Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Családapa egészsége miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családapa egészsége miért nem számít?

Figyelt kérdés

Ez valójában nagyon széles körben jellemző, teljesen elterjedt, megszokott dolog, hogy egészségére, pihenésre, egészségre nem figyelve stresszelve dolgoznak a családjukért, aztán egyszer belehalnak, de a lényeg végülis hogy dolgos férjek akik jó egzisztenciát, biztos jövőt építettek a családjuknak.


A feleségeiknek erről mi a véleményük? Látják ezt, mondják hogy "drágám inkább ne legyen családi ház, maradjunk a lakásban, és elég évi egy nyaralás, de dolgozz fele ennyit."


Ugye ilyen úgysincs, nem mondanak ilyet. Ha meghalna a férj, szomorú, de újat még találhat utána nem?



2021. okt. 29. 08:08
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
91%
Ja én is azt látom, hogy sokszor a munkába menekülnek. Mert ott érthetőek a szabályok, a jutalompontok. Otthonra meg elvárják, hogy mire hazaérnek "készre legyen nevelve" a gyerek, mert nekik nem akarózik beleállni a konfliktusokba, hogy példát is mutassanak, de empatikusan le is guggoljanak mellé. Helyette vagy ők a többedik gyerek, akit ki kell szolgálni, amíg eljátszogat, és/vagy folytatják az agglegény életet, és csak befizetnek a családba. Aztán sírnak, hogy hol a tisztelet vagy miért csak pénzautomatáknak nézik őket.
2021. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
61%

A férjem jól érzi magát a munkahelyén, napi 10 órában, 4-5 munkanapot dolgozik. Nem érzi magát stresszesnek sem. Kedveli a kollégakat is, a főnök is normális.

Sose kértem, hogy dolgozzon többet, ő választotta azt, hogy havi 2 alkalommal 3 szabadnapja legyen 1 héten. Eszembe se jutott, hogy azt mondjam többet vállaljon, csakhogy több legyen a pénz.

A gyerek nálunk nem opció, mivel nem szeretnénk egyáltalán, emiatt se szorulunk több pénzre, a kertes ház amiben élünk pedig adott volt, én abban éltem előtte is, ő költözött hozzám annak idején.

Eleget keresünk ketten ahhoz, hogy megéljünk, legyen megtakarításunk és pénz szórakozásra is akad:)

Amúgy Most emelték a fizetését októbertől, még nem tudjuk mennyi lesz pontosan, kb 25-30 ezerrel lesz több.

10 éve vagyunk házasok, SOHA nem kértem hogy dolgozzon többet.

Nem tudom honnan szeded ezt, vagy milyenek az ismerőseid, családod, de az biztos, hogy normális szerető feleség nem követelőzik így ahogy te leírod.

2021. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
33- hoz, ja és nyaralni sem járunk, mert egyikünket sem érdekli sz ilyesmi. Inkább más ( egyébként olcsóbb) szórakozásra költünk.
2021. okt. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
3%

29.

28. vagyok. Nézd, én nem az az ember vagyok, aki a gyerekeivel játszmázik a neje ellen!

Úgy értsd légy szíves, ahogy írtam, ne magyarázz bele olyat, ami nem igaz! Egyszerűen nincs türelmem leülni a gyerekekkel mecsit tologatni, rajzoltatni-mert azt is kell, hiába nem szeretnek-, pisztolyozni a szobában. Természetesen megteszem, csak próbálom elkerülni, azt szeretném, hogy minél többet játszanak kettesben, vagy egyedül foglalják el magukat, ami ritkaság. Sokszor járunk kirándulni, biciklizni, horgászni-én tudod mikor fárasztottam, fogtam 9 évesen 4kilós,- 6 évesen 2 kilós pontyot? soha!- szóval vannak élményeik, nem igaz, hogy nem foglalkozom velük. De van egy határ, amit már nem bírok.

Ráadásul ott lóg a levegőben, hogy betoppan a feleségem és osztja a megjegyzéseit: "Elveszed tőlem a kicsit. (6 éves)Nekem mi marad a gyerekekből, mikor erre, meg arra kell készülnöm(a munkahelyen). "Te meg itthon vagy egész nap, még sincs látszata." És felhoz valamit, amit meg kellett volna csinálnom, de nem csináltam meg.Azzal nem foglalkozik, hogy tegnap egész délelőtt azt a traktort szereltem, amivel ma megyek szántani azt a veteményest, ami februárig ellát minket zöldséggel, hagymával,burgonyával.Ezek a feladatok "egyszeri munkák".

Az a "kis idő", amit együtt töltenek, bizony elég ahhoz, hogy ellenem nevelje őket. Mennek a megjegyzések rólam, amiket most nem fejtetnék ki bővebben.

2021. okt. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
94%
35. Szóval utáljátok egymást a feleségeddel?
2021. okt. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
84%
Értelmes családapa nem dolgozza ki a belét, de tudnád, hányan használják kifogásnak a sok melót, csak ne kelljen pl a gyerekkel foglalkozniuk?
2021. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
86%

35: te magad írtad, hogy alig foglalkozol a gyerekeiddel, mert már az is baj, én abból indultam ki.

Amit leírtál, az nagyon szomorú. De ha ez a helyzet mindenkinek ennyire rossz, akkor nem értem, miért csináljátok ezt? Komolyan semmilyen más munka nincs a feleségednek? Egyszerűen nem hiszem el, hogy abszolút nincs lehetősége más beosztást találni, pedig én nem vagyok budapesti, nem gondolom, hogy minden bokorban akad meló, de hogy semmi ne legyen, csak egy ekkora szopás, az se életszerű. Ennyire jól keres, és kevesebb fizuból nem élnétek meg? Vagy tényleg miért ragaszkodik ehhez?

Ha meg ennyire utáljátok egymást, akkor valójában együtt lenni is fölösleges. Nekem tényleg érthetetlen, hogy egy házasságban hogy alakulhat ki ilyen helyzet pusztán abból, hogy az egyik fél többet tud otthon lenni.

2021. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
79%
A feleség vagyok és én dolgozom többet. Nőként alapból rosszabb pozícióból indulok állásinterjún, mert szülési korban vagyok. Már aktuális a gyerektéma is nálunk, de nem jön, mert túl stresszes a munkám, alig vagyok itthon, mert minden lehetőséget elvállalok ha lehet túlórázni és plusz pénzt keresni, hogy haladjunk egyről a kettőre és napi 3 órát utazok a munkahelyemre (1,5 óra oda-vissza). Majd lesz jobb, addig próbálok kitartani, mert nincs jobb lehetőségem. A férjem itthon van home officeban szigorúan 8 órás munkaidővel.
2021. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 Senior Séf ***** válasza:
22%
Itt alapjában véve a férfi és nő anatómiai felépítéséről beszélünk. A férfiak agyában 4x akkora helyet foglalnak el a faj-, mint a létfenntartási funkciók. A nők esetében ez fordítva igaz. Ezért fontos a nőknek a biztonság, és ezért vagyunk mi, férfiak bátrabbak, vakmerőbbek, az életet kevésbé tisztelőek.
2021. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
65%
... és van az is, aki mindent ráfog arra, hogy sajnos nem tehet róla, mert ő csak egy férfi.
2021. okt. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!