Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságok mekkora részében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságok mekkora részében nem fordul elő sem válás, sem megcsalás?

Figyelt kérdés

Ugye ez volna az a bizonyos ideális forgatókönyv, amit a kultúra és a társadalom mércének állít elénk, hogy egy házasság élethosszig tartson és monogám szexualitással legyen egybekötve.

A válásokra viszonylag könnyen lehet statisztikákat találni, olyan 50-60% közt van általában. Ezzel szemben a hűtlenségről sokkal nehezebb, mert nem sokan vallják be, de az is lehet a váláshoz hasonló arányban fordul elő az egyben maradó házasságokon belül. Ez elég szomorú, mert akkor azt jelenti, hogy a csak 20-30% lehet azon házasságok aránya, amelyek kiállják az idő próbáját. Ez reális lehet?



2022. febr. 13. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Amikor váltam 7 éve, akkor olvastam, hogy 51% válás van, de a maradék 49% fele megromlott házasság. Abban lehet simán nagyon sok százaléknyi megcsalás.

Összességében durván kissebbségnek tippelem a megcsalás nélküli monogám élethosszigot.

Ennek pici töredéke lehet még, ahova a BOLDOG szót is be lehet tenni

2022. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jóval több a kiegyensúlyozott, valódi házasság mint az állítják, csak ezek nem szerepelnek semmiféle kimutatásban, hisz nincs mit nyilvántartani rajtuk. Legalábbis én még nem láttam olyan statisztikát ahol a nem jól működő házasságokat tartják nyilván. Ahol mindkét fél komolyan gondolta amikor kimondta, ott általában mindkét fél tesz is érte, hogy működjön.
2022. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Én statisztikát olvastam. De 7 éve volt, már nem tudom hol van.


2-esnek: "szerintem", háááát szerinted igen, de a számok szerint nem.

A válások számát pl igen egyszerű számon tartani, abban nagyon kicsi a hibaszázalék. A "jóval több" de facto nem igaz.

2022. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De milyen számok szerint nem? Te ismersz csak egy embert is akit nyilatkoztattak, hogy a házassága működőképes vagy sem? A válást értem, mérhető. De a jól működő házasság? Ahhoz kivétel nélkül, minden egyes házaspárt statisztikai adattá kellene tenni. Ez nem történt meg soha.
2022. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, azért szoktak mindenfélét mérni...

[link]


Nem olvastam el most, de nekem ez mérésnek tűnik.


Ez nem az, amit az elején írtam. Az a mérés nem tudom hol van. Régen volt.

2022. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
A hazassagokban a boldogság hullámzó. Nem lehet mindig fennt lenni. 26 éve vagyok házas. 1-tol 5-ig osztalyozva: Első évek természetesen 5-os, kisgyerekes időszak 3-as, ezután 2-es. Elkoltoztem, hogy új életet kezdek de nem váltunk el és csak kevesen tudtak róla. Az történt, hogy újra osszejottunk. Pár éve jobban együtt vagyunk mint bármikor. Tartósan 4-est adnék most magunknak. Szigorúan csak a tényeket nézve az én házasságom tökéletes, peldaerteku hiszen nem váltunk el, megcsalasrol soha szó sem esett.De mint látod ha jobban megnezzuk kitudja?
2022. febr. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Az együtt éléshez meg kell érni, de vannak olyan emberek akik egyszerűen nem passzolnak egy fedél alá.
2022. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!