Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy éled meg ha a párodnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy éled meg ha a párodnak nem veled lesz az első gyereke, és házassága? Ha neked ez lesz az első?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 08:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
84%
Kíváncsi leszek.
2023. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Engem le lehet pontozni, “uj no” vagyok. Bar nem annyira uj, lassan 3 eve vagyunk egyutt es hamarosan ossze is hazasodunk.

A parom normalis volt az exevel, tulsagosan is, sok mindenben segitett ami nem is a gyerekkel kapcsolatos volt, sokszor ugraltatta paromat, sokszor vesztunk ossze emiatt. Mondanom sem kell, o nem olyan apa, aki egy fillert nem fizet es soha nem latja a gyereket, eppen ellenkezoleg. Ezt azert mondom, mert egy masik kerdesnel lehurrogtak, miszerint ez lenne az alap; amit en tudok is, nem erre akarok kilyukadni, hanem arra, hogy a mi esetunkben az anya volt a verszivo/penznyelo/szarkavaro es a tobbi. Tehat nem mindig az exferj a szemet mocskos sunyi fillerbaszo ahogy itt a tobbseg allitja, van amikor az exasszony az akivel nem lehet szot erteni.

Szinten egy masik kerdeshez irtam, ha valoban osszekotne az elvalt szuloket a kozos gyerek, nem valtak volna el. Valo igaz, halalukig a gyerek szulei maradnak, de ennyi, ez nem jelent szoros koteleket. Lehet a kovetkezo hazassaguk sokkal boldogabb lesz es/vagy sokkal tovabb is fog tartani most mondok egy peldat, ismerosom masfel evig volt egyutt a parjaval, szuletett egy gyerekuk, de kulon vannak mar 6 eve es a kislanyuk nem is emlekszik, hogy a szulei valaha is egyutt voltak, eppen ezert nem is igenyli.

En azt vallom, sokkal jobb ugy felnoni, hogy bar a szuleink kulon vannak, meis boldogok -akar uj parral, akar egyedul. Nekem ez nem adatott meg, a szuleim ‘85 ota egyutt vannak, megis ugy nottem fel, hogy martak egymast, veszekedtek, apamnak alkohol problemai vannak a mai napig, anyam meg ettol lett idegbeteg. Inkabb valtak volna el meg idoben.

2023. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
42%

Valo igaz, halalukig a gyerek szulei maradnak, de ennyi, ez nem jelent szoros koteleket.


:D:D:D


14:32-es, majd térj vissza erre a kérdésre akkor, amikor a közös gyerek is meglesz, és annk valamilyen életeseményét torpedózza meg a nagy gyereken keresztül anyuka, amikor a közös nyaralást b..a el, mert kavar, vagy a gyerek kezelhetetlen, és ezzel mérgezi a hangulatot, amikor nem tudod azt megvenni a közös gyereknek, amit akarsz/kellene, mert a nagynak is kell valami, ami elviszi a pénzt, vagy csak a nagy ballagásán kell agyali, mert az ex téged nem tűr meg, de a gyerek apjának mennie kellene, a testvérrel mi legyen, stb. Amikor azon az alapon, hogy amaz is a gyereke, ugyanúgy, mint a tiétek, őt is vinni kell, venni kell neki, hozni kell, stb. majd mindent igazítani kell az ex és annak a gyereke igényeihez is... Majd amikor belőled is előjön az anyatigris, és mindent, amit a másik kölök irányába tesz a párod, azt a sajátodtól való elvételként éled meg, na akkor lesznek itt szép szituációk!

2023. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

#23: hat, terjunk vissza ezekre 5-10-15 ev mulva. A kisfiu 8 eves lesz, a mi kozos gyerekunk pedig meg sem szuletett meg. Igazad van, nem tudom, hogy fogom kezelni ezeket a szitukat. Az biztos, hogy a parom nem tehet kulonbseget a ket gyereke kozott, hiszen mindketto az ove lesz, annyi kulonbseggel, hogy mas no szulte oket, ami inkabb nekunk (marmint nekem es az exnek) lesz szamottevo kulonbseg.

