Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban, akinek kevesebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban, akinek kevesebb a bevétele, fizetése és a házasságba hozott vagyona is, az az alacsonyabb rendű és emiatt nincs beleszólása csak a kisebb dolgokba, komolyakba nem beszél bele, mert nincs annyit pénze és igy jogossága, mint a másiknak?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 20. 20:53
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
ők nem az általad választott családod tagjai
2022. ápr. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nézik meg sokan kivel házasodnak vagy utólag lesznek parasztok az emberek?"


Redditen rengeteg sztorit olvastam mindenféle helyről a világon, ahol azt mondták, hogy az addig normális, kedves férjük a terhességkor kezdte el verni őket. Mikor már teljesen ki voltak szolgáltatva. Többen le is írták, hogy nem a terhesség elején, hanem mikor már nem lehetett elvetetni.

2022. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
83%
Kicsit nyersen fogalmaz a válaszoló, aki azt mondja senki ne mondja meg neki mennyit költhet, de részben igazat adok neki. Egy kapcsolat nem erről kéne, hogy szóljon, én mégis ezért támogatom inkább azt az elvet, hogy hasonló-hasonló berkekben keresgéljen. Így van a legkevesebb vita az anyagiakon. Őszintén, én a közegemben azt látom, hogy míg a szüleim világában még semmi gond nem volt abból, ha a nő akár harmadát kereste a férfi bevételének, vagy annyit sem, a mai fiatalok között nagyon erősen látom az enyém-tiéd felfogást, amivel szerintem nem lehet tervezni. Ha közös az élet, közös a cél, akkor igenis közösen kell az anyagiakban is gondolkozni. Nem mondhatja azt önző módon az egyik fél, hogy veszek magamnak egy motort, mert az a másikra is kihatással lesz. Ellenben ha valóban ő kereste meg az árát, akkor jogosan tehetné meg. Miért kéne minden nagyobb vágyától megfosztania magát, amire a másik fél nem bólint rá? Csúnyán hangzik, de ilyen esetben jobb, ha a párja is közel ugyanolyan bevételekkel rendelkezik, nem húzza le anyagi értelemben. Kényes kérdés ez.
2022. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
68%
#16 te idiota,akkor élj egyedul!
2022. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

23) Teljesen jogos, hogy ha az ő pénze több, ő mondja meg, hogy milyen legyen a fal színe, a szőnyeg, a lépcső ( sorházi lakás), a bútorok,mert ez ugyanolyan, mintha motort venne vagy gyűrűt, semmi közöm hozzá, örüljek, hogy itt lehetek a új, ronda dolgok között, mert nem én keresem meg az árát

és önzőség lenne, ha az én ízlésem is belekeveredne, mivel nem fizettem meg az árát?

2022. ápr. 21. 11:26
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nálunk legalábbis nem. :D

Én alkalmazott vagyok, fix havi fizetéssel. A párom egyéni vállalkozó, havonta változó bevétellel - ami néha magasabb, néha pedig alacsonyabb mint az enyém. Akkor nekünk havonta kellene leülnünk bankszámlakivonatot csekkolni és eldönteni, hogy ebben a hónapban ki legyen a góré? :DDDD

2022. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

25# Nem, sajnálom ha így ment át a mondandóm lényege. Arra próbáltam rámutatni, hogyha nem hasonló a hasonlóval páros áll elő és nem is elég rugalmasak a megoldásban, akkor ez a kérdés állandóan vitát fog szülni, pedig valahol mindkét fél elvárása jogos.

És nem. Ez alatt nem azt értem, hogyha az egyik otthon gyereket nevel, akkor neki semmibe ne legyen beleszólása, avagy bármilyen más élethelyzet változás történik, meg nem is azt, hogyha valaki vállalkozó és állandóan ingadozik a bére, akkor mindig ehhez igazítsák a dolgokat. Szerintem egyszerűen erre nincs jobb megoldás mondjuk a ti esetetekben, mint a válás, már bocsánat. Avagy hozzá sem kellett volna menned, ha korábban is ilyen volt. Vagy van kompromisszumkészség, vagy egy életen át ezen fogtok vitatkozni és nézheted a ronda dolgokat. A ti döntésetek.

2022. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
83%
#25: Normális helyen nem úgy megy, csak a lelki nyomorékoknál, ahol csak a pénz számít és az az egyedüli érték. Csak azt nem tudom, mennyire lennének megszeppenve ezek az emberek, ha a házasság során fordulna a kocka, és hirtelen ott találnák magukat, hogy a másik keres többet és nekik hirtelen kuss a nevük.
2022. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
16%

Jöttök itt az azonos keresettel...


1.: ha megtetszik egy nő, aki többet/kevesebbet keres nálam, akkor ne is kezdjek vele? Nem nő vagyok, hanem hetero FÉRFI.


2.: Oké, azonos a kereset. De...mi van, ha nekem sportkocsi kell, ő meg SUV-ot akar? Vagy ő utazna milliókért akár, és meg inkább kézzelfogható/befektetésnek is jó dolgot akarok, pl.: antik kardot, amit ő ócskavasnak tart? Vagy ha én nem sajnálom a pénzt homárra és szarvasra, míg ő a Gyakoris válaszolók elvét vallja, miszerint napi 3 fogást el lehet készíteni 234 forintból?

2022. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
29# Én ebben is azt vallom, hogy hasonló a hasonlóval, vagy kompromisszumkészség. :) Vagy életed végéig nyelitek a sz*rt az állandó viták miatt. Más opció nincs.
2022. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!