Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan béküljek ki a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan béküljek ki a feleségemmel?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, másfél éve járunk párterápiára, és bár elkezdetett javulni a házasságunk, nem rég sikerült újra megbántani a feleségemet. 6 éve vagyunk házasok, van két kisgyerekünk, de az utóbbi 2 évben (a második terhesség után) érzelmileg és szexuálisan nagyon eltávolodott tőlem. Mindig egy törtető, karrierista személyiség volt, egy igazi versenyszellem lakozott benne. Az első gyermekünk megszületése után is sokat dolgozott, azonban a második megszületése után összeomlott, mondván nem akar családanya, háziasszony lenni, nem érzi jól magát ebben a szerepben, hiányzik a régi önmaga. Több vitánk is volt ezzel kapcsolatban, egyszer végül kibökte, hogy inkább választaná a karriert. Ekkor kerestük fel a párterapeutát. Besértődött, hogy érzelemmentességgel vádolom, pedig ez így van. Nem vagyok képes megérteni, hogy fontosabb számára a munka, mint a család és a gyereknevelés gondolata. A szex monoton, érzelemmentes, tetteti, hogy elélvezett. Mivel betelt a pohár, leültettem megbeszélni, hogy mi legyen tovább, ugyanis én nem bírom ezt a hidegséget, és azt mondta, hogy időre és nyugalomra van szüksége. Felkaptam a vizet, és azt mondtam, hogy egy hidegvérű pszichopata, aki nem érez. Itt szakadt el végleg a cérna, azóta nem beszél velem, csak felületesen. Nagyon nyers voltam, és nem gondoltam teljesen komolyan, de valahol megfordult a fejemben, hogy mi van, ha tényleg egy pszichopata, aki soha nem érzett irántam, csak tettette, akinek fontosabb a munkája és a karrierje, mint a családja.


Én még mindig szerelmes vagyok, próbálok időt hagyni neki, a terapeuta javaslata is az volt, hogy hagyjak neki szabad teret is, de kétségeim vannak afelől, hogy ez a házasság még megmenthető, nem hinném, hogy szeretne, hiába győzködött.

Mit tudnátok tanácsolni?


2022. febr. 4. 01:16
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
76%

Szülés utánról maradt, krónikus depresszió. Pszichológust neki.

MOST van rád a legnagyobb szüksége!

Ne légy önző!

2022. febr. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
25%
Persze a ferj ne legyen onzo, mikor a feleseg egy karrierista torteto pitsa, amivel amugy nem lenne semmi gond, ha nem szult volna le 2 kolkot.
2022. febr. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
87%

Minek vállalt akkor 2 porontyot is, ha neki a karrier a fontosabb? Olyan az egész a leírás alapján mintha nem ő akarta volna a gyerekeket, hanem te rágtad a fülét emiatt és most csodálkozol azon, hogy a háta közepére se kívánja ezt az életet. Ettől még nem pszichopata csak más típusú ember, és sajnos nem volt elég önismerete, és határozottsága, ahhoz, hogy a saját életmódjáról időben döntsön.

Szerintem ennek a házasságnak annyi. Ő megbánta a gyerekvállalást, nem anya típus, csak erre későn jött rá, mert ment automatikusan a társadalmi elvárások utàn, illetve neked akart megfelelni.

Nagy hiba volt szülnie.

Miért nem vagy te többet a gyerekekkel? Te is mehetsz pl gyedre ha ekkora a szád.

2022. febr. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérj bocsánatot!

A gyerekekkel nem kell, és nem is feltétlenül neki otthon maradni. Te is maradhatsz otthon, be lehet adni a kicsit bölcsibe, ő meg menjen vissza dolgozni. Nyilván a gyerekekkel való foglalkozásban, logisztikában neked is ki kell venni a részed.

2022. febr. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
89%
Had menjen ő dolgozni te meg maradj otthon a gyerekekkel. Bár szerintem ez a házasság kuka és csak erőltetés az egész. Előbb vagy utóbb úgy is válás lesz a vége és remélem a gyerekek ezuttal nem az anyjuknál fognak maradni. Jobb lenne ha ezt önként elmondaná majd a bíróságon.
2022. febr. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
80%
Általában hajlamos lennék a férfi pártját fogni de itt most te voltál az idiota. Ráerőltettél két gyereket és csodálkozol hogy nem akarja. Család? Kinek kell az manapság?
2022. febr. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem megy vissza dolgozni? Nem lesz semmi baja a gyereknek, ha bölcsibe megy, csak Magyarországon divat ez a 2-3 év otthon...
2022. febr. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
88%

Egy bejaronot es bebiszittert fogadjatok azonnal!!

Vegyetek mosogatogepet es takaritorobotot!!! Automatizaljatok mindent,amit lehet.


Ha tobb ideje marad,akkor veled is tud foglalkozni beszelni stb.

2022. febr. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
88%
Nem csodálom, hogy kiakadt rád.Maradj otthon Te.Nőnek sem biztos, hogy a gyerek a karrier, ez nem azt jelenti, hogy nem szereti őket.Neked gontosabb lehet a munkád? A gyerrk ugyanannyira a Tiéd is.
2022. febr. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
95%

Kérj őszintén bocsánatot, és semmiképp se kapd fel újra a vizet. Megszült két gyereket, családanyának kellene lennie, és mégis azt érzi, hogy ő ezt nem akarja így teljes állásban. Szerinted neki milyen rossz lehet ezt bevallani akár saját magának is? Nyilván nagyon szereti a gyerekeiteket is, és szeretné őket minél jobban felnevelni, de otthon lenni gyed-en nem csak erről szól. Nagyon sok mindent abszolút fel kell áldoznia, míg attól még, hogy visszamegy dolgozni, nem áldozza fel a családot, csak más berendezkedésre álltok át.

A legjobb az lenne, ha váltanátok, és most te mennél el gyedre. Ha egy kis visszaesés is a bevételetekben, akkor is megérheti a kapcsolatotok és a családotok érdekében. És ezt nagyon nem kéne úgy kezelned, mint egy kudarcot a feleséged részéről. Gondolj csak bele, hogy te alapból úgy teljesítetted volna a családcentrikusságot, hogy teljes állásban dolgozol. Európa legtöbb országában maximum hónapokban mérhető a szülési szabadság, mégis vannak szuper családok ott is. A feleséged attól még nem rideg vagy pszichopata, hogy szereti a munkáját, és 3-6 év kiesést soknak érez. (Sok is.)

2022. febr. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!