Egyebkent en a gyereket teljesen elfogadtam, kisebb-nagyobb problemak vannak vele, ugyanugy mint a tobbi gyerekkel. Az anyjaval pedig, ahogy emlitettem, sokkal tobb. Es itt visszakanyarodnek arra a mondatomra, hogy nem mindig az apuka a lehuto szemetlada. Nekem szemely szerint megdobbento olvasni azokat a kerdeseket, ahol az exfeleseg teljesen jogosan akad ki a 20ezres gyerektartason, vagy azon, hogy az apa megint nem hivta fel a gyereket, pedig ket hete igeri. Szerencsere a parom nem szunt meg apanak lenni, csak ferjnek, es ez nagy kulonbseg. De en befejeztem a magyarazkodast, nincs szuksegem arra, hogy megint lehordjanak engem mindennek es kapjam privat uzenetben a mocskolodast.

2023. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekek, elolvasva a kommenteket, tudom, hogy miért kerültem mindig is az elvált, gyerekes apukákat. Nem lenne lelkierőm hadakozni az ex feleséggel és elfogadni ezt. Nyilván biztos van, ahol minden jól működik, és normális az új nő, meg volt nő is, de ez ritka, mint a fehér holló.


21 éves vagy, nagyon fiatal, keress olyat aki korban jobban hozzád illik. Egy ilyennel meg ráérsz bszakodni 35-40 évesen, ha úgy hozza a Sors.

2023. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
80%

16:36-os Ne magyarázkodj kérlek! Nincs miért!

Én is leírtam a pozitív történemet és meglátásomat, de itt továbbra is csak kárognak az emberek. Nem tudom miért kell előre a falra festeni az ördögöt.. Ezek az emberek nincsenek is ebben a szituációban, lehet soha nem is lesznek de ők a nagy tapasztalatukkal okosítanak mindenkit mi ,hogy lesz. Az ilyen emberek szoktak általában pofára esni előbb-utóbb aki azt hiszi problémamentes élete lesz mindig! Vicces!

Ennyi erővel akkor csak jómódú férfival álljunk össze mert manapság egy bocsánat de bolti eladóval vagy furgonossal ilyen infláció és drágaság mellett aligha fogsz elmenni nyaralni, meg mindent is megvenni a gyereknek mert örültök ha kaja lesz az asztalon és a kötelezőket kifizetitek! Szóval ezt "az én gyerekem kevesebbet fog kapni, meg vinni kell a másikat is nyaralni" téma elég bicskanyitogató. Örülj neki ha nyaralni mehetsz a mai világba és nem otthon gubbasztasz 40 fokban! Ne az legyen már a legnagyobb bajod ,hogy egy másik kisgyermeket is visztek aki a te gyereked (fél)testvére. Nem tudom megint miért kell ennyire lesarkítani a dolgokat? Nyilván egy elvált férfi megfogja mondani az elején és tisztázni fogja ,hogy tud-e vállalni közös gyermeket veled, vagy a keresetéből csak azt az egyet tudja eltartani aki már létezik és felelősségel van érte. Innentől el lehet dönteni a nőnek ,hogy vele marad-e vagy sem. Ha meg van minden körülmény ahhoz ,hogy bátran bevállaljatok egy közös gyermeket és a meglévőt is eltudja tartani a férfi akkor mi a probléma? Ja, semmi csak megint eszeveszettül írogatunk de nem gondolkozunk. Ha van olyan anyagi háttér, akkor mit izgultok ,hogy a ti gyereketek kevesebbet fog kapni mint a másik? Ha pedig egy nő látja ,hogy egy férfi nagy nehezen köhögi ki a gyerektartást és épp ,hogy megél akkor nyilvánvalóan nem fog a nő tervezni vele, így a veszély sem fenyegeti ,hogy az ő gyerekének nem jut. Ha pedig ennek ellenére is kell a kapcsolat akkor valószínűleg elfogadta a helyzetet. Egyébként pedig nem gondolnám ,hogy egy normális szülő az egyik gyerekét jobban szeretné és több mindent adna neki mint a másiknak, ez édestestvéreknél sincs így szerintem, ha pedig így van az nagyon-nagyon szomorú dolog!


