Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak! Hogy viselnétek el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Hogy viselnétek el egy ilyen feleséget?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett az első gyerekünk a férjem állandóan piszkál, számon kér. Azt állítja, hogy nem csinálok itthon semmit.


Itthoni munkabeosztás:

A férjem élelmiszert vásárol, füvet nyír, bokrot vág, pár hónapig porszívozott (már egy éve nem), a gyereket 2x tette tisztába 20 hónap alatt, sosem fürdeti, nem öltözteti, ha néha etetnie kell húzza a száját és türelmetlenkedik, hétvégén vigyáz egy kicsit a kislányunkra, amíg kitakarítom a fürdőt, néha a főzésnél is, persze közben piszkál mindig hogy haladjak már...

Az én "beosztásom": minden más (gyereknevelés (a kislányunk már mind a hét napot fejből mondja, sok dalt egyedül énekel, kezdi mondogatni, hogy mi milyen színű stb., látszata van, hogy foglalkozom vele), főzés, takarítás, drogériai vásárlás + 3 hónapja államvizsgáztam, addig minden éjszaka és hajnalban tanultam, most meg a nyelvvizsgára kellene.)


A gond azzal van, hogy nem jutok a házvezetés végére (én lassú vagyok, a lányunk nevelése pedig időigényes😊) + nem jól bánok a pénzzel (nem vagyunk közös kasszán, mostanában ő több dolgot fizet, de amikor nem így volt is piszkált miatta).

7 hónapig a lányunkat nem tudtam letenni, mert állandóan sírt akkor. (+ mostanáig 1 óráig tart minden egyes etetése). Ekkor nem tudtam főzni, csak heti menüt rendeltem, a férjem porszívózott, én hétvégén takarítottam. (Emellett folyamatosan tanultam.) Húzta a száját, hónapokig piszkált, hogy neki kell porszívóznia és kaját vásárolnia, ezeket más nő mind megcsinálja gyerek mellett.

8 hónapos korától volt egy hosszabb időszak, amikor itthon nagyjából meg volt minden (rend, kaja, tisztaság félig-meddig), mert a lányunk jól elvolt a hordozóban. Ekkor a férjem azért piszkált, kívánta a halálomat!, mert a Covidtól túlféltettem a gyerekünket (nagymamák maszkoztak, volt, hogy sok fertőzöttnél hetekig nem találkoztunk). Egyrészt tényleg túlzásba vittem, másrészt, akkor sem érdemeltem volna, hogy minden nap kötözködjön, bolondnak hívjon és megkérdezze, hogy mikor döglök már meg.

Pár hónapja a kislányunk nagyon aktívan járkál a házban, mindent szétszed és lázad. Egy pelus cseréje valamikor 20 perc, mert megszökik, stb. Ennyire sok energiát nem igényelt még korábban sem a vele való foglalkozás (amit egyébként imádok). Emellett tényleg sokszor főzök, rendet egyszerűen nem bírok tartani (magam után is sajnos nehezen megy, de a lányom hurrikánnak érzi magát és mindent széthord), a takarításban egy robotporszívónak köszönhetően előrébb vagyok. A Covidot elengedtem, épp ezért sokszor viszem a kislányt pl neki cipőt nézni vagy babakocsit. Az élelmiszert továbbra is a férjem veszi, mert gyerekkel ez elég körülményes szerintem. A lényeg, hogy még mindig piszkál. Nem bírom már elviselni! Rengetegszer mosok egy héten ruhát, tényleg. Ha mégis megcsúszok 1 programmal és a kedvenc felsője nincs kimosva ordít, hogy mi a sz*rt csináltam egész héten, piszkál, hogy nem elég változatosan főzök (ötleteket nem mond), stb.


Sajnos tényleg van baj az alaptermészetemmel, gyerek előtt sem voltam elég pedáns a házvezetést illetően és egy konyhatündérnek sem hívnám magam, de próbálkozom, tényleg. Ő sz*rba se nézi, hogy a gyerekünket nevelem. Sosem volt emiatt hozzám egy kedves szava sem, szerinte ez a dolgom és kész. Nem dícsért még meg soha, pedig egy szaladozó gyerek mellett leállamvizsgázni más vizsgák mellett, pénzügy-számvitelből szerintem nem volt egyszerű...


Az időbeosztásról annyit, hogyha a férjem vigyáz a lányunkra nem tud enni sem tőle, mert azt mondja nem áll meg egy pillanatra sem. Érdekes módon mégis azt várja el, hogy minden meg legyen itthon és hétvégén neki csak pihennie kelljen. Én éjszaka, amikor mindenki alszik sorozatot nézek a telefonomon, de még ezt is a szememre hányja, mintha sajnálná tőlem, mikor egész nap nem állok meg egy percre sem, ma is pl 5-kor ebédeltem... Kevesebb időt töltünk kettesben, ez tény. Lehet sértett is emiatt, de sosem hozta szóba és őszintén akárhányszor megkörnyékezem vagy morog vagy csak hallgatja amit mondok vagy a munkáról beszél...


Ti hogyan fogadnátok el, hogy otthon szalad a ház és valamikor (mostanában tényleg ritkán) nincsen kaja, a feleségetek pedig nem tudna megtakarítani pénzt + amit kapna is elszórná (bár külön kasszán vagyunk)?



