Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Működőképes lehet hosszútávon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működőképes lehet hosszútávon egy házasság, ha az egyik család sznob és lenéző?

Figyelt kérdés

nagyon mérgező a férjem családja, főleg az anyósom, de ma megtudtam hogy a testvére és a sógornőm sem jobbak...:S

a férjem az apai ág természetét örökölte, teljesen más mint az anyja meg a testvére...ezért is szerettem meg...egy egyszerű, kedves ember aki soha nem néz le senkit, mert annál értelmesebb, de a családja anyai ágon szörnyen sznob és mindenkit lenéznek akinek nincs diplomája és aki nem városban él...

ilyen családba félek gyereket szülni, mert félek hogy rá nézve is mérgező lenne ez a környezet és mert félek hogy ezzel örökre hozzáláncolnám magam a férjem családjához...

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Működhet így hosszútávon egy házasság?

Amúgy a férjem szüleinek a házassága többek között erre is ment rá...



2022. jún. 11. 00:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjedet nem tudja irányítani anyóspajtás, akkor működhet!

Egyébként nem!

2022. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

a férjemet nem irányítja, ki tud állni magáért. Nyilván igyekszik kerülni a konfliktust, de komolyabb döntésekben nem hagyja magát irányítani. Amúgy felszínesen jó a kapcsolatom a családjával, de főleg addig amíg nem találkozunk sokat, viszont attól félek ha gyermek lesz akkor ezek a találkozások sűrűbbek lesznek, akkor nem vonhatom ki magam a programokból és ha a gyerekemről lenne szó akkor már nyilván a konfliktust sem tudnám olyan könnyen elkerülni....

magamért nem állok ki mindig, inkább igyekszem egyre kevesebbet találkozni velük és ha valami van akkor igyekszem elengedni a fülem mellett, de a gyermekemet már megvédeném ha azt érezném hogy vele szemben is mérgező a viselkedése.

2022. jún. 11. 00:34
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyerértek az egyessel. Nekem hasonló a szituáció, viszont nálam még csak anyósjelöltről van szó. Annyira rossz a helyzet, hogy utoljára Októberben láttuk egymást és nem is szeretnék nagyon találkozni velük.

A férjed és a családja két külön téma, ne hagyd, hogy ilyen emberek eltántorítsanak téged! Nem kell sűrűn vinni a gyereket, ha úgy érzed rossz hatással lesznek rá. Ezt pedig nyugodtan beszéld meg a férjeddel, neki te vagy a legfontosabb és a jövőbeli családotok.

Hajrá és kitartást.

2022. jún. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

azt szeretném hogy a gyermekünk is olyan felfogású legyen mint mi a férjemmel. Soha nem értettem hogy lehet elítélni az embereket a tanulmányaik alapján. Egy 8 általánost végzett is lehet sokkal bölcsebb mint egy több diplomás..nem ez a lényeg. É ezt az értékrendet szeretném többek között a gyermekemnek megtanítani, de tudom hogy a férjem családjának teljesen más a felfogása.

Sajnos tisztában vagyok vele, hogy egy unoka érkezése rengeteg konfliktus forrása lehet, főleg a különböző értékrendek miatt.

3-as a férjedned nem esik rosszul, hogy nem találkozol vele?

2022. jún. 11. 00:54
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

# Párom még nem a férjem sajnos írtam, hogy még csak anyósjelöltről van szó. :) Párommal rendszeresen találkozom, viszont a szüleivel hajlandó sem vagyok. Annyira zavar az életszemléletük és a folytonos kötekedés, hogy mondtam, hogy én nem kérek ebből.

Esküvőre majd persze meg lesznek hívva, de ennél többet én nem szeretnék velük kapcsolattartás terén. Mi nem tervezünk gyereket, így ennyiből könnyebb dolgunk van, de szerintem a gyereketek a ti értékrendeteket fogja megtanulni és átvenni. Egy gyermeknek a szülei a legelsők és legfontosabbak a világ szemléletük kialakítása alapján.

Az tény, hogy unoka érkezése az port tud kavarni, de ti lesztek a szülei, ha olyan szituáció vagy égkör van, ami szerinted káros lenne a kicsire, bele tudsz avatkozni.

Nekem fordítva van a helyzet, apukám oldalán vannak hasonló kaliberű rokonok. Egyáltalán nem lettem olyan, mint ők. Sőt, kicsiként nem is szerettem, ha látogatóbe mentünk vagy jöttek hozzájuk, mert éreztem, hogy "rosszak".

2022. jún. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Agitál anyósod, hogy tanulj még tovább vagy legyél karrieristább? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Milyen mondattal, szituációban bántott meg? Mert ha panaszkodtál mondjuk, hogy keveset keresel vagy nem becsülnek a munkahelyeden, ő meg tanácsot adott, abba nem látnám ezt bele. Abba sem, ha büszke a másik gyerekére, mert épp lediplomázott vagy előléptették. Vagy nem tudom... :)

Amikor hozzámentél, már akkor is örökre a férjed akartad és szerettél volna gyereket, nem? Változott valami?

2022. jún. 11. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem a családjával kell együtt lenned,hanem a férjeddel! Ha ő normális a többit szard le magasról.
2022. jún. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
24%

Folyamatos mérgező légkor lenne a gyereknek.


En latom pl baratom szuleit(ők meg bántalmazók, nem sznobok)tesojának 3 gyereke van akik rengeteg es a 4 éves gézenguz kisfiut rakenyszerulnek gyakorta leadni az anyosékhoz. A masik kettot a masikhoz. Mert munkanapokon gyakorta nibcs ovi suli, plusz kettesben is járnak nyaralni a párjával stb

Es látom ahogy anyós kínozza a gyereket. Ebben a szellemiségben nő fel ahogy a fiai, akik jelentosen sérültek is a gyerekkoruk miatt.

2022. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
8. Én sem szívelem anyósomat. Két gyerekem van, egyedül vagyok velük, osztán mégse adom le őket neki, pont mert a gyerekek se kedvelik őt. Azért meg ne sajnáljuk már őket, hogy rákényszerülnek, mert elmennek kettesben nyaralni :)
2022. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem a családhoz mész hozzá, hanem a férjedhez. Neked nem kell a nagyon szükségesnél többet velük lenni. Nem kell programokra velük menni. A férjed ha melledet áll, ezt megérti. Gyereket majd viszi a férjed hozzájuk, velük programokra, Neked nem kell ott lenned.
2022. jún. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!