A ballagásra visszatérve és az egyéb eseményekre pedig csak annyit tudok hozzáfűzni ,hogy ez azon is múlik ,hogy a felek hogyan váltak el. Ha közös megegyezéssel mert nem működött, akkor általában az ex normális lesz az új nővel/férfival, hiszen nincs oka az utálatra, ahogy ez nálunk is van. Nem vagyunk barátnők, de ha megyünk a gyerekért normális hangvétel van köztünk, és látja ,hogy a gyerek nekem is mennyire örül. Az pedig hogyha megcsalták, elhagyták és az a nő billeg ott az eseményeken akivel csalták persze ,hogy nem nézi jó szemmel és szájízzel.


Mellesleg szerintem egy karakán valamire való férfi aki nem csicskul az exnek az kifog állni a társa/felesége mellett ,hogy az eseményeken neki is van helye mellette, főleg ha a gyerekkel is jó viszonyt ápol.


Kicsit gondolkozzunk már mielőtt fröcsögünk! Továbbra is el lehet gondolkozni ,hogy mivel jobbak az olyan férfiak akik titokban csalják a barátnőjüket vagy épp megalázó módon a hátuk mögött írogatnak nőknek? És hány ilyenről tudok én is! Nálam azonnal tiltás az olyan férfi akinek látom ,hogy barátnője/családja van és a képeimre írogat mennyire megbszna!

2023. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
90%

21 évesen ebbe nem volna szabad belemenni. Kár lenne a fiatal éveidet elpazarolni.

N

2023. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit gondolkozzunk már mielőtt fröcsögünk!


Kedves 17:09-es! Véleményt kérdeztek. Azért, mert neked - itt is láthatóan - fehér hollóként jó a tapasztalatod, attól még másnak nem biztos. Az, hogy ezt a véleményeként itt többen is leírták, miért lenne fröcsögés? Teljesen természetes, hogy mindenki magából indul ki, és azt hiszi, hogy ha ő normális, akkor majd más is az lesz, kb mint a Kresz: ha én betartom, mási is betartja. Csak sajnos ez marhára nincs így. Nekem aztán mindegy, mit csinál a kérdező, de nyilván neki is megvannak a maga kétségei teljesen jogosan, és a tapasztalatok nem azt támasztják alá, hogy alaptalanul, és 21 évesen, tiszta lappal, és nem túl sok tapasztalattal a háta mögött kár érte, hogy ilyesmibe akar belevágni, mikor bőven találhatna olyat, akivel

nem kell lenyelnie azt, hogy soha nem lesz az első.

Te magad vagy a legjobb példa az egész szitura: fú, de jófej vagy az egész mozaik családoddal együtt, igazolod magad, ti vagytok a harmónia mintapéldányai, de ha véletlen valaki ellentétes véleményt fogalmaz meg a TAPASZTALATAI alapján, beleállsz, hogy az fröcsög... :D :D :D Élhetsz tagadásban, de az attól még nem lesz igaz.

2023. jan. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

05:04-es!

Általánosságban írtam ,hogy itt gyakori kérdéseken tapasztalat nélkül csak fröcsögnek az emberek. Őszinte leszek, ha a párom nem bizonyított volna nekem eleget a kapcsolatunkhoz és csak innen a gyakori kérdésekről táplálkoztam volna lehet már rég szakítottam volna az itteni emberek miatt, és mekkora hülye lettem volna! Bátran elmondhatom ,hogy a jelenlegi párom olyan szeretetet, figyelmességet és törődést ad nekem, amit az előző gyerektelen férfi aligha adott meg a kapcsolatunkban nekem! Itt gyakori kérdéseken Ti a nagy megmondók imáááádtok rangsorolni! Ez az életetek vagy mi? Anyukátokat és apukátokat is rangsoroljátok a saját életetekben? Anyu első, apu csak második? Annyira szűk látó körrel rendelkeztek ,hogy hihetetlen. Szerintem az ilyen kapcsolatokban mint nő, mint szerelem igen is első a férfi életében a hölgy, a gyerek pedig természetesen máshogy első hiszen a vére és a gyereke. Nekem nőként ne haragudj de nem kell más nővel versenyeznem így bátran kitudom jelenteni ,hogy nők közül igen is első vagyok számára. A gyereke is máshogy az első számára, de egyikünk sem második. Eleve ezt az első-második rangsorolást maximum szituációkban tudom elképzelni ,hogy éppen kinek van szüksége úgymond a férfire. Természetes ,hogyha a gyerekkel történik valami akkor abban a pillanatban velem szemben ő lesz az "első", ha pedig velem történik valami akkor a gyerekkel szemben abban a szituációban én leszek az "első" akinek szüksége van rá, és akinek segít. Vannak olyan nők akik ugyanúgy második feleségek csak mondjuk a párjának nem született gyereke a házasságból. Akkor ő is érezze magát kva szarul mert ő csak MÁSODIK feleség lehet élete végéig, és nem érdemli meg a sima feleség jelzőt mert már egyszer volt egy első feleség akivel nem működött és elváltak? Meg a férfi is húzza le a rólót ,hogy a nőknek így már nem fog kelleni mert a nők nem akarnak nála második feleségek lenni? Ugye ti is érzitek ,hogy mennyire gáz ez a rangsorolás. Egyébként egy gyerektelen férfi mellett mi a garancia arra ,hogy első leszel az életében? Elárulom neked, hogy az exem minden hétvégéjét Fradi meccsen töltötte a barátaival, neki az volt a legfontosabb és ezt meg is mondta nekem. Én viszont annyira szerettem ,hogy próbáltam elfogadni ,hogy nincsenek közös programok csak ha épp nincs meccsnap. Aztán ahogy elmúlt a szerelem ott is hagytam, azóta is egyedül van.

