Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi változott a házasságodban/h...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi változott a házasságodban/hosszabb élettársi kapcsolatodban az idő múlásával?

Figyelt kérdés
Például 0-3-6-9 éves lebontásban, vagy 3-5-10. Mi a jó házasság titka? Három éve vagyunk házasok és szeretnék mindent megtenni, hogy együtt maradjunk életünk végéig, mert úgy érzem, hogy megtaláltam a nagy Őt a páromban. Mégis a mindennapokban kicsit úgy érzem magam, mint Shrek a negyedik filmben.

2021. dec. 2. 10:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
9nél tartunk, semmi nem változott
2021. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

7 éve vagyunk együtt. Semmi sem változott, jobban szeretjük egymást, mint valaha, a szex is több, mint az elején és megtaláltam a másik felemet.


Ló##szt!


Csak itt ilyen mesék mennek napi szinten, gondoltam beállok a sorba.

2021. dec. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Nagyobb biztonságban érzem magam. Több a szép emlék.
2021. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Hát, nálunk pedig tényleg az van, mint amit a #2 leírt. Tényleg a másik felem, és a szex ugyan nem több, mert már van gyerek és így kicsit nehezebb összehozni, de egyébként tényleg úgy érzem vele magam és olyan a kapcsolatunk, mint mondjuk az első évben, amikor összeköltöztünk és még úsztunk a rózsaszín ködben. Most vagyunk 8. éve együtt, szóval persze még ez elromolhat, de egyelőre nem tűnik reálisnak.


Ha van olyan érzésed, mint Shrek a negyedik filmben, akkor szerintem érdemes beszélned vele. Úgy lesz egy házasság tartós és boldog és minden ilyesmi, hogy ha bármi negatív érzésed és benyomásod van, azt egyből elmondod a párodnak és megbeszélitek, hogy ez miért lehet és megpróbáltok rajta változtatni. Szerintem az fontos, hogy a problémákat, akár érzelmi és belülről ered, akár külső forrás, azonnal megbeszéljétek és megpróbáljatok rá megoldást találni, mert egyébként csak tolódik és felduzzad az egész, aztán később már olyan szegmenseiben is kiütközik a kapcsolatnak, amihez amúgy nincs is köze (most csak légbőlkapott példa: nem rakta a szennyesbe a zokniját, és te kiborulsz rá és egész estés veszekedés kerekedik belőle, mert már fél éve zavar, hogy amúgy nem tart maga körül akkora rendet, mint előtte, és egyébként is már nem is emlékszel, mikor köszönte meg, hogy vacsorával vártad haza).

2021. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
31%
Napi szinten kotozkodik velem , jó vacak minden
2021. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, elég összetett. Két éves a kislányom, itthon vagyok vele. Lassan letelik a gyed, de rám nagyon nem volt jó hatással sajnos.

Főképpen nagyon féltékeny lettem és már úgy érzem eluralkodott rajtam. Beszéltünk róla, de nem akarom minden nap felhozni, az agyára menni ezzel. Az anyaság meg az itthoni teendők nem kötnek le mentálisan és állandóan negatív jövőképek járnak a fejemben, pedig sok alapja nincsen a félelmeimnek. A férjem szeretné, ha itthon maradnék a gyerekkel, végig, más részről meg én is ragaszkodom hozzá, szeretnék mást is csinálni, dolgozni, de nem tudnám beadni bölcsödébe, összeszorul tőle a gyomrom.

Idáig úgy gondoltam, hogy egy élettel teli, izgalmas ember vagyok, most meg sarkítva semmi más témám nincs mint a gyerek, mert nem történik velem más. A férjem meg csak halmozza a sikereket, mindenki elismeri, népszerű, nagyon magas életszínvonalat biztosít nekünk. Beszéltem vele ezekről is, azt mondta, nem vagyok unalmas neki és csak egyre jobban szeret az idő múlásával.

Szeretnék végre én is hozzájárulni mindenhez, sikereket elérni, de ettől is félek, mert kiköltöztem gyed alatt külföldre -a férjem nem magyar- nem tudom, hogy fogok itt helyt állni.

