Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elkezdesz együtt élni valakive...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdesz együtt élni valakivel, és közben a pénzedből veszel egy (vagy mondjuk jól megy a sorod, úgyhogy több) ingatlant. Ez esetben hogy érint vagyonjogilag, ha később az illetővel megházasodsz?

Figyelt kérdés
Nekem az ügyvéd anno azt mondta az adásvételinél, hogy a házasságkötés előtt szerzett vagyon alapvetően különvagyon, viszont ha házasként eladod valamelyik ingatlant, akkor az így szerzett vagyon már feleződik (hacsak szerződésben nem rendelkeztek másképp). De egy kicsit elbizonytalanodtam: mi a helyzet, ha válásra kerül sor az ingatlanok eladása előtt, ez esetben maradnak a te tulajdonodban teljes egészükben?

2022. ápr. 4. 13:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%
Ne házasodj olyannal, akire nem bíznád rá az életed, nemhogy lakások felét.
2022. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Kedves #11, nem arról van szó, hogy mit bízok rá most. Hanem arról, hogy 10-20-... év nagyon hosszú idő, a dolgok pedig változnak. Egyszerűen sem a másikról, sem magadról, sem a kapcsolatodról nem tudhatod száz százalék biztosra, hogy milyen irányban fog változni. (ugyebár ha biztosra tudnánk, magának a válásnak az intézményét is eltörölhetnénk)

És ha esetleg valamilyen okból úgy alakulna (persze ne alakuljon úgy), hogy válásra kerül a sor, nekem pedig újra kell kezdenem az életemet, akkor semmiképp se úgy induljak neki, hogy odavesztek tízmillióim olyan ingatlanokon, amikbe a másik semmit nem tett. Gondolom, azzal egyetértesz, hogy ez a forgatókönyv nem lenne túl fair.

2022. ápr. 4. 16:33
 13/24 anonim ***** válasza:
31%

Ha a házasság előtt a tieid voltak azok az ingatlanok, akkor azok is maradnak.

Amúgy a másik félnek is újra kell kezdenie az életét, és jó nagy kib.szás lenne, ha azért indulna szinte semmivel, mert éveket otthon volt a közös gyerekekkel, és a másik csak azért tudott keresni, mert nem neki kellett otthon lenni. Illetve feltételezik, hogy a házasság közösség, közös célokkal, ahol az egyik esetleg úgy segítí a másikat, hogy leveszi a mindennapok terhét a válláról, így csak a munkájára kell koncetnrálnia.

Nyilván, ha emiatt a hátteret biztosító félnek csupasz s.ggel kéne távozni, akkor nem tenné, nem szülne gyereket sok esetben és a sajátkarrierjével foglalkozna, és tenne a családra és a másikra. Ez nem lenne túl előnyös senkinek sem összességében.

2022. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"Amúgy a másik félnek is újra kell kezdenie az életét, és jó nagy kib.szás lenne, ha azért indulna szinte semmivel, mert éveket otthon volt a közös gyerekekkel, és a másik csak azért tudott keresni, mert nem neki kellett otthon lenni"

Ez valóban kib.szás lenne. De nem ezekről az évekről beszélünk, hanem azokról, amikor még házasok sem vagytok, sőt még az együttélés sem tart feltétlen túl régóta, és mind a ketten dolgoztok. Ha ekkor vásárolsz egy ingatlant a korábbi éveidben összespórolt pénzedből, ahhoz neki mennyi köze van? Nagyjából ugyanannyi, mintha akkor vetted volna, amikor még nem is ismertétek egymást (és ami tényleg egyértelműen különvagyonnak számít, válás esetén nem kap belőle az ex-házastárs).

2022. ápr. 4. 17:48
 15/24 A kérdező kommentje:
Szóval továbbra sem értem, mi ebben a ráció. Az tiszta sor, hogy házasság alatt vagyonközösség, veszünk egy ingatlant, persze, hogy fele-fele, a hozzájárulás mértékétől függetlenül.
2022. ápr. 4. 17:49
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az számít, hogy miből vetted az ingatlant. Ami pénzed az életközösség létesítésekor megvan, az különvagyon. Pl. ha 10 évig spóroltál mielőtt elkezdtétek a közös életet, akkor az a pénz nem fog feleződni, hanem megmarad neked. De amit az életközösség fennállása alatt együtt vagy külön szereztek, az közös lesz, erre szól a vélelem. Ha te valamire hivatkozol, hogy különvagyon, akkor neked kell bizonyítani.


És mindig azt kell nézni, hogy miből és mikor lett véve pl az ingatlan. Ha te az életközösség alatt az örökölt pénzedből veszel lakást, akkor az is a tied, mert a lakás a különvagyonod (örökség) helyébe lépett érték. De ha az életközösség fennállása alatt nagyon jól keresel és abból veszel lakást, akkor az már közös lesz.

2022. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Amúgy én értem a problémádat, mert a házasság egy szaros papír. Ha 20 évet éltek élettársakként papír nélkül, akkor önálló vagyonszerzők vagytok és csak a vagyonszaporulat megosztását lehet kérni, kvázi elszámolási viszonyba kerültök, ami nonszensz idiótaság, mert ugyanúgy leéltetek egy életet, gyereket neveltetek stb. Szerintem azért így van ez, mert a jogalkotónak kifejezetten fontos a házasság intézménye és nagyon sok mindent kapcsol hozzá, a való élethez meg nincs sok köze egyébként.
2022. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
42%
Nem neked való a házasság, az már tiszta sor.
2022. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Nem neked való a házasság, az már tiszta sor."

Miért is? Mert nincs lent a rózsaszín köd, hogy mi aztán majd tényleg tutibiztos örökké boldogságban? Hanem tisztában vagyok a realitással, hogy a házasságok fele válással végződik (plusz a maradék egy részénél is csak a gyerekek/hitel/kiszolgáltatottság miatt nem válnak a felek), és elgondolkozok rajta, mihez fogok kezdeni, ha esetleg az én házasságom is így végezné? Amit amúgy nagyon nem szeretnék, de hát ki szeretné?

2022. ápr. 4. 20:53
 20/24 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom: ha a gyereked házasodna, az ő figyelmét nem hívnád fel a lehetséges veszélyekre, kockázatokra, és arra, hogy a szerelem mellett azért lehetőleg ne veszítse el a józan eszét, és ne kerüljön kiszolgáltatott helyzetbe?
2022. ápr. 4. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!