Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Barátnőm nagyon erőlteti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nagyon erőlteti a házasságot, de nem akarok rosszul kijönni belőle?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk 5 éve, kedvelem és el tudnám vele képzelni, jó anya lenne. Viszont zavar hogy sokkal kevesebbet keres. El kellene adnom a jelenlegi lakásom, ha gyereket akarunk és hitellel venni később egy nagyobbat.

Azon gondolkozom, hogy rendben legyen házasság, de akkor alá kell írnia, hogy a bankszámlámon lévő pénzhez semmi köze és ha eladom ezt a lakást és veszek egy nagyobbat, ahhoz sincs jogilag köze és nem lehet semmilyen követelése.

Szerintem ez így fair velem szemben.


2022. aug. 4. 18:58
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
82%
Hagyd el inkább, ezt a nőt nem szereted, sugárzik az írásodból. Ezt amit leírtál mondd el neki is ahogy van, szerintem nem akar majd házasodni és egyet fog érteni a különválásban.
2022. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
78%
Több sebből vérzik a dolog, kár erőltetni.
2022. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Mert? Az elején írtam hogy kedvelem és el tudnám vele képzelni. Ne adjatok olyat a számba amit nem mondtam. Ez csak a racionális része.
2022. aug. 4. 19:03
 4/53 anonim ***** válasza:
58%

Nőként mondom, minden ember magának csináljon gyereket.


Én abszolút nem támogatom azt, hogy egy olyan közös tervbe, mint a gyerekvállalás, csak te szállsz be érdemben anyagilag. Nem ám csak a luxuscikkekre igaz az, hogy addig nyújtózkodjon az ember, amíg a takarója ér... Ha ő nem tudja eltartani a saját gyerekét akár egyedül is, ha ő nem tud neki anyagi biztonságot nyújtani, akkor mire fel akar gyereket? Nincs szükség gyerekre, ha a vele járó felelősséget nem tudja valaki vállalni. Annak pedig része az, hogy anyagilag stabil. Nem gazdag, de azért nem kerül az utcára, ha a párja nincs. De majd biztos le fognak pontozni a momzik.


Szerintem az a fair egy ilyen helyzetben, hogy vagyonszerződés, te majd veszel nagyobb otthont úgy, hogy a meglévőhöz gyűjtesz VAGY ketten vesztek úgy, hogy kihagyjátok a buliból a meglévőt teljesen és nem forgatjátok bele, de akkor a tulajdoni hányad is aszerint alakuljon, ahogy belefizettetek.


Nálunk elég hasonló a helyzet, csak mi egyformán keresünk kb a párommal és nem akarunk gyereket. Van viszont egy örökölt lakásom. A kapcsolat elején egyértelművé tettem, hogy a kapcsolatot illetően mindketten csak és kizárólag azzal a pénzzel gazdálkodjunk, amit itt és most mi megkeresünk és ne a családunk faszáv verjük a csalánt meg a kapcsolat előtti vagyont piszkáljuk bele közös vállalkozásokba és ingatlanokba. A párom szerencsére teljes mértékben egyetértett.

2022. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
94%

Egy szerelmes férfi nem mond olyat, hogy "kedvelem".

Ha nem vagy szerelmes, akkor meg minek házasodni? Most talán azt mondanád, hogy azért, mert jó páros vagytok, jó anya lenne, de ha x év múlva jön egy nő, akiért bolondulsz, és akibe szerelmes leszel, dobhatsz a kukába mindent. Akkor nem fog vigasztalni a házassági szerződés, hiszen a gyereked az anyjával lesz.

Több kell a házassághoz annál, ami most köztetek van.

2022. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

5 Túl van értékelve a szerelem.



4 Értem a gondolatmeneted és teljesen helytálló is, de mégsem értek vele teljesen egyet. Nekem semmi gondom azzal hogy kevesebbet keres. Azzal sem lenne gondom, ha egész életünkben ez így lenne és valamilyen szinten nekem ki van téve vagy én adok bele többet. Egyszerűen csak nem akarom előre a nevére írni minden vagyonom felét, mert ez nem fair velem szemben.

2022. aug. 4. 19:15
 7/53 anonim ***** válasza:
96%

A lakás, ha most a tied, az szerződés nélkül is az marad. AKkor is ha eladod és az árából veszel másikat.


A hitel viszont problémás, mert az házasságban közös, így annak a felét kérheti egy válásnál.

Házasságban pedig közös vagyon van. Azt mégis hogy gondolod, hogy amíg gyesen van, nem lesz pénze? Vagy otthon maradsz te gyesen?


Szerintem se házasodj és gyereket se akarj.

2022. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
87%

6

De ugyanezt mondtam én is, te fasz. Hogy hagyd ki ebből a már megszerzett vagyonod és szerezzetek együtt.

2022. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

7, Szerződésbe azt írsz amit akarsz, ha ügyvéd jóváhagyja hogy ez érvényes.

Miért ne lenne pénze? Meg miért maradnék én otthon? Nyilván amíg otthon kell lennie a gyerekkel én eltartom. Nem a közös kiadásokról van szó, hanem a jelenlegi és a jővőbeni megtakarításaimról, befektetéseimről, számlaértekről.

Nem mondtam egy szóval sem, hogy bármit sajnálnék tőle a hétköznapokban.

2022. aug. 4. 19:28
 10/53 A kérdező kommentje:
8 Miért akarnék a nulláról összerakni 60-70 millát egyedül hogy aztán felezzek? Bolond vagyok én?
2022. aug. 4. 19:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!