Leginkább úgy fogalmaznék, hogy egy ördögi kör, amit én tartok fenn.

Minden más úgy érzem rendben van. Gyerek mellett is jó maradt a szexuális életünk. Anyósom sokat vigyáz a gyerekre, eljárunk randizni, ami mindig feldob.

2021. dec. 2. 14:43
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem teljesen normális folyamat eredménye sajnos, amit érzel.

Nincsenek impulzusok az életedben a gyermekeden kivül, ami persze a legfontosabb, de közel sem elég.

Ha nincsenek sikerek (akár apróbbak, általánosak) vagy nem találsz emberi kapcsolatokra, külső ingerekre, akkor egy idő után ezt kezded el érezni, amit most Te is érzel. Az önértékelés leesik, többet agyalsz butaságokon stb. Ezekből jön minden olyan, amit leírtál.

A bölcsitől nem lesz baja a gyerkőcnek. Ha ő bölcsiben van és Te addig megtalálod önmagad a munkád vagy más tevékenység segítségével, akkor a gyermeked is csak nyer vele.

Azt nem tudom, hogy a külföldi lét ellenére vannak-e barátok, ismerősök a férjeden és családján kivül, de ha vannak, akkor a velük való időtöltés is pluszt adhat.

Tök jó ha a férjed elvisz randizni, de attól még nem lépsz ki teljesen a mindennapi körforgásodból mégha az jól is esik és jól érzed magad.

2021. dec. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem is tudod elképzelni, milyen jól esett az építő, kedves, segítőkész válaszod. Hálás vagyok nagyon.

Megpróbálom összeszedni magam, jó tudni azért, hogy nem én vagyok az egyetlen aki így érzett.

2021. dec. 2. 16:00
 9/21 anonim ***** válasza:

Figyi, picit offolom a kérdésedet, mert csak jót tudnék mondani a házasságunkról.


De. Kisgyermekgondozó vagyok, évek óta rendszeresen találkozóm ilyen "para mamikkal" mint amilyen te is vagy, és ezt most minden rosszindulat nélkül mondom :)


Egyrészt a gyerkőcnek is jót tenne, ha nem úgy menne oviba 1 év múlva, hogy csak az otthon melegét, csak anya ölelő karjait ismeri.

Nem kell egész napra beadnod bölcsibe. Az első 1-2-3-4 akárhány hónapot úgyis végig csinálhatjátok, hogy délelőtt bölcsi és ebéd után haza viszed. Had ismerkedjen gyerek közösséggel, had tanulja meg a csoportban való viselkedés alapjait. S addig te is egy kis lélegzethetsz jutsz, elmehetsz konditerembe, moziba, uszodába, bárhová.

Hidd el jót tenne a szabadidő :)


Az elején nagyon nem lesz jó, főleg neked, de a gyereked 2-3 hét 1 hónap alatt gyönyörűen beszokna, lennének "barátai" akik miatt szívesen járna bölcsibe, plusz a korosztályának izgalmas dolgok is csábíthatják.


Szerintem tégy egy próbát, segítene rajtad :)

Privátban is szívesen segítek takácsokkal ha szeretnéd.

2021. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

én is amondó vagyok, hogy fogadd el a segitő kezeket és kapaszkodj meg, mert ezt a gyönyörű tündérmesét nagyon szépen el lehet rondtani a részedről...

ahogy a 9 is irja, ne óvd a széltől is picit, hanem neki sokkal jobbat tesz, ha közösségben van minél előbb... és tegyél magad elé célokat..

mert lehet, hogy a szemedbe azt mondja, hogy jó vagy neki úgy otthon mint biztonság, van valakihez hazamenni stb stb...de lehet belül már unja a gyerek témákat, és egy határozott céltudatos nőt szeretne az olyan férfi aki szintén a siker szárnyalásán van...

szóval ...gondolkodj forditott helyzetben ha te lennél sikeres, és a férjed lenne otthon a gyerekkel, és csak a közös téma csak a gyerekkel kapcsolatos lenne feléd, te hogyan éreznéd magad?

2021. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!