Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez igazságos (együttélés-pénzü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez igazságos (együttélés-pénzügyek)?

Figyelt kérdés
A párom azt mondta, ne házasodjunk össze, engem emiatt semmilyen anyagi kár nem fog érni (majd ő úgy papíroz mindent, hogy úgy jöjjek ki, mintha házasok lennénk). Ehhez képest, az utóbbi pár évben a közös költségeket elfeleztük, az összes személyesebb költségemet (öltözködés, hobbi, orvosok, tanfolyamok, rokonaimank ajándék, de még a fogamzásgátlóm is) nekem kellett finanszírozni. Én kb. 1/3-dal kevesebbet keresek, mint ő. A közös költségeink is alapvetően az ő pénztárcájához voltak méretezve. Így nekem összességében minden hónapban eltűnt a fizetésem, míg ő szülői segítséggel beugrott egy lakásba és letörlesztette magának. Azzal nyugtatgatott, hogy jó lesz így is, hiszen igaz, hogy az ő nevén van, de úgyis "közös". Közben volt egy összeveszésünk, és úgy mondta, hogy akkor menjek és költözzek el egy albérletbe. Tehát nem arról volt szó, hogy osszuk meg a "közös" lakást. Szóval ennyire közös. Most kicsit úgy érzem, át lettem verve. A gyerek miatt nagyobba akarunk ráadásul menni, és mivel ugye utóbbi években gyes-en is vagyok, így széttárta a kezét, hogy de hogy gondolom, hogy nekem abban bármi részem lenne, hiszen nincs semmi pénzem, így is ő tart el. Mit csináljak? Néhány év és itt a nyugdíj, ha meg ez így megy tovább, mehetek a híd alá. És közben még azt is el akarja venni tőlem, hogy visszamehessek dolgozni, maradjak csak vigyázni a gyerekre otthon, majd ő eltart.
2023. márc. 30. 17:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Ha gyesen vagy akkor szerintem a nyugdíjon még ne gondolkozz. Viszont szerintem csomagolj és tedd lapátra ezt a tetüt. Keress magadnak munkát így összejöhet pár éved még ami beleszámíthat a nyugdíjba majd. Amúgy gyerek előtt mit dolgoztál?
2023. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
El nem tudom képzelni, hogy ilyen pasinak minek kell szülni és hogy lehetsz ilyen naív.
2023. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Imádom, hogy mindig gyerek után jut ez eszetekbe.

22N

2023. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

El ne hidd, hog yközös:D


Mi a feleségemmel tavaly vettünk egy lakást. Miután házasságban szerzett vagyon, így automatikusan közös vagyonnak minősül, szóval lehetetlen lenne csak az egyikünknek birtokolni, de még így is 50-50%-ra írtuk a tulajdoni jogot. Egyszerűen fontos, hogy kihangúlyozzuk, hogy ez közös.

De ha nem vagytok házasok és csak az ő nevén van, akkor azt ne hidd, hogy ahhoz neked bármi közöd van...

2023. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
19%

Ha szakítotok, akkor keress egy ügyvédet. A lakcímetek közös? Tartós együttélésnél is közös vagyonnak számít minden, az együttélés kezdetétől.


Szóval rossz hír neki, hogy a lakás fele a tied, ha már egy lakcímen laktatok, mikor szerezte.

2023. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

1

Volt normális, közepesen megfizetett munkám meg hozzá képzettségem. Az kizárt, hogy maradjak otthon hosszú távon, de lassan már ott tartunk, hogy hiába lesz valamennyi nyugdíjam, csak arra van kilátásom, hogy albérletben lakó nyugdíjas leszek, vagy továbbra is keresem a párom kegyeit, és akkor maradhatok a lakásában.

2

Amikor összekaptunk, akkor kellett volna lelépni és nem kibékülni.

3

Te melyik részénél háborodtál volna már föl annyira, hogy otthagyd?

2023. márc. 30. 17:49
 7/29 A kérdező kommentje:

5

Nem volt ilyen, addig albérletben laktunk pár éve, de a szüleinknél voltunk bejelentve.

2023. márc. 30. 17:51
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
#5-ös vagyok, amúgy egy baromarc a párod ettől függetlenül, látszik, hogy azért nem házasodott, mert úgy volt vele, hogy a te fizetésed kevesebb, mint az övé, és nem akart anyagilag rosszul járni.
2023. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
98%

5

Nem jól tudod. Élettársaknál soha nem lesz semmi fele-fele, hanem szerzés arányában osztosnak a vagyonszaporulaton. És a háztartási munka, gyerekkel otthon töltött idő is beleszámít. SZóval a kérdező rosszabbul fog járni így, hogy nem házasok, de nem annyira, mint gondolná, vagy ahogy a párja hiszi. Csak egy jó ügyvéd kell.

2023. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%
#7 Sajnálom, akkor tényleg átvert.
2023. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!