Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, akad köztetek olyan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, akad köztetek olyan, aki házasság után felvette a felesége nevét? Vagy ha még nem is aktuális, de majd megfontolná?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva eddig azt sem tudtam, hogy létezik ilyen lehetőség. Nem is gondolkodnék el komolyan rajta, megfelelő lenne a saját nevem, viszont pár hete a menyasszonyom családja (apa, anya, nővér, nagynéni - igaz egyszerű gondolkodású prolikról van szó) éppen arról érkezett, hogy nemrég valami noname gagyi celeb felvette a felesége nevét, és hogy ez mennyire nem férfias, hovatovább, bu**s. Majd nagy egyetértésben siránkoztak egy sort, hogy milyen korcs lett a világ, hogy ilyen megtörténhet.


Az én családom véleményét nem ismerem a témában, de mivel ők is hasonló értelmi szinten mozognak, biztos vagyok benne, hogy ők is ugyanígy gondolnák.


Ezek után elgondolkodtam rajta, hogy a házasság után módosítom a nevem.


Mit gondoltok?


2022. aug. 11. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Volt kollégám, aki férfiként kötőjeles formában felvette a felesége nevét és a felesége is ugyanígy az övét.


Mindettől eltekintve, hogy te a jövendő anyósodat-apósodat, sógornődet per egyszerű gondolkodású prolikként aposztrofálod... Majd a saját családodat is "hasonló értelmi szintre" sorolod.... örülj neki, ha bárki hajlandó egyáltalán hozzádmenni.

2022. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem egy ilyen srácot, elég cigányos vezetékneve van, pedig fehér, sokat bántották miatta a suliban, úgyhogy ő úgy van vele, hogyha lesz felesége, felveszi az ő nevét (pl Kalányos Istvánból lesz Nagy István), meg a gyerekei vezetékneve is a nő vezetékneve lesz.
2022. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kollégám, aki a feleségével együtt kötőjelesen felvették egymás nevét meg egy olyan ismerősöm, aki azért vette fel a felesége vezetéknevét, mert az övé hosszú volt és bonyolult és már elege volt, hogy folyton betűznie kell és így praktikusabbnak érezte.

Szerintem hülyeség, amit a menyasszonyod családja mond, ettől senki se lesz kevésbé férfi. Azért mondják, mert nem ez a szokás és jóval ritkább, ami egyeseknek már rögtön azt jelenti, hogy akkor úgy nem is jó és baj van vele.

Nekünk jövőre lesz az esküvőnk és egyikünk se változtat a nevén. A kötőjeles megoldásba amúgy belemennék, ha nem lenne mindkettőnknek hosszú és együtt hülyén hangzó vezetékneve.

2022. aug. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kötőjellel megfontolnám, sőt tetszik is. Egységre utal.
2022. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Amíg élek, nem fogom megérteni hogy miért változtatja meg bárki (férfi vagy nő) a saját személyes nevét, csak azért mert valakivel házasodik.
2022. aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Tény, hogy nem gyakori. Hallomásból ismerek egy ilyen esetet, de ott gáz a férfi vezetékneve és nem akarta, hogy a gyerekei ezt vigyék tovább, ezért ő vette fel a feleségének a nevét.


"pár hete a menyasszonyom családja (apa, anya, nővér, nagynéni - igaz egyszerű gondolkodású prolikról van szó)"

Ha kiderülne számomra, hogy a vőlegényem ilyen stílusban beszél/gondolkodik a családomról, erősen elgondolkodnék, hogy miért vagyok még mindig vele...

2022. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Én is elgondolkodnék. A saját családjáról is ugyanígy amúgy. Szerény srác.
2022. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Régi gyerekkori barátom vette fel a felesége nevét - apja alkoholista volt , nem törődött vele.


Majd elváltak és visszavette az eredetit (?!)


True story

2022. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
5-ös válaszoló vagyok, a kérdésre adtam választ ("mit gondoltok?"), miért nem számít hasznosnak? :)
2022. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen. Neki gyönyörű vezetékneve van, nekem meg ilyen "ezredik Kiss". Szerettem volna váltani régóta már, de nem volt rá okom.
2022. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!