Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, akad köztetek olyan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, akad köztetek olyan, aki házasság után felvette a felesége nevét? Vagy ha még nem is aktuális, de majd megfontolná?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva eddig azt sem tudtam, hogy létezik ilyen lehetőség. Nem is gondolkodnék el komolyan rajta, megfelelő lenne a saját nevem, viszont pár hete a menyasszonyom családja (apa, anya, nővér, nagynéni - igaz egyszerű gondolkodású prolikról van szó) éppen arról érkezett, hogy nemrég valami noname gagyi celeb felvette a felesége nevét, és hogy ez mennyire nem férfias, hovatovább, bu**s. Majd nagy egyetértésben siránkoztak egy sort, hogy milyen korcs lett a világ, hogy ilyen megtörténhet.


Az én családom véleményét nem ismerem a témában, de mivel ők is hasonló értelmi szinten mozognak, biztos vagyok benne, hogy ők is ugyanígy gondolnák.


Ezek után elgondolkodtam rajta, hogy a házasság után módosítom a nevem.


Mit gondoltok?


2022. aug. 11. 14:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%

Úgy gondolom, a név felvétele egyfajta köteléket fejez ki a házasuló felek között, az együvé tartozást kívánják kifejezni. Pusztán dacból, hogy virtuálisan a középső ujjad mutasd másoknak, nem érdemes felvenni, ez ellentétes a házasság egész szellemiségével.


Egyébként objektíve semmi probléma nincs az új divattal, hagyni kell mindenkinek, hogy éljen a névválasztás szabadságával.


#1 #6 Mégis mi itt a probléma?


Ha a szerelmes párok esetén nem is szerencsés, ha jelentősen eltér az intelligenciaszintjük, műveltségük, a családtagokat nem lehet ilyen téren megválogatni.


Miért ne gondolhatná bárki azt a jövendőbelije családtagjairól, hogy hülyék, főleg, ha rászolgáltak (nyilván a konkrét esetben ezt nem tudjuk kizárólag a kérdező által leírtakból megállapítani, de ha igazak az állítások, valószínűleg így van)?


Más téma, de az én családtagjaim pl. mindannyian elhízottak, és nem is tesznek semmit azért, hogy ez ne így legyen: a belsőségek meg a vörös húsok napi szintű vendégek az asztalon, sport annyi volt, amíg elmentek gyalog bevásárolni, de amióta lehet házhoz rendelni, ennek is annyi.


A férjem ezzel szemben vegetáriánus és rendszeresen sportol, ennek megfelelő a fizikuma is - noha a családommal tisztelettudóan, intelligensen viselkedik, biztos vagyok benne, hogy magában meg van a maga lesújtó véleménye a családom által képviselt életformáról, aminek adott esetben mások előtt talán hangot is ad. Ettől még nem tisztelem és szeretem kevésbé.

2022. aug. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi a férjemmel felvettük egymás nevét kötőjelesen. Imádjuk. Rendszeresen kapunk visszajelzéseket, hogy ez milyen ritka, különleges, romantikus, szép, vagy érdekes.

Számunkra ez az összetartozásunkat, egységünket fejezi ki. Azóta is jó érzéssel, büszkeséggel tölt el minket aláírni valahol a nevünket :)

2022. aug. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
23%

"Mégis mi itt a probléma?"


Nekem az lenne a probléma, hogy elvárom, hogy a párom tisztelettel beszéljen azokról az emberekről, akik felneveltek. Akkor is ha kevésbé tanultak vagy kevesebbet keresnek. Mert ők a szüleim. Túl azon, hogy "prolizni" általában pont, hogy a mélyen "prolik" szoktak, de valahol engem is, a származásomat is minősíti, ha a családomról így gondolkodik.

2022. aug. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire esne jól a szuleidnek ha megvaltoztatnad a vezeteknevedet? Vegulis tőlük kaptad. Én nő vagyok és utólag anyám mondta el, hogy apám mennyire őrült, hogy én is, a nővérem is meghagytuk a nevunkben a saját vezeteknevunket is.
2022. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%
Igen az én férjem 😀Mivel az exe nem volt hajlandó leszedni a nevet, inkább felvette az enyemet😂Mondjuk sosem fogom megérteni miért akar valaki xyné maradni , ha elváltak ! És meg így ismerkedni ....
2022. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%
#15 Én pl. azért maradtam "xyné", mert semmi kedvem nem volt az ezzel kapcsolatos adminisztrációval foglalkozni, értelmét sem láttam. Szerencsére az ismerkedés soran ez nem jelentett gondot, hiszen olyan kérdésről van szó, ami az átlag férfiember érdeklődésén kívül esik.
2022. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
16#Amikor fel kellett venni a x net akkor gondolom volt kedved az adminisztrációs dolgokkal foglalkozni!?Vicc
2022. aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!