Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Barátnőm nagyon erőlteti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nagyon erőlteti a házasságot, de nem akarok rosszul kijönni belőle?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk 5 éve, kedvelem és el tudnám vele képzelni, jó anya lenne. Viszont zavar hogy sokkal kevesebbet keres. El kellene adnom a jelenlegi lakásom, ha gyereket akarunk és hitellel venni később egy nagyobbat.

Azon gondolkozom, hogy rendben legyen házasság, de akkor alá kell írnia, hogy a bankszámlámon lévő pénzhez semmi köze és ha eladom ezt a lakást és veszek egy nagyobbat, ahhoz sincs jogilag köze és nem lehet semmilyen követelése.

Szerintem ez így fair velem szemben.


2022. aug. 4. 18:58
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
20 Ez az általános törvényi szabályozás, de ettől el lehet térni egyedi szerződéssel. Üdv 2022ben.
2022. aug. 4. 20:03
 22/53 anonim ***** válasza:
100%

#20:

Szerintem úgy gondolta, hogy ha a nő szül egy gyereket, és válásra kerül a sor, akkor ő nem rakhatja az utcára a nőt a gyerekkel (mert a nőnek vagy nincs jövedelme vagy keveset keres). Ezért ilyenkor a nőnek joga van a házban/lakásban maradni a gyerekkel és a pasinak kell menni.

2022. aug. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
22 Pontosan.
2022. aug. 4. 20:06
 24/53 anonim ***** válasza:
76%

Nem mondod kerdezo hogy lehet hazassagi szerzodest iratni.. azta


Egy nyomorek vagy. Mert meg gyerek sincs es hazassag sem es azon aggodsz mi lesz ha elvaltok.


Ennek nincs koze a penzugyi tudatossaghoz, csak ahhoz hogy egy penzehes szamito farok vagy.

2022. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
49%

Az a baj, kérdező, hogy még ha senki sem ítél senkinek semmit, a közös tulajdon egy átok.


Nálunk volt olyan, hogy 1/12 részt örökölt valaki a családban egy ingatlanból. Neki az az ingatlan fontos volt és nem akarta kiadni a kezéből. A többi rokon (voltak 4-en) összefogott, hogy eladja az örökséget és pénzhez jusson, de ez az egy hajthatatlan volt. Ott élt a lakásban, botrányosan fogadta a vevőt (nem húzta le a wc-t, pucéran flangált benne, hasonlók). Egy csodálatos, felújított lakás volt, féláron tudták eladni ahhoz képest, amennyit ért és azt is évekkel később, természetesen emberünkkel együtt.


Másik eset 1/3 tulajdonrésszel beköltözött az illető, hiszen joga van hozzá. Már annyit jártak bíróságra, hogy meg lett nevezve konkrétan, hogy a nagyobbik szoba az övé. Ki is használta. Bárki, aki élni akart rajta kívül a lakásban, csak kínlódott. Szándékosan zajongott, tivornyázott, rakta tele lommal a saját felségterületét...



Ismerek olyat, aki a haszonélvezetét tette rá az ingatlanra, hogy ne adják el a lakást, amíg ő nem akarja. Eladták vele együtt, féláron szintén.



Szóval nem. Az a lakás, ahol nem 1/1-ben vagy, nem a te lakásod és ha elmérgesedik a helyzet, ezzel frankón vissza lehet élni.



Az az ingatlan, amid van, jelenleg a tiéd. De ha hozzácsapod azt a pénzt, amit a házasságban megkeresel és veszel egy nagyobbat, az már nem lesz csak a tiéd.

2022. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

24 Miért lennék pénzéhes? Én nem akarom lehúzni, csak annyit szeretnék hogy amit megkeresek az törvényesen is engem illessen. Ennyi és nem több.


25 Miért ha eladom a lakásom, felveszek hitelt és fizetem a törlesztő teljes összegét, plussz a közös kiadások egy nagy részét, akkor sem írhatom bele egy szerződésbe, hogy az az ingatlan 1/1 az enyém? Erről nem vagyok meggyőzve. Házassági szerződéssel tudtommal szinte korlátlanul szabadon lehet dönteni minden vagyon sorsáról.

2022. aug. 4. 20:27
 27/53 anonim ***** válasza:

Sok nő már alapból nem hajlandó házassági szerződést aláírni.

Te beszélgettél már erről a pároddal? Mert az, hogy te kitalálod hogy neked hogy lenne jó, az egy dolog. De mi van ha ő nem akar ilyesmit aláírni?

2022. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:
27 Nyilván minden joga megvan visszautasítani. Akkor nem veszem el. Nem erőszak. Szerintem tőlem se lehet elvárni, hogy belemenjek egy házasságba enélkül.
2022. aug. 4. 20:37
 29/53 anonim ***** válasza:
93%

"Miért akarnék a nulláról összerakni 60-70 millát egyedül hogy aztán felezzek? Bolond vagyok én?"


És ő miért akarná más hitelét fizetni? Házasságban közös vagyon van.


És ő szerinted bolond, hogy lakás nélkül marad? Ha kicsi esze van, keres egy olyan fiút, akivel közösen vesznek lakást és együtt fizetik.


Te meg keress egy gazdagabb barátnőt.

2022. aug. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

#18! A kérdező és párja között eddig se volt érzelmi kapcsolat. A szerelem túl van értékelve szerinte.

Kérdező! Ha neked úgyse számít a szerelem, a pénz viszont igen, akkor miért nem veszel el egy gazdagabb csajt? "Kedvelni" gazdagot is lehet.

2022. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!