2022. máj. 23. 00:57
1 2 3 4
 31/36 Ypszilon1980 ***** válasza:
63%
De akkor nem lesz változás. Zavarja a szuszogásod, ez sokat elmond róla.
2022. máj. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
30%
Nem csoda hogy frusztrálja a munkahelye ha olyan rosszul keres h még egy takarító se jön ki belőle
2022. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
15%
Mindig az szaporodik, akinek nem kéne. Én csodálom hogy így elvett, mert már előtte sem voltál a helyzet magaslatán... 🤷‍♀️
2022. máj. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

32-es: A kommented alapján lehetne élénkebb a fantáziád vagy tágabb a látóköröd. Szerinted csak azok az emberek stresszelnek a munka miatt akik keveset keresnek? Az meg sem fordul a fejedben, hogy valakit pont a magas beosztás miatti felelősség nyomaszt? Sosem vágok fel a férjem pénzével, mert ő kereste meg, nem én és amúgy sem illik dicsekedni ilyennel, de jól keres és simán lehetne takarítónőnk (sőt kertészünk is...), csak ő azt a pénzt inkább megtakarítja, hogy a gyerekünk jövőjébe fektesse. Amúgy meg szerinted takarítónő fogadása annyira gyakori és le kell nézni, ha valaki nem teheti meg? Neked van például? Add meg már meg légyszi privibe az elérhetőségét, mert ha visszamegyek dolgozni én magam fogadok fel, ha a megtakarításon túl megtehetem majd. Köszi!


33-as: Aha... Értem. Szóval ha a te álláspontodból indulok ki, akkor a te szüleid is kétszer átgondolhatták volna a gyerekvállalást. Ha nem lennél lusta vagy analfabéta, esetleg k*rva elfoglalt, akkor láthatnád, hogy a gyerekünkkel sokat foglalkozom. Meg is van a látszata. Szeretjük őt, ő is szeret minket. Akkor szerinted én akkor lennék mintaanyuka, hogyha a gyereket egész napra bedobnám a járókába és Martha Stewart módjára körbenyalnám a házat, beleértve olyan tevékenységeket, amelyeket a férjem is el tud végezni, majd terülj-terülj asztalkát készítenék, csak, hogy a társam kedvében járjak, miközben a gyerekünk szegény csak ül és les ki a fejéből? Én értem, hogy lesz*rozod a háziasszonyi tevékenységem. Oké, köszönöm a válaszod, mert részben a kérdésre válaszoltál, de, hogy minek szaporodtam? Na menj a p*csába!

2022. máj. 27. 23:16
 35/36 A kérdező kommentje:
Elírtam valamit, bocs, megesik.
2022. máj. 27. 23:19
 36/36 anonim ***** válasza:

32-es vagyok:


"A kommented alapján lehetne élénkebb a fantáziád vagy tágabb a látóköröd. Szerinted csak azok az emberek stresszelnek a munka miatt akik keveset keresnek? Az meg sem fordul a fejedben, hogy valakit pont a magas beosztás miatti felelősség nyomaszt?"


Igen. Aki ugyanis rendesen keres, az max 1-2 évig stresszel, utána otthagyja a sz . r stresszes melót és keres egy olyat ami nem stresszes..

De aki sz . rul keres az örökké csak hajhássza a több pénzt, nem tudja otthagyni a sz . r melót, félretesz de sose eleget, így sose fog élni..


" de jól keres és simán lehetne takarítónőnk (sőt kertészünk is...), csak ő azt a pénzt inkább megtakarítja, hogy a gyerekünk jövőjébe fektesse."


Nem hiszem h összehasonlítható a kettő. Takarítónő hetente 5000 Ft, ezt félretéve havi 20.000, jelenlegi infláció, kamatok és lakásár növekedések alapján annyira nem éri meg félretenni pénzt, hogy ebből a gyerek max egy dobozos sört fog venni 18 év múlva


Ha mondjuk 50ezer lenne a takarító azt mondanám azt már megéri félretenni, de ennek a pénznek a jelenben van értéke, ha most 2 órát többet vagytok a gyerekkel az többet ér mint 18 év múlva egy fél négyzetméter lakás ára


"Amúgy meg szerinted takarítónő fogadása annyira gyakori és le kell nézni, ha valaki nem teheti meg? Neked van például?"

Nekem van. 2 hetente jön 5000-ért/alkalom, nyilván ha nagy lenne a kupi, akkor hetente jönne. Neki 2 óra meló, nekünk 5-6 óra lenne, mert elszüttyögnénk vele hiszen nem vagyunk profik, az idő pénz

Nem azt nézem le akinek nincs takarító(nő)je, hanem azt akinek a pénze megvan rá de inkább elb . ssza az időt takarításra, közben morog h a másik fél, aki 14 órázik miért nem segít be, és ezt az mániákus takarítást meg a gyerek szívja meg... Kicsit olyna ez is mintha magadnak vágnád a hajad aztán szívnád mások vérét h miért nem elég szép, vagy ha magadnak sütnéd a kenyeret reggel 4kor meg ilyesmi. Ez is egy szakma, aki jobban ért hozzá az hatákonyabban tudja elvégezni, én csak azokat nézem le akik presztízskérdést csinálnak ebből h márpedig ők takarítanak, mert a vidéki mama úgy nevelte őket hogy a nőnek a konyhában a helye

Ha megadod privátban a telefonszámodat és/vagy facebookodat szívesen elküldöm neki, és ha épp van ideje tudtok egyeztetni

2022. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!