Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan változtathatok ezen? M...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtathatok ezen? Mindig mást választ helyettem.

Figyelt kérdés

A férjemmel hónapokkal ezelőtt elterveztük, hogy karácsony előtt átmegyünk a legközelebbi nagyobb városba, hogy romantikusan eltöltsünk együtt egy napot. Jégkorcsolyázás, adventi vásár nézegetés, mozizás.. ilyesmi.

A szüleivel eléggé jó kapcsolatot ápolunk, ami nekem néha sok is, mert nincsenek tekintettel a magánéletünkre. Szó nélkül beállítanak, elvárják az egész napos látogatásokat, mindenhová elvitetik magukat velünk, szóval ritka, hogy kettesben lehetünk. Se hétvégénk, se szabadnapunk nincsen. Utoljára nyáron, titokban jutottunk el a Balatonra egy pár órára, de akkor is folyamatosan telefonálgatott a családja. Igen, mindenki. A férjemnek már többször is szóvá tettem a nemtetszésemet, a szüleinek pedig finoman és kedvesen utaltam rá, hogy ilyen körülmények között ne is álmodozzanak a hőn áhított unokáról.

Erre pár nappal a randink előtt közli velem a kedvesem, hogy anyuka is jönne velünk, de kb. egy hónappal később, mert neki nem jó az időpont. Addigra már azt a filmet sem fogják vetíteni, ami kifejezetten érdekelne minket. Aztán csodálkozik, hogy elsírom magam.

Emlékszem, az esküvő előtt volt egy olyan mondatom, hogy vegye feleségül az anyját. Azt hittem, hogy minden más lesz, miután egybekeltünk.

A bántalmazó apám csinálta mindig ezt: ígérgetett szép szavakkal, aztán jól pofára ejtett meg még le is húzott.


Nem akarok elválni. Boldog és kiegyensúlyozott életre vágyom a férjemmel, mert egyébként mindenben harmonizálunk. Csak úgy érzem, hogy a folyamatos családi jelenlét megöli a kapcsolatunkat.

Ezért kérdezem, hogy milyen megküzdési stratégiákat ismertek? Ha voltatok hasonló helyzetben, mi segített vagy ártott?

Hogyan beszéljek velük úgy, hogy ne érezzék "túlreagálásnak" a kiborulásomat?



2022. dec. 20. 15:37
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Válás.
2022. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy így alakult, de aa boldogságod kulcsa innentől te magad vagy. Lehet első körben a különköltözés segíthet, de valószínűleg te leszel a rossz. Válás lesz ebből. Ha te huszadrangúnak érzed magad a házasságodban, és a párod erről nem képest tudomást venni, sőt te vagy hülyének beállítva. Egyet jegyezz meg, egy férfi SOHA nem változik meg. Ha anyupicifia az is marad.
2022. dec. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Attól félek, igazat kell adnom nektek.

Miután este bocsánatot kért, felajánlotta, hogy bár munkaügy miatt kereshetik, ezért nem jön be velem a vetítésre, de azért elvisz a moziba és akkor ez ilyen pótrandiféleség lesz. Úgy gondoltam, ha ezzel vezekelni akar, és aztán tartja azt a megállapodást -mert sikerült kompromisszumot kötnünk-, hogy hetente egy hétvégi napot kettesben töltünk és havonta egyszer randizunk, a maradék idejét pedig úgy osztja be, ahogy akarja, akkor legyen szent a béke.

Aztán ma délután, alighogy elindultunk volna, összefutottunk anyucival, hogy haza tudjuk-e vinni munka után, mert nincsen nála bicó és mindenki elfoglalt. Mondtuk, hogy sajnos éppen mi a dolgunk, majd az én egyetlenem gyorsan hozzátette, hogy ha engem már kirakott a mozinál úgy 40 km-rel arrébb, akkor visszajön érte, aztán a vetítés végére értem is.

Gondolom, ilyen érzés, amikor izomból gyomorszájon rúgnak és még jól meg is köpködnek.

Az a durva, hogy még ő volt meglepődve, amiért üvölteni kezdtem vele a kocsiban, immár négyszemközt. (Soha nem kiabáltam még a jelenlétében.) Mert, miért fáj nekem, ha egyébként a boltok bejárásán kívül amúgy sem lenne jobb dolga. Persze, tök logikus döntéshozatal nagy távolságokban össze-vissza kocsikázni, miközben folyton azt hallgatom tőle, hogy spórolnunk kell, és bár nem sajnálom az anyjától, de gusztustalannak tartom, hogy a békülésünk után az első adandó alkalommal rohan a füttyentésre. Emlékeztettem rá, hogy egyedül is el tudnék menni a vetítésre, és még nincsen késő buszra szállnom, de ragaszkodott hozzá, hogy ő most már minden áron elvisz. Természetesen folyamatosan csörgött a telefonja, mert hirtelen minden családtagjának akkor jutott eszébe valami. Félúton jártunk, amikor egy útlezárás eldöntötte helyettünk, hogy le fogjuk késni a filmet, szóval megkértem, hogy forduljunk vissza az anyjáért, legalább neki ne kelljen szívnia, mert tényleg messze lakik. Ám a férjem hajthatatlan volt. Így hát az lett a kirándulás vége, hogy veszekedve végigbaktattunk a derűs napsütésben a többnyire zárt adventi vásáros bódék között, meg beugrottunk egy boltba ajándékért a szüleinek(!), majd némi gyorskajával a hátsó ülésen elindultunk hazafelé.

Még volt mersze megkérdezni, hogy tetszett-e a program. Mivel nem örült a válaszomnak, ezért a szememre vetette, hogy az én hibám is, hogy nem töltünk együtt több minőségi időt, mert nem szervezek randikat. Hoppá! Azok sem sikerülnek, amiket ő ajánl, de sebaj. Akkor legközelebb a párterápián találkozunk.

Viszont ennél többet már nem adhatok neki. Kimerültem.

2022. dec. 24. 00:14
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Az nem randi, hogy kitesz a moziba te meg nézd egyedül a filmet. A randi a közös élményeken alapul. Szóval elég megalázó dolog ezt randinak hívni. Ilyen nesze semmi... Gáz a férjed.
2022. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Szetintem ezt a párterápia sem fogja megoldani.Annyira nem érzi a probémát.
2022. dec. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Amugy minden irasodbol sut, hogy mennyire konfliktuskerulo vagy.

Neked van igazad, ez egyertelmu, de a kerdest is ugy tetted fel, hogy az a celod, hogy OK NE EREZZEK TULREAGALASNAK, amit mondasz.

Tipikus konfliktuskerulo magatartas az is, hogy "uvolteni kezdtel" vele a kocsiban, pedig meg "soha nem kiabaltal". Nyilvan van amikor betelik a pohar, de egeszseges esetben ez par nap/het alatt megtortenik, nem pedig evekig gyujti magaban az ember a serelmeket. EZERT volt meglepodve a kocsiban a ferjed, csak szolok.


Nalam ez ugy nezne ki, hogy harom ilyen keretlen latogatas utan megmondom, hogy akkor latogatasbol ennyi eleg volt, a ferjem mehet hozzajuk, vagy amit akar. Mindenesetre soha nem hagynek senkit igy a fejemre noni, de nem is mennek hozza ilyen pasihoz. Mi az, hogy nincs hetvegetek? Hihetetlen, komolyan.

2022. dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!