Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elkezdesz együtt élni valakive...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdesz együtt élni valakivel, és közben a pénzedből veszel egy (vagy mondjuk jól megy a sorod, úgyhogy több) ingatlant. Ez esetben hogy érint vagyonjogilag, ha később az illetővel megházasodsz?

Figyelt kérdés
Nekem az ügyvéd anno azt mondta az adásvételinél, hogy a házasságkötés előtt szerzett vagyon alapvetően különvagyon, viszont ha házasként eladod valamelyik ingatlant, akkor az így szerzett vagyon már feleződik (hacsak szerződésben nem rendelkeztek másképp). De egy kicsit elbizonytalanodtam: mi a helyzet, ha válásra kerül sor az ingatlanok eladása előtt, ez esetben maradnak a te tulajdonodban teljes egészükben?

2022. ápr. 4. 13:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Igen, amit a házasság előtt vettél, az nem lesz közös, és ha a válás után eladod őket, akkor sem lesz semmi közös.

Ami befolyt pénz mondjuk a bérbeadásból a házasság alatt, az viszont közös.


Röviden: ami házasság ALATT bevétel/vagyonnövekedés volt, az MIND közös (hacsak másképp nem rendelkeztek), ami házasság ELŐTT és UTÁN, az mind külön (kivéve, ha a házasság alatt szerzett vagyont szeretnéd ingósítani, pl válás után eladod a lakást, amit házasság alatt vettetek, akkor az még mindig közös lesz).

2022. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Valamit félreértettél. Ha házasság alatt eladod, akkor is a tied marad a pénz, csak az esetleges haszon lesz közös (Ha piaci értéken felül adod el). Mint ahogy, ha kiadod albérletbe, annak a haszna is közös, de nem maga az ingatlan.
2022. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Rosszul tudom, hogy házasság előtti együttélés ebbe már beleszámít, ha az alatt vette a saját ingatlant, az váláskor már közös lesz? Hogy a vagyonközösség házasság esetén már az azt megelőző együttélés alattól számítódik...?

Ha együttélés előtt, akkor természetesen nem.

2022. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igazából az zavart meg, hogy olvastam ilyeneket, hogy a házassági vagyonközösség az élettársi viszony kezdetétől számolódik. (amit mondjuk nem értek, hisz az együttélés vagyonjogilag semmi, külön vagyonszerzők vagytok, ha szétmentek 20 év együttélés után akkor sem kapsz a másik vagyonából semmit - de ha megházasodtok, akkor hopszi, utólagosan kimondják, hogy mégsem voltatok külön vagyonszerzők az együttélés alatt?)
2022. ápr. 4. 13:56
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kérdezem én is. Önmagában együttéléssel önálló vagyonszerzők, de ha az együttélés a házasságot előzi meg, akkor együttélés kezdetétől számolódik a vagyonközösség. Így tudom én is.
2022. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Együttélés kezdetétől számít a vagyonközösség visszamenőleg, ha házasodtok. Magyarul közös vagyon lesz ezáltal.



Ha nem akarod, hogy az legyen, írjatok házasság előtt vagyonszerződést.

2022. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha később házasodtok, beleszámít ez az idő is, amikortól együtt éltetek.
2022. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hát ez remek. Köszönöm a válaszokat!

Amúgy emögött mi a ráció? (azon túl, hogy ha összecuccolsz valakivel - mert egyszerűbb, mint állandóan feljárkálni egymáshoz - már kezdhetsz gondolkodni, hogy innentől minden feleződni fog egy esetleges jövőbeli házasság esetén).

Ha egyszer együttélés alatt nem vagytok közös vagyonszerzők, házasodás után miért tekinti a jog visszamenőlegesen mégis úgy, hogy igen?

2022. ápr. 4. 14:33
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha a (házasság előtti együttélés előtt szerzett) különvagyonod eladod és másik ingatlant veszel belőle, akkor az is még különvagyon marad (legalábbis annyiad része mindenképp, mint amennyit beleforgatsz az előző különvagyonból).

+ Különvagyonnak számít az is, ha már a házasság alatt örökölsz vagy ajándékba kapsz valamit egyenesági felmenőidtől (szüleidtől).

2022. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az együttélés, nem a házasság számít, hanem az ÉLETKÖZÖSSÉG kezdete. Ez egy belsőséges, érzelmi, gazdasági közösség, aminek a fennállását mindig esetről esetre vizsgálja a bíróság. Közös célok, szexuális kapcsolat, a környezetetek véleménye, stb. A Ptk. csak annyit mond, hogy a házasság kezdetétől vélelmezetten fennáll az életközösség is, de ez megdönthető. Nyilván annak kell bizonyítania, aki állítja.
2022. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!