Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan változtathatok ezen? M...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtathatok ezen? Mindig mást választ helyettem.

Figyelt kérdés

A férjemmel hónapokkal ezelőtt elterveztük, hogy karácsony előtt átmegyünk a legközelebbi nagyobb városba, hogy romantikusan eltöltsünk együtt egy napot. Jégkorcsolyázás, adventi vásár nézegetés, mozizás.. ilyesmi.

A szüleivel eléggé jó kapcsolatot ápolunk, ami nekem néha sok is, mert nincsenek tekintettel a magánéletünkre. Szó nélkül beállítanak, elvárják az egész napos látogatásokat, mindenhová elvitetik magukat velünk, szóval ritka, hogy kettesben lehetünk. Se hétvégénk, se szabadnapunk nincsen. Utoljára nyáron, titokban jutottunk el a Balatonra egy pár órára, de akkor is folyamatosan telefonálgatott a családja. Igen, mindenki. A férjemnek már többször is szóvá tettem a nemtetszésemet, a szüleinek pedig finoman és kedvesen utaltam rá, hogy ilyen körülmények között ne is álmodozzanak a hőn áhított unokáról.

Erre pár nappal a randink előtt közli velem a kedvesem, hogy anyuka is jönne velünk, de kb. egy hónappal később, mert neki nem jó az időpont. Addigra már azt a filmet sem fogják vetíteni, ami kifejezetten érdekelne minket. Aztán csodálkozik, hogy elsírom magam.

Emlékszem, az esküvő előtt volt egy olyan mondatom, hogy vegye feleségül az anyját. Azt hittem, hogy minden más lesz, miután egybekeltünk.

A bántalmazó apám csinálta mindig ezt: ígérgetett szép szavakkal, aztán jól pofára ejtett meg még le is húzott.


Nem akarok elválni. Boldog és kiegyensúlyozott életre vágyom a férjemmel, mert egyébként mindenben harmonizálunk. Csak úgy érzem, hogy a folyamatos családi jelenlét megöli a kapcsolatunkat.

Ezért kérdezem, hogy milyen megküzdési stratégiákat ismertek? Ha voltatok hasonló helyzetben, mi segített vagy ártott?

Hogyan beszéljek velük úgy, hogy ne érezzék "túlreagálásnak" a kiborulásomat?



2022. dec. 20. 15:37
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy elmegy velem, de aztán januárban is az anyjával ugyanarra a 3 órás filmre. Wtf. Esküszöm, ha még csak ez lenne az egyetlen problémám, nem is akarnék eret vágni. Minden spórolt pénzemet erre a nyomorult házra költöttem, mert a családjától kaptuk azért cserébe, hogy ne adjuk el. Gyűlölöm a kezdetektől fogva úgy, ahogy van, de olyan semmitérő a fizetésem, hogy albérletről mégcsak nem is álmodhatok.
2022. dec. 20. 16:12
 12/36 anonim ***** válasza:
93%
Legalább kaptál tulajdonjogot a házba? Vagy más vagyonát gyarapítottad a spórolt pénzeddel.
2022. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a tanulságokat levontad, hogy egyetlen házasság sem ér ennyit. Az olyan meg főleg nem, ahol már az esküvő előtt is nagy problémák vannak. Sajnos nagyon naiv kislányka vagy még mindig. Én bizny addig gondolkodnék és tennék, amíg ebből a családból elkerülnék. Szépen kihasználták azt, hogy ennyire buta voltál anno.
2022. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Nyilván megbíztam benne. Szerencsére a becsületességben eddig nem kellett csalódnom, de azt hiszem, erről még beszélnem kell vele. Pár hete szóba jött a válás. Egyelőre csak vicc téma, de minél többet emlegeti, annál inkább elbizonytalanít...
2022. dec. 20. 16:26
 15/36 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincs miért megbíznod benne!
2022. dec. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, hogy nagyon naiv vagy. Megbízni ezekben? Lehet inkább címeres ökör, bocs.Válásnál megtudnàd az biztos, milyen becsületesek.....
2022. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Igazából, amíg ismerkedtünk - évekig -, nem nagyon volt ilyen gondom. Sőt, a férjem is életképesnek bizonyult. Azonban, amikor az esküvőnket kellett megszerveznem, anyuka elkezdte telebeszélni a fejemet az elképzeléseivel, amik nyilván szöges ellentétben álltak az enyémekkel. Először csak mini idegösszeomlást kaptam, aztán már csak mosolyogtam és bólogattam, és úgy intéztem, hogy nekem meg a páromnak jó legyen anélkül, hogy túlságosan beavatnám a szüleit. Aztán az lett a vége, hogy miattuk a templomi része elmaradt a ceremóniának.

Nagyon csalódott vagyok.

2022. dec. 20. 16:37
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
De van tulajdonjogod a házban?
2022. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudunk veled mit kezdeni mi sem. Ott volt egy nagyon negatív előjel a házasság előtt, de te fittyet hánytál rá. Itt van a következménye. Mostmár vagy tűrsz, vagy lelépsz. A férjednek teljesen tökéletes, hogy a szülők is benne vannak a házasságotokban teljes mértékben. Csoda, hogy még a szexben nem akartak eddig résztvenni.
2022. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Addig lépj amíg nincs gyerek. Onnantól sokkal nehezebb lesz újrakezdened az életed
2022. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!