Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan béküljek ki a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan béküljek ki a feleségemmel?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, másfél éve járunk párterápiára, és bár elkezdetett javulni a házasságunk, nem rég sikerült újra megbántani a feleségemet. 6 éve vagyunk házasok, van két kisgyerekünk, de az utóbbi 2 évben (a második terhesség után) érzelmileg és szexuálisan nagyon eltávolodott tőlem. Mindig egy törtető, karrierista személyiség volt, egy igazi versenyszellem lakozott benne. Az első gyermekünk megszületése után is sokat dolgozott, azonban a második megszületése után összeomlott, mondván nem akar családanya, háziasszony lenni, nem érzi jól magát ebben a szerepben, hiányzik a régi önmaga. Több vitánk is volt ezzel kapcsolatban, egyszer végül kibökte, hogy inkább választaná a karriert. Ekkor kerestük fel a párterapeutát. Besértődött, hogy érzelemmentességgel vádolom, pedig ez így van. Nem vagyok képes megérteni, hogy fontosabb számára a munka, mint a család és a gyereknevelés gondolata. A szex monoton, érzelemmentes, tetteti, hogy elélvezett. Mivel betelt a pohár, leültettem megbeszélni, hogy mi legyen tovább, ugyanis én nem bírom ezt a hidegséget, és azt mondta, hogy időre és nyugalomra van szüksége. Felkaptam a vizet, és azt mondtam, hogy egy hidegvérű pszichopata, aki nem érez. Itt szakadt el végleg a cérna, azóta nem beszél velem, csak felületesen. Nagyon nyers voltam, és nem gondoltam teljesen komolyan, de valahol megfordult a fejemben, hogy mi van, ha tényleg egy pszichopata, aki soha nem érzett irántam, csak tettette, akinek fontosabb a munkája és a karrierje, mint a családja.


Én még mindig szerelmes vagyok, próbálok időt hagyni neki, a terapeuta javaslata is az volt, hogy hagyjak neki szabad teret is, de kétségeim vannak afelől, hogy ez a házasság még megmenthető, nem hinném, hogy szeretne, hiába győzködött.

Mit tudnátok tanácsolni?


2022. febr. 4. 01:16
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
70%

19-es te pedig olvasd újra, amit írtam, ha esetleg nem sikerült eddig a szövegértés.

A 16-osnak címeztem, aki a többi kommentelőt ekézte.

Egyébként pedig amit idéztél, azt a kérdező állítja, tehát könnyen lehet, hogy fele sem igaz. Nem lenne meglepő, hogy szeret túlzásokba esni, hogyha a feleségét is lepszichopatázta.

Nem igazán tartom hitelesnek itt a vagdalkozását. Eléggé egysíkú, és látszik, hogy fogalma sincs, hogy más nézőpont is van az övén kívül.

A feleség annyiban hibás, hogy összejött egy ilyennel, és még szült is neki.

2022. febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy elmagyarázom, hogy mit mond a feleséged.


Tegyük fel, hogy lehetne egy harmadik gyereketek. A feleséged nagyon szeretné, ezért belemész. De a gyerek betegen születik, csak úgy lehet megmenteni, ha végeznek rajtad egy műtétet, aminek magas a kockázata. A műtét jól sikerül, a gyerek egészséges, minden remek, egy dolgot kivéve, a műtétnek volt egy mellékhatása, soha többet nem tudsz szexelni.

Egyszerűen nem áll fel.


Próbáld ki, hogy mennyi ideig bírod szex nélkül és önkielégítés nélkül. Mennyi idő után bánnád meg? Este nem tudsz aludni, míg a párod békésen szundít melletted, mert ébren tart a kielégületlenség. A feleséged pszichopatának tart, rendszeresek a veszekedések. De tudod, hogy nem lehet új kapcsolatod ha szakítasz a feleségeddel, mert ki akarna összejönni egy impotens férfivel?


Nem fordulna meg néha a fejedben, hogy bárcsak leálltatok volna kettőnél? Gondolod, hogy pszichopata lennél ettől?

2022. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
37%

Itt van egy férfi, aki szeretne tenni a házasságáért, párterapeutához viszi a feleségét, szeretné megoldani a problémát és darabokra cincálja a többi nő. Komolyan úgy csináltok, mintha verné a feleségét és kocsmába járna. Hibázott? Igen, durva dolgot mondott a feleségének, de ezt leszámítva nagyon is igaza van. Francnak szül az, aki eleve tudja magáról, hogy nem ez az életcélja. Nincs azzal semmi gond, ha valaki a karriert választja, csak akkor ne basszon tönkre több életet azzal, hogy bevállal két gyereket.


