem jutott idő.
2021. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
77%
13-as, nagyon beteg az agyad. Ha van is ilyen helyzet, az csakis a pasit minősíti,akinek megfelel egy olyan nő, aki maga alá rendeli. Tudod nem kötelező ám ilyennel együtt lenni, érthető?
2021. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
19%

Ez nem nevelés, kedve s15-ös, ez élettapasztalat.

Minden alkalommal, mikor túlórázok megkapom a gyerekektől a szánakozást, hogy jó lenne, ha itthon lennék. Aztán megkapom a 8 éve nem dolgozó (előtte is 6 évig szülés[ek] miatt gyesen/gyeden/tgyáson/stb levő) feleségemtől a listát mit kéne venni, hova kéne még menni, stb. Rengeteg ötlet, meg fontos beszerezni való van. Cipő télre, tavaszra, nyárra, őszre, nyárra szandál, őszre átmeneti cipő is. Kellenek neki dolgok a konyhába, stb. Most nem írok listát, nem csak ezek vannak, csak megemlítettem párat.

Amióta kiderült, hogy a szívemmel és a vérnyomásommal baj van, már jelezte az asszony, hogy Ők nem is tudna miből eltemetni. Mit tehetek .... megkeresem neki a rávalót.

A neveltetésemet firtetod 15? Más nevelést kaptam mint ez, ez tény. Egy rohadék szarházi köcsög vagyok, mert bennem még ilyen avitt f@$zságok vannak, mint tisztelet az embertársaimmal szemben ... amit mondjuk a kommentedből velem szemben kicsit mintha hiányolnék, de nem baj, ezzel szembeni toleranciát is tanultam, még, ha fáj is. Ez nem nevelés ... ez sajnos élettapasztalat.

Még mielőtt jönne az öltet, hogy váljak el - igen, persze. Kivasalná belőlem a gyerektartást, asszonytartást (amit a bíróság ilyen esetben rendszeresen megitél, mert a férfi a felelős azért, hogy a nő nem dolgozott ugyabár .... az addig elvégzett házimunkát ki kell ám fizetni - halál komoly!), és teljesen ellehetetleníte. Még kivárok. 10 év, mire a kisebbik gyerek talán kifut a suliból, aztán lépek. Addig marad a szenvedés, de sajnos ez van. Amit írtam bunkónak hangzik. De sajnos én átérzem, mert ez az életem. Köszönöm az együttérző köommenteket. Empátia jeles.

(13-as voltam)

2021. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
88%

#17

Asszonytartás? Amerikában éltek, vagy mi?

Vagy külföldön élsz, vagy trollkodsz, vagy dunsztod sincs a jogról.

2021. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 17, én elhiszem, hogy rossz helyzetben vagy. Egymagad tartod el a családot, ez piszok nehéz manapság. De hidd el, a nők többsége ma már dolgozik, és hozzá teszi a sajátját a férj fizetése mellé.

Ez persze a te helyzeteden nem segít.

2021. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
89%

#17

Amit írtál aznem bunkó, hanem szánalmas. Miért nem küldöd el dolgozni a nőt? Ez az egyik. A másik, hogy ha a te gyermekeiddel volt otthon, szerintem nem jogos ezt számon kérni rajta. Viszont amint bejön az ovi, ő is mehet dolgozni HA te is megfelelően kiveszed a részed a házimunkából. Amit pedig leírtál: konyhai felszerelés, télire cipő és társai, ALAP dolgok egy háztartásban. Ha ezt sokallod, irtó igénytelen lehetsz. Ja, a tiszteletről annyit, hogy én csak olyat tisztelek, aki megérdemlid. Te egyik kommented alapján sem ezt tanusítod.

Jah, és nem az vagyok akivel veszekszel, bár biztos ő is körberöhög majd. Van is miért.

2021. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
14%

#18: kellemes olvasnivaló

[link]

2021. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!