Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan változtathatok ezen? M...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtathatok ezen? Mindig mást választ helyettem.

Figyelt kérdés

A férjemmel hónapokkal ezelőtt elterveztük, hogy karácsony előtt átmegyünk a legközelebbi nagyobb városba, hogy romantikusan eltöltsünk együtt egy napot. Jégkorcsolyázás, adventi vásár nézegetés, mozizás.. ilyesmi.

A szüleivel eléggé jó kapcsolatot ápolunk, ami nekem néha sok is, mert nincsenek tekintettel a magánéletünkre. Szó nélkül beállítanak, elvárják az egész napos látogatásokat, mindenhová elvitetik magukat velünk, szóval ritka, hogy kettesben lehetünk. Se hétvégénk, se szabadnapunk nincsen. Utoljára nyáron, titokban jutottunk el a Balatonra egy pár órára, de akkor is folyamatosan telefonálgatott a családja. Igen, mindenki. A férjemnek már többször is szóvá tettem a nemtetszésemet, a szüleinek pedig finoman és kedvesen utaltam rá, hogy ilyen körülmények között ne is álmodozzanak a hőn áhított unokáról.

Erre pár nappal a randink előtt közli velem a kedvesem, hogy anyuka is jönne velünk, de kb. egy hónappal később, mert neki nem jó az időpont. Addigra már azt a filmet sem fogják vetíteni, ami kifejezetten érdekelne minket. Aztán csodálkozik, hogy elsírom magam.

Emlékszem, az esküvő előtt volt egy olyan mondatom, hogy vegye feleségül az anyját. Azt hittem, hogy minden más lesz, miután egybekeltünk.

A bántalmazó apám csinálta mindig ezt: ígérgetett szép szavakkal, aztán jól pofára ejtett meg még le is húzott.


Nem akarok elválni. Boldog és kiegyensúlyozott életre vágyom a férjemmel, mert egyébként mindenben harmonizálunk. Csak úgy érzem, hogy a folyamatos családi jelenlét megöli a kapcsolatunkat.

Ezért kérdezem, hogy milyen megküzdési stratégiákat ismertek? Ha voltatok hasonló helyzetben, mi segített vagy ártott?

Hogyan beszéljek velük úgy, hogy ne érezzék "túlreagálásnak" a kiborulásomat?



2022. dec. 20. 15:37
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlik, itt nem lesz gyerek. Az apja bántalmazó és a másik unoka előtt is képes rálépni az asszony kezére, hogy fitogtassa a hatalmát. Fél is tőle a pici. Szerencsére ritkán találkoznak, de aggódom, hogy mi lesz belőle, ha felnő, mert abban a családban is látom ezeket a mintákat.
2022. dec. 20. 17:01
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha rajtam múlik, itt nem lesz gyerek.

Rajtad múlik. Nincs "ha"

2022. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Húú, de naov Vagy.Miből gondoltad, hogy ha eplvesz más lesz? Ilyen nincs.Nem anyósod a gond , hanem a férjed.Ilyen a mesébe nincs, hogy tulajdon jog nélkül csak úgy beleteszed a pénzed.Ennyire butus nem lehetsz.Vagy még is ezek szerint.Amennyiben értéknövelő!!! (nem állagmegóvót)dolgot csináltatok a házon, akkor mákod van, mert tulajdon jogod keletkezett rajt automatikusan.Reméljük ezt elismeri és kifizet, ha nem akkor perre kell menni.Ebből úgy is válás lesz, ez így nem házas élet.
2022. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Nem tudná elsumákolni a kifizetésemet, még ha akarná sem, mert mindenről számlát kértem a nevemre.


Egyébként messzire akartam költözni vele, pár évig külföldön dolgozni, hogy aztán saját házat vehessünk. Most már emlékszem, hogy akkor is az volt a válasza, hogy "mi lesz akkor anyámmal?" Felnőtt, egészséges, dolgozó asszony. Mégis mi lenne vele?! :,D

2022. dec. 21. 07:32
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, most kell lépned. Hidd el nekem, a legtöbb amit adhatsz magadnak, az az idő. Az elvesztegetett éveket soha nem kapod vissza. A helyzeted viszont nem lesz jobb. Az anyósod nem lesz mindig egészséges, dogozó nő. Onnantól még sokkal rosszabb lesz
2022. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Senior Séf ***** válasza:
39%
A férjed még mindig anyucipicifia.
2022. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Lépj ki ebből a kapcsolatból, csak egyre rosszabb lesz. Most még fiatal vagy, de higgyèl nekem,nagyon fogod sajnálni valamikor az elvesztegetett időt. Felszabadító érzés lesz beinteni a párodnak. Egy életed van, tudom, mit beszélek.
2022. dec. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Talán, ha az anyja meghal változik a helyzet, de igazából megváltozni sose fog. H
2022. dec. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Szeretem az anyját. Nagyon kedves velem, nem akarom, hogy fiatalon haljon meg. Ráadásul nem csak ő, hanem az egész családja tapadós. Az apja szerintem még többször is szokott telefonálni valamilyen ürüggyel, csak hogy lásson minket. Párszor már felkenődött a zárt kapura, amikor hétvégén, kora reggel érkezett bejelentés nélkül. Itt nőtt fel, sejtettem, hogy ez még gondot fog okozni, ezért is tiltakoztam, amikor a férjemre kezdték el rátukmálni a házat.

