Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Barátnőm nagyon erőlteti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nagyon erőlteti a házasságot, de nem akarok rosszul kijönni belőle?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk 5 éve, kedvelem és el tudnám vele képzelni, jó anya lenne. Viszont zavar hogy sokkal kevesebbet keres. El kellene adnom a jelenlegi lakásom, ha gyereket akarunk és hitellel venni később egy nagyobbat.

Azon gondolkozom, hogy rendben legyen házasság, de akkor alá kell írnia, hogy a bankszámlámon lévő pénzhez semmi köze és ha eladom ezt a lakást és veszek egy nagyobbat, ahhoz sincs jogilag köze és nem lehet semmilyen követelése.

Szerintem ez így fair velem szemben.


2022. aug. 4. 18:58
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

Ja, költőpénz. A csaj meg akkor tök jogosan elszámolhat a főzés/mosás/takarítás díjaival. Tudod te mennyibe kerül egy bejárónő? :)

Egyébként nagyon egyszerű. Add el most a lakást, vegyél egy nagyobbat és csak utána házasodjatok. Akkor házasság előtti vagyon a nagy lakás, ami csak a tiéd. Bár őszintén szólva nem csak ezzel a lánnyal nem kéne házasodnod, hanem senkivel sem.

2022. aug. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
42%

Én a nő és anya vagyok. Én is csak házassági szerződéssel fogok házasodni. Mivel nekem a sz@r óvónői fizetésből érdekes mód sikerült félretenni. Párom jobban keres, mégis 3 évi fizetését félre tudtam tenni, ő meg semmit, így nem egyenlő alapokkal indulunk.


Nincs azzal semmi gond, ha valamilyen szinten be akarod védeni a vagyonod. Viszont akkor a hölgy érdekei is legyenek benne. Válás esetén a házból megy, de akkor valamilyen anyagi hozzájárulást kapjon.

Tegyük fel ezt a lakást eladod 30 millióért. További 30 millió hitelt felveszel (még a házasságkötés előtt, így nem közös hitel) és szépen egyedül fizeted. Ha valami elromlik, fel kell újítani stb azt is egyedül fizesd. De ez ne menjen a feleséged vagy a gyermek életszínvonalának a rovására. Jusson rájuk is bőven pénz. Ez esetben válás esetén megy a házból. De a fizetésed minimum 30%-át (egy gyerek esetén) fizesd neki gyerektartás címén. És igen azt is írd alá, hogy a gyermek az anyánál marad válás esetén.

Es akkor fogod tudni fizetni a hitel törlesztőt, rezsit és gyerektartást is? És mellette meg is fogsz még élni?


Amúgy nőként én nem is vállalnék úgy gyermeket hogy később nem tudok neki egyedül normális körülményeket biztosítani. Pontosan annyival szeretnék távozni egy esetleges válás esetén, mint amennyit beleraktam.

2022. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én párom még meg se kért vna de azon izél, hogy mi lesz ha majd szakitunk és a vagyon milyen fontos, én nem akarnék hozzámenni
2022. aug. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen normális szerződést kötni, pláne a mai világban. Ha lesz gyerek, arra is lehet. Már elnézést de amit én szedtem össze azaz enyém, amit együtt, az a miénk. Ennyire egyszerű. Akinek meg nem tetszik, az nem is a kapcsolatért van, hanem a vagyon és pénzért, azaz menjen a f@szba.Én például el sem mondom h mim van, "anyué" minden szóban 😃 Ez nem pénz éhség, nem vagyok balek, h pénzzel vonzam be a párom. Ha kellek neki csupasz picsáv@l is kelljek, ha nem, akkor szintén van hova mennije.... De ha annyira akarja a vagyonomat, dolgozzon meg érte, ahogy én is tettem.

Ami meg a szüleimről marad, ahoz meg pláne semmi köze másnak.

Persze a kapcsolat bizalomról szól, de a mai pénzéhes világban, pénzben nincs se szerelem, s lassan család sem.

Anyagiak, azok külön világ.

Ha együtt szedjük össze az más. .. Ha van gyerek, az megint más, akkor a gyerekre lehet szállítani, szintén szerződéssel. A gyerek, az a gyereked marad, de párod nem biztos h ugyanaz marad.

Nyílván aki párkapcsolattal akar meggazdagodni, az nem így vélekezik.



38N

2022. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%

44


Ezzel csak az a baj, hogy a ygerek anyjától el van várva, hogy ő foglalkozzon sokkal többet a gyerekkel, háztartással, az ő karrierje sínyli meg, míg a másik fél nyugodtan, tehermentesítve tudja gyűjtögetni a saját(?) pénzét.

2022. aug. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
4%

"a ygerek anyjától el van várva, hogy ő foglalkozzon sokkal többet a gyerekkel, háztartással, az ő karrierje sínyli meg" Normális pároknál nem így van.


Amúgy kérdező házassági szerződést ajánlom, teljesen igazad van mondom nőként. Azt írtok bele amit akartok. HA nem megy bele, akkor nem bízhatsz benne, ha bele megy akkor bízhatsz.

2022. aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus nagyarcu h*lyegyerek. Ha a baratno ma nyerne a lotton 300 milliot, akkor gondolom mar holnap nosulnel es eszedbe sem jutna kulonckodni!😍😍😍🤑🤑🤑 Csori csavo...🤢🤮
2022. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
47 De nem fog nyerni. :(
2022. aug. 5. 16:24
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

A lakás és minden házasság előtt szerzett vagyon a sajátod.


Egyébként de, nem szereted te ezt a nőt.


Eleve sokkal kevesebbet keres. Há bmeg, képzeld, ha gyereketek lesz SEMMIT nem keres majd.

2022. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

A költőpénzról pedig csak annyit.


Egy svájci nő írt egy táblázatot házimunkára lebontva / óra / az a bér, amit ha főállásban csinálná, mennyit kapna.

Szakács, takarítónő, ügyintéző (csekkfeladás, levelezgetés a hivatalos szervekkel), futár (a férjének ő hozta el a csomagjait innen-onnan), plusz a háziállatokkal is ő foglalkozott, míg a férj dolgozott stb.


Hát azért a havi 3000+ chf tisztán megvolt. ;), ami egy alap havibér.


Ennyit a költőpénzről.

2022. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!