Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak! Hogy viselnétek el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Hogy viselnétek el egy ilyen feleséget?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett az első gyerekünk a férjem állandóan piszkál, számon kér. Azt állítja, hogy nem csinálok itthon semmit.


Itthoni munkabeosztás:

A férjem élelmiszert vásárol, füvet nyír, bokrot vág, pár hónapig porszívozott (már egy éve nem), a gyereket 2x tette tisztába 20 hónap alatt, sosem fürdeti, nem öltözteti, ha néha etetnie kell húzza a száját és türelmetlenkedik, hétvégén vigyáz egy kicsit a kislányunkra, amíg kitakarítom a fürdőt, néha a főzésnél is, persze közben piszkál mindig hogy haladjak már...

Az én "beosztásom": minden más (gyereknevelés (a kislányunk már mind a hét napot fejből mondja, sok dalt egyedül énekel, kezdi mondogatni, hogy mi milyen színű stb., látszata van, hogy foglalkozom vele), főzés, takarítás, drogériai vásárlás + 3 hónapja államvizsgáztam, addig minden éjszaka és hajnalban tanultam, most meg a nyelvvizsgára kellene.)


A gond azzal van, hogy nem jutok a házvezetés végére (én lassú vagyok, a lányunk nevelése pedig időigényes😊) + nem jól bánok a pénzzel (nem vagyunk közös kasszán, mostanában ő több dolgot fizet, de amikor nem így volt is piszkált miatta).

7 hónapig a lányunkat nem tudtam letenni, mert állandóan sírt akkor. (+ mostanáig 1 óráig tart minden egyes etetése). Ekkor nem tudtam főzni, csak heti menüt rendeltem, a férjem porszívózott, én hétvégén takarítottam. (Emellett folyamatosan tanultam.) Húzta a száját, hónapokig piszkált, hogy neki kell porszívóznia és kaját vásárolnia, ezeket más nő mind megcsinálja gyerek mellett.

8 hónapos korától volt egy hosszabb időszak, amikor itthon nagyjából meg volt minden (rend, kaja, tisztaság félig-meddig), mert a lányunk jól elvolt a hordozóban. Ekkor a férjem azért piszkált, kívánta a halálomat!, mert a Covidtól túlféltettem a gyerekünket (nagymamák maszkoztak, volt, hogy sok fertőzöttnél hetekig nem találkoztunk). Egyrészt tényleg túlzásba vittem, másrészt, akkor sem érdemeltem volna, hogy minden nap kötözködjön, bolondnak hívjon és megkérdezze, hogy mikor döglök már meg.

Pár hónapja a kislányunk nagyon aktívan járkál a házban, mindent szétszed és lázad. Egy pelus cseréje valamikor 20 perc, mert megszökik, stb. Ennyire sok energiát nem igényelt még korábban sem a vele való foglalkozás (amit egyébként imádok). Emellett tényleg sokszor főzök, rendet egyszerűen nem bírok tartani (magam után is sajnos nehezen megy, de a lányom hurrikánnak érzi magát és mindent széthord), a takarításban egy robotporszívónak köszönhetően előrébb vagyok. A Covidot elengedtem, épp ezért sokszor viszem a kislányt pl neki cipőt nézni vagy babakocsit. Az élelmiszert továbbra is a férjem veszi, mert gyerekkel ez elég körülményes szerintem. A lényeg, hogy még mindig piszkál. Nem bírom már elviselni! Rengetegszer mosok egy héten ruhát, tényleg. Ha mégis megcsúszok 1 programmal és a kedvenc felsője nincs kimosva ordít, hogy mi a sz*rt csináltam egész héten, piszkál, hogy nem elég változatosan főzök (ötleteket nem mond), stb.


Sajnos tényleg van baj az alaptermészetemmel, gyerek előtt sem voltam elég pedáns a házvezetést illetően és egy konyhatündérnek sem hívnám magam, de próbálkozom, tényleg. Ő sz*rba se nézi, hogy a gyerekünket nevelem. Sosem volt emiatt hozzám egy kedves szava sem, szerinte ez a dolgom és kész. Nem dícsért még meg soha, pedig egy szaladozó gyerek mellett leállamvizsgázni más vizsgák mellett, pénzügy-számvitelből szerintem nem volt egyszerű...


Az időbeosztásról annyit, hogyha a férjem vigyáz a lányunkra nem tud enni sem tőle, mert azt mondja nem áll meg egy pillanatra sem. Érdekes módon mégis azt várja el, hogy minden meg legyen itthon és hétvégén neki csak pihennie kelljen. Én éjszaka, amikor mindenki alszik sorozatot nézek a telefonomon, de még ezt is a szememre hányja, mintha sajnálná tőlem, mikor egész nap nem állok meg egy percre sem, ma is pl 5-kor ebédeltem... Kevesebb időt töltünk kettesben, ez tény. Lehet sértett is emiatt, de sosem hozta szóba és őszintén akárhányszor megkörnyékezem vagy morog vagy csak hallgatja amit mondok vagy a munkáról beszél...