Ha ennyire maga alatt van a feleség, hogy a gyerekeivel kell foglalkoznia, gondolom, azt a kicsik is megérzik, nem kicsit. Ez persze senkit nem érdekel, csak a szemét férj, aki mondott egy csúnya dolgot a feleségnek. Ki tudja már, hogy mióta próbálkozik nála, de nyilván ő a szemét, mert nem érti meg szegény asszonyka karriervágyát.


Minél többet olvasom ezt az oldalt, annál jobban értem a férfiakat. Ők sem szentek, a kérdezőt sem akarom védeni, de amit a nők itt néha lerendeznek, attól én érzem magam kellemetlenül.

2022. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
96%
Ha látod rajta hogy ennyire nem konfortos neki a gyereknevelés miért nem te maradsz otthon a gyerekekkel? Nem bántásból kérdezem, csak számomra ez tűnne logikusnak.
2022. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
11%

"nem akar családanya, háziasszony lenni, nem érzi jól magát ebben a szerepben"


Igazi mintaanya, sikerült rájönnie két gyerek után, hogy ez nem neki való. Gratulálok!

2022. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Előrebocsátom, férfi vagyok.


Kérdező, egy csomó fontos dolgot nem írtál le!


Ha tudtad, hogy karrierista, ennek tudatában vetted el, akkor beszélni kellett volna erről még gyerekvállalás (sőt házasság) előtt. Hogy pl. ő hamar visszamenne dolgozni. Ez nagyon jó lehet egy olyan férfinak, aki utána szívesen maradna otthon a gyerekekkel, mert ma már erre is van lehetőség. De aki úgy gondolkodik, hogy a férfi a kenyérkereső, az asszony meg a családi hátteret teremtse meg, annál garantáltan összeütközés lesz ebből.


A nyitót olvasva az az érzésem, mintha azért mentetek volna el párterápiára, mert téged zavar, hogy a feleséged karrierista, és a párterápiával akarod "jó útra téríteni". Csakhogy ez nem így működik. Ugyanolyan jó út lehet az is, hogy az asszony épít karriert és a férj biztosítja a nyugodt hátteret ehhez, csak ez nem megszokott Magyarországon.

Szerintem először tisztáznotok kellene, melyikőtök hogyan képzeli el a saját ill. párja szerepét ebben a házasságban ill. családban. Ehhez még terapeuta sem kell, otthon kettesben meg tudnátok beszélni.

2022. febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat, sokan írtátok, hogy miért nem én maradtam otthon a gyerekekkel? Az első után én maradtam, szinte alig töltött időt a kisfiunkkal, aki most nagyon anyás, és feltékeny a kistesóra. Most ő van otthon a járvány miatt, de segítek ahol tudok, bejárónő is van, mégis hideg és távolságtartó velem. Azt elmondta, hogy bűntudata van amiatt, hogy így érez, de nem biztos, hogy változtatni tud rajta, ugyanakkor mindig azzal hiteget, hogy szeret és ne kérdőjelezzem őt meg. Felmerült a terapeuta részéről is a szülés utáni depresszió lehetősége, és nagyon sajnálom, ha ez van, de az én érzéseimmel senki sem foglalkozik. Nem lehet megérinteni, mert közömbös, megszokásból ölel vissza, néha hetekig nem szexelünk, mert fáradt, vagy nincs kedve. Vannak időszakok, amikor jó kedvében van, és akkor olyan, mint régen. A második baba amúgy nem volt tervezett.
2022. febr. 4. 14:10
 28/49 anonim ***** válasza:
2%

Hat akkor itt van a kutya elasva h a 2ikat nem akarta az asszonysag...

Hat akkor kellett volna elvetetni, de meg mindig beadhatjatok a zaciba, ahogy borsodban szokas a soron.

2022. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
88%
Ebbe a pocsék voszonyba egy gyerek is sok. Minek tartottátok meg a másodikat? Főleg ha tervezett se volt. Egyszerűen nem értem. Az első gyerek kapcsán is gond volt. Minek szült mêgegyet? Baromi felelőtlenek vagytok.
2022. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
18%
#29 #minekmentoda
2022. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!