És sajnos elég sok ilyen férfi van akiknek a munka, a haverok, bulizás, sportolás, hobbija ugyanúgy előbbre valóbb mint egy nő meg egy kapcsolat. Tehát számomra sehogy nem függ össze ,hogy egy gyerektelennél a nő biztos első, a gyerekesnél meg csak egy sz.ros második vagy utolsó lehet.


Egyébként nem akarlak elszomorítani Titeket, de manapság szülhetsz te elsőként egy férfinak gyermeket, elég zsákbamacska ez ki milyen apuka lesz. Ugyanis a környezetemben és a baráti társaságból született 2-3 gyermek is ahol a gyerek születése után az apukák minden este havernál xboxoznak, vadásznak, fociznak, vagy épp sört isznak a tv előtt, tehát pont szarnak a családra, miközben amíg a gyerekek a hasban rugdalóztak odavissza voltak mekkora apukák lesznek és segítség. Egyszer nem keltek még fel a gyerekhez, egyszer nem fürdették, nem etették, de még sétálni se láttuk őket.:D Mondanom sem kell ,hogy a nők (anyukák) mennyire csalódottak emiatt. Szóval nem mindenki való apának, és ez számomra kiábrándítóbb viselkedés minthogy hányadikként szülök a férfinek. Plusz hagytak már ott férfiak olyan nőket akik elsőként szültek nekik, ők ezt nem veszik ennyire véresen komolyan nem ez fogja őket a nő mellett tartani, és nem ez a legfontosabb tényező az életükben.



És akkor a végén pedig reagálnék erre is:


"Te magad vagy a legjobb példa az egész szitura: fú, de jófej vagy az egész mozaik családoddal együtt, igazolod magad, ti vagytok a harmónia mintapéldányai, de ha véletlen valaki ellentétes véleményt fogalmaz meg a TAPASZTALATAI alapján, beleállsz, hogy az fröcsög... :D :D :D Élhetsz tagadásban, de az attól még nem lesz igaz."


Hát kedves utolsó, én továbbra is úgy gondolom ,hogy a sok lehúzó ember mellett akik itt jelen vannak az oldalon elfér az én pozitív történetem is, hogy a kérdező ne csak a negatív oldalát lássa ennek az egész szituációnak. És ha már ennek hatására tudtam neki kicsit segíteni, akkor megérte ide írnom.

Szerintem az ,hogy nálunk kialakult egy rendszer, ami mindenkinek megfelelően működik, az nem azt jelenti ,hogy mi lennénk a harmónia mintapéldányai, ahogy te kissé gúnyosan megfogalmaztad. Mint minden családban legyen szó hagyományos vagy mozaikcsaládról nekünk is megvannak a magunk problémái ettől függetlenül. Tökéletes család nincs, és nem is lesz, de mindig a legjobbat kell kihozni adott helyzetből.


Tagadásban legfeljebb pedig az él, aki azt gondolja ,hogy az ő élete mindig csokoládé lesz rózsaszirommal, de ez attól még nem lesz igaz... :))


Szép napot!

2023. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ó vazze, hát ez legyen a legnagyobb bajod!!
2023. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!