Ti hogyan fogadnátok el, hogy otthon szalad a ház és valamikor (mostanában tényleg ritkán) nincsen kaja, a feleségetek pedig nem tudna megtakarítani pénzt + amit kapna is elszórná (bár külön kasszán vagyunk)?



2022. máj. 23. 00:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
79%
A zsák meg a foltja. Unalmas, lapozzunk. Lehetne normálisan is viselkedni és normális társat is választani, de ha ez nektek nem kell, akkor ne is rinyáljatok. Tele van a környezetem ilyen emberekkel és csak a panaszkodás megy. Fura, mások tudnak egy jobb szintet hozni.
2022. máj. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Erre csak annyit lehet mondani, hogy majd elváltok. Legközelebb gondold át, hogy kivel házasodsz, azt meg végképp, hogy kinek szülsz gyereket.
2022. máj. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%

Én is kupis vagyok, sokszor nem főzök, messze többet költök, mint a férjem, és a zaróvizsgámat is csak tolom magam előtt, a férjem mégis egy csomószor elmondja, hogy milyen nagyra tart, és kifejezetten építeni igyekszik az önértékelésem, nem lerombolni. Senki sem tökéketes, sem én, sem ő, de mi egymás tökéletlenségeit is választottuk, amikor összekötöttük az életünket. Nyilván te sem vagy tökéletes, de a hibáid nem jogosítanak fel senkit arra, hogy így bánjon veled.

Államvizsga + totyogóval gyeden lenni már eleve a túlvállalás kategória, pláne támogató férj nélkül (mert ugye férjed bár van, de tulok), szóval büszke lehetsz magadra, hogy megcsináltad. Simán menni fog neked az egyedülálló anyaság is, ne pazarold az életed és a gyereked gyerekkorát egy olyan tuskóra, aki szerint bolod vagy és dögölj meg. Ez minden határon túlmegy.

2022. máj. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
29%

Féltékeny a gyerekére. Beszélgessetek többet, hallgasd meg a munkáját és ő is hallgasson meg téged. Hagyd rá a gyereket rendszeresen, különben nem fognak kötődni egymáshoz. A házasság alatt meg a bér jogilag közös, mindegy kinek a számlája. Szánjatok tudatosan időt egymásra, pl. kéthetente fél-egy nap gyerek nélkül. Már nem olyan kicsi, hogy ennyi időre ne lehetne lepasszolni nagyinak, barátnőnek vagy fizetett segítségnek. (Két év körül megy a legtöbb gyerek bölcsibe.)

Vagy válj el.

2022. máj. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%
Sajnálom, de szerintem nem lesz jobb a helyzet. Neked egy kicsit könnyebb lesz mikor már nagyobbak, önállóbbak lesznek a gyerekeid.
2022. máj. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
14%
Uhh, szegény férjed. Bár nem értem, az esküvő előtt nem tudta, hogy ilyen igénytelen és lusta vagy? És ilyen emberek még gyereket vállalnak....
2022. máj. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
Leírást nem olvastam végig szóról szóra, mert szerintem ez kinek mi a "beosztása", ez nem működik egy kapcsolatban. Valahogy olyan mint amikor 2 ember összeköti az életét, akarnak gyereket, ez összejön és utána mindenki megy a dolgára, feladat teljesítve. Nem igazán van meg a tolerancia egymás iránt. A gyerek sok idő és sokat kell vele foglalkozni, ami érthető, de azért nem kell azt sem túlzásba vinni, valahogy azt kellene megoldani, hogy az apjával is el tudjon lenni úgy, mint veled. Persze ez baromi nehéz, tudom.
2022. máj. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Mathus ***** válasza:
92%
a kérdésre: ez nem a te elviselhetőségedről szól, hanem ez a szendvicsgeneráció tragédiája, túlterheléssel, stresszel és a előző generáció el nem végzett feladataival, a saját feladataiddal és az új generáció feladatival való megküzdéssel. ez egyedül nem megy (és ketten sem), senkinek sem ment sosem. amit elengedhetetlennek tartok, az heti egy TELJES NAPNYI én-idő. ez muszáj, olyan nincs, hogy ez nincs, mert depressziós leszel, a libidód lemegy nullába, a kevésnél is kevesebb szexszel, aminek mindig (nagyjából) ugyanaz a vége. és a férjed is depis, egyszerűen kellenek (kesőbb) a közös programok, meg kell törni a mókuskereket.
2022. máj. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondani szokták egy fedél alatt ismered meg az embert igazán. Rossz férjet ,apukát választottál. A siránkozás itt már mit sem ér.
2022. máj. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%
Kell a fenenek ferj meg gyerek, koszi a megerositest!
2022. máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!