Tény, hogy kérés nélkül is sokat segítenek. Viszont nem értem, mit élveznek ennyire egymás fenekének a szagolgatásában. Szinte minden nap találkozunk, de ez sem elég nekik. Olyan, mintha szülői felügyelet mellett lennénk házasok. Esküvő után havonta 2-3 együttlétnél még nem volt több. Azokat is úgy kell megszervezni, mások idejéhez igazítani. Kínkeserves az egész, nem is nagyon izgat. Utólag jól esik, de ha nem rendezem el... Volt egy időszak, amikor annyira felment bennem a pumpa, hogy egy látogatást konkrétan azzal a kijelentéssel zártam, hogy holnap egész nap szexelni fogunk, ezért ne zavarjanak. Nem nagyon hatotta meg őket.. el sem pirultak, sőt alkudozni kezdtek az idővel. Fel nem foghatom, miért gondolják, hogy nekünk 10 perc mindennel együtt elég, elvégre nem vagyunk nyulak.

2022. dec. 22. 09:34
 30/36 A kérdező kommentje:

Ma lett volna a randink. Amikor elhívott, még vissza is kérdeztem, hogy biztosan megengedhetjük-e magunknak, mire bizonygatta, hogy ne aggódjak, addigra meglesz az év végi bónusz. A bónusz meg is jött, de ő nem nagyon készült fel. Vártam, hogy majd megbeszéljük, hogy mikor indulunk, akar-e egyáltalán moziba menni vagy inkább csak korcsolyázna? Teljes bizonytalanságban hagyva engem mindenre csak a száját húzta.

Engem őszintén érdekelt a véleménye, ezért megkérdeztem, hogy mégis mit akar tőlem vagy úgy egyáltalán az életben? Mert nekem már elegem van abból, hogy titkolóznunk kell a családja előtt, amikor kettesben akarunk tölteni egy kis időt. Mintha nem is házasok lennénk. Ma is alig futottunk össze velük, már kérdezgették, hogy az ünnepek alatt melyik napokon érünk rá. Kettőnél többen el sem lehet férni a konyhájukban, de azért menjünk "segíteni a főzésben" (kerülgetni egymást), meg akkor gondolom már mást is kitalálnak, nehogy egy nap alatt le lehessen tudni a munkát, amit ők is probléma nélkül képesek lennének elvégezni. Meglepődnék, ha egyszer az életben valóban olyasmihez kérnének segítséget, amit sehogy sem tudnak megoldani.


Azt hittem, legalább velem örömmel tölti az idejét, nem csak kötelességtudatból. Végül benyögte, hogy még a film első részét sem látta végig meg nem is érdekli a folytatás, de nézzük meg, mert én látni akarom. Aztán majd a következő hónapban elmegy rá az anyjával is. Mondtam neki, hogy vetítenek más filmeket is, amiket megnézhetne vele/velünk. Aztán arra jutottunk, hogy én egyedül is el tudok menni moziba. Lefoglaltam magamnak a jegyet, ő meg nézze meg azt a hülye filmet az anyjával, sőt, b@ssza is meg nyugodtan, de nekem ne sajnáltassa magát, mert azt nem bírom. Ha legközelebb randizni akar velem, kap harminc évet megszervezni. Nem tudom, addigra hol leszek, de ha sikerül neki leegyeztetnie a családjával, akkor elmegyek rá megtapsolni érte. Egy darabig azt hitte, hülyéskedek. Azt mondta, hogy szeret, de közben rám akarta fogni, hogy megkattantam. Lényegében össze-vissza hadovált. Megmondtam neki, hogy én így nem megyek vele sehová. Nem tetszett neki.

Nevetséges, hogy már egy rohadt mozizásból is ekkora ügyet kellett csinálni.


Soha sehova nem jutunk el a családja miatt és nem érti meg, hogy én vele akarom leélni az életemet, neki mondtam igent, nem pedig az apjának, az anyjának, a nagyijának vagy a testvérének. Csak neki és igazságtalan, hogy ebben a zsúfolt házasságban én vagyok a legutolsó.


Egyszer azt ígérte, hogy ha már elköltöztünk, mindössze egy-két hetente fogjuk látogatni őket, és elmegyünk évente egy-két helyre... de ahogy telt az idő, csak a listánk lett egyre hosszabb.

2022. dec. 